آخرين مطالب

جلیلی در قم:

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است سياسي

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - قم - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها دانست و گفت: این ایستادگی ملت ایران الگوی دیگر کشورها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید جلیلی قبل از ظهر یکشنبه در سخنرانی پایانی راهپیمایی 22 بهمن قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) 54 سال پیش بذر انقلاب را در قم کاشت، گفت: با همراهی خداوند و مردم این بذر در 39 سال پیش به ثمر نشست و جوانه انقلاب در جهان ظهور کرد.
وی ادامه داد: انقلاب ما حرکتی بود از جنس حرکت پیامبر و ادامه دهنده حرکت اولیا و انبیا است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه شیطان‌ها می‌خواستند داشته‌ها و دست آوردهای یک ملت از مسیر حق منحرف شود، اظهار داشت: امام راحل به همین دلیل آمریکا را شیطان بزرگ نامید زیرا این کشور می‌خواهد مسیر پیشرفت را به سمت شرارت ببرد.
وی همچنین با اشاره به تقابل آمریکا با کشور ایران و استفاده از هر گونه راه و روش برای رسیدن به هدف خود، ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا تلاش کرد مناسبات دنیا را به سمتی ببرد که هر چه آنها می‌گویند در جهان حاکم باشد و امروز هم به صراحت شاهدیم که بیان می‌کنند تراکنش بانکی در یک کشور باید با نظر آنها باشد.
آمریکا می‌خواهد برای همیشه بر جهان مدیریت کند
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: در سند راهبردی کشور آمریکا که آن را منتشر کرده‌اند آمده است که رهبری آمریکا بر جهان همیشگی است و این کشور برای حداقل یکصد سال آینده باید رهبری جهان را داشته و قدرتی بدون رقیب در جهان باشد که این همان منطق قدیمی استکبار است و حتی انگلیس و فرانسه هم در سندهای راهبردی کشورشان به دنبال قدرت طلبی در جهان هستند و آنوقت می‌گویند چرا ایران در برخی از کشورها محبوب است.
وی علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها عنوان و بیان داشت: استکبار توانست دیگر کشورها را با زور تهدید و حمله نظامی و تحریم مغلوب کند اما درباره ایران با ملتی مواجه است که ایستادگی می‌کند و این موجب نگرانی آنهاست.
جلیلی تأکید کرد: آنها می‌دانند که ایستادگی ایران در برابر آنها باعث الگو شدن برای دیگرکشورها می‌شود و همانگونه که شاهدیم همین الگوپذیری موجب پیروزی حزب الله لبنان در جنگ با اسرائیل شد و همین الهام گرفتن از انقلاب ایران باعث می‌شود تا هواپیمایی اسرائیل توسط سوریه ساقط شود.
وی با تأکید بر اینکه آمریکا هر چه داشت از جنگ، ترور و تحریم به کار برد اما نتوانست در برابر انقلاب به پیروزی برسد، ابراز داشت: امروز انقلاب اسلامی ایران پس از 40 سال همانند درختی تنومند ایستاده و به ثمر رسیده است.
انقلاب اسلامی ایران الگوی غرب را به چالش کشیده است
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: امروز انقلاب تنها یک حرکت ملی نیست بلکه حرکتی است که الگوی غرب را به چالش کشیده و مردم سالاری دینی را به جهانیان نشان داده است و ملتی است که نه تنها مقاومت می‌کند بلکه پیشرفت را هم به همراه دارد و این موجب نگرانی آنهاست.
وی با تأکید بر اینکه امروز فضاحت شعارهای دروغین آمریکا و استکبار برای مردم منطقه روشن شده است، گفت: امروز آنها متوجه شده‌اند که یا باید ایران و انقلاب را بپذیرند و یا اینکه منتظر شکست‌های بیشتر باشند.

جلیلی ادامه داد: آن‌ها تلاش کردند که نسل‌های دهه انقلاب تکثیر پیدا نکند اما امروز شاهدیم که در دهه 90 جوانان برومندی در کشورمان مانند شهید حججی‌ها به وجود آمده‌اند که تمام نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرده است.
وی با اشاره به شگرد دیگر دشمن برای ایستادگی در برابر ایران بیان داشت: امروز یکی از شگردهای آنها این است که موفقیت را بپوشانند و اجازه ندهند که موفقیت‌ها و دستاوردهای کشور دیده شود و در این راستا القاء یأس و ناامیدی داشته باشند و تمام تلاششان در این است که دستاوردهای انقلاب را بپوشانند و ایران را ناکارآمد جلوه دهند.
حرف دشمنان این است که چرا ایران پیشرفت کرده است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اگر ایران ناکارآمد است پس چرا این‌همه با آن مقابله می‌کنید؟ ادامه داد: امروز بحث آنها با ما در حداقل‌ها نیست بلکه آنها امروز درباره قله‌ها بحث می‌کنند و حرفشان این است که چرا ایران پیشرفت کرده و در مصاف با غرب به پیروزی رسیده و تحریم را پشت سر گذاشته و هسته‌ای شده است.
وی با اشاره به باور غرب بر اینکه حرکت و انقلاب ایران ریشه‌ای است، ابراز داشت: آن‌ها فهمیده‌اند که انقلاب ریشه در آموزه‌های اهل بیت(ع) و انبیا دارد. اگر امتداد پیدا کند تمدنی را شکل می‌دهد که از جنس تمدن آنها نبوده و در برابر آنها ایستادگی می‌کند و اگر ما امروز شهدای مدافع حرم داریم که از حرم و ارزش‌های کشور دفاع می‌کند از انقلابی نشأت گرفته که ریشه در آموزه‌های فاطمی دارد و این برای آنها غیر قابل درک است.
جلیلی تأکید کرد: ملتی که آموزه‌های فاطمی را مبنای کار خود قرار داده است سایه به سایه حرکت انقلاب را دنبال می‌کند و آن‌ها نمی‌توانند به این موضع و پیشرفت‌ها بی‌تفاوت باشند.
وی به حاکم شدن مردم سالاری دینی در کشور هم اشاره و گفت: در نظام اسلامی ما مردم و مسئولان در کنار و همراه یکدیگر هستند و آنها فهمیده‌اند که این همراهی و حمایت مردم قدرتی را ایجاد کرده که نمی‌توانند آن را شکست دهند.
فتنه کنونی غرب القای یأس و ناامیدی در کشور است
عضو شورای امنیت ملی فتنه کنونی غرب را القای یأس و ناامیدی دانست و تأکید کرد: فتنه آنها این است که موضوعات موهوم و غلط و یا حداقل فرعی را به جای موضوعات اصلی جایگزین کنند و موفقیت و دستاوردها را بپوشانند و با مطرح کردن موضوعات کاذب اذهان جامعه را از موضوعات اصلی منحرف کنند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید نقاط قوت را شناخت و تقویت کرد و نقاط ضعف را هم با شناسایی و مقابله تبدیل به نقطه قوت کرد تا نتواند انقلاب را تضعیف کند، بیان داشت: در کنار اینکه برخی مشکلات مانند اختلاس می‌تواند مشکل‌ساز باشد اما آنچه که امروز خطرناک است اختلاس در مناسبات فرهنگی و اجتماعی و توانمندی‌های فرهنگی و نرم افزاری است و اینکه نکات ارزشمند پیشرفت‌ها و انقلاب در رسانه‌ها و افکار عمومی مطرح نشده و به جای آن نکات منفی را مطرح کنند.
جلیلی تأکید کرد: علت موفقیت ملت ما اجابت دعوت پیامبر(ص) و خدا بوده و ملت متوجه شده است که اگر به اهل بیت(ع) و قرآن تمسک کند در مسیری قرار می‌گیرد که آن را رو به جلو می‌برد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ضرورت توسعه کشاورزی گلخانه‌ای در قم

فعالیت مراکز غیرمجاز تولید خوراک دام در قم

دلایل بدحجابی بررسی شود/ عوامل فراموشی یاد خدا

پرداخت 392 میلیارد تومانی تسهیلات به بخش کشاورزی قم

رفع حصر شیخ عیسی خواسته اصلی مردم بحرین است

رشد طلاق مهار شد/ کاهش ازدواج

رتبه چهاردهم قم در اعطای تسهیلات رونق تولید

فریاد شیخ عیسی قاسم، فریاد علیه استکبارستیزی است

سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر گرامی باد

پایان رقابت‌های دور اول گروه‌های اول تا چهارم مسابقات فوتسال قم

احداث جاده دسترسی به دریاچه نمک از اولویت‌های سرمایه‌گذاری در این دریاچه است

ترویج مصرف کالای تولید داخل با جدیت پیگیری شود

روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 02-03-97

انتشار بیش از 200 عنوان کتاب در بنیاد نهج‌البلاغه

حمایت از رهبران الهی عامل استغفار گناه و بهشتی شدن است

همه اصول لازم برای زندگی بشر در قرآن بیان شده است

گونه‌های گیاهی کم آب بر و سازگار با اقلیم قم جایگزین چمن می‌شود

ستاره‌سازی برای آینده مهمترین برنامه بسکتبال قم است

ساماندهی 500 گروه تبلیغی توسط دفتر تبلیغات/ اعزام 12 هزار مبلغ

تصادف نیسان و اتوبوس یک کشته و چهار زخمی به جای گذاشت

آیین افتتاح مرکز دادخواهی مالیاتی استان قم برگزار شد

افزایش مأموریت‌های اورژانس 115 قم در زمان افطار

خانواده شهدای فتح خرمشهر در قم تجلیل می‌شوند

رشد بدمینتون قم در گرو توسعه همگانی این رشته است

روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 01-03-97

صنایع دستی قم و دغدغه‌ای به نام فروش/ وعده‌هایی که روی زمین ماند

نرخ خدمات بیمه ورزشی نسبت به سال گذشته تغییری نکرده است

ایجاد زمینه گفتگو و تعامل از وظایف روابط عمومی‌ها است

کشف 140 کیلوگرم تریاک در عملیات مشترک پلیس زنجان و قم

مقابله با آنفولانزای پرندگان نیازمند مشارکت همه ی بخش هاست

زمینه اشتغال 350 نفر از معتادین بهبود یافته در سال 96 فراهم شد

نباید از تهدید دشمنان بترسیم/ حتمی بودن وعده الهی

شرط آزادی شخصی در غرب درست نیست

کشت گل محمدی در 240 هکتار از زمین‌های کشاورزی قم

روزکاری استاندار قم- دوشنبه مورخ 31-02-97

فعالیت 400 میوه فروشی دارای پروانه در قم/ میوه گران نیست

برخورد نیسان و اتوبوس با یک کشته در قم

رعایت نکردن حقوق متقابل از عوامل تزلزل خانواده است

خسارت به شبکه آب شهری در حادثه خیابان امامزاده ابراهیم قم

کسب مدال‌های طلا و برنز و سهمیه انتخابی المپیک نوجوانان برای قم

ورزش بانوان در قم گسترش می‌یابد

کتاب‌های گمراه‌کننده نباید در اختیار جوانان باشد

20 اکیپ بازرسی بر قیمت‌ کالاهای اساسی در قم نظارت می‌کنند

تربیت نسل جدیدی از قهرمانان دو و میدانی کشور در قم

واحدهای صنعتی قم باید به صورت منطقی گسترش پیدا کنند

پیگیر حل مشکلات زیرساختی شهرک های صنعتی هستیم/ نگاه حمایت گر از بخش خصوصی در استان قم حاکم شده است

روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 30-02-97

برای نگهداری چمن ورزشگاه یادگار امام قم با کمبود آب مواجه هستیم

2 کلینیک تخصصی پزشکی در قم احداث می‌شود

آموزش همگانی نقش مهمی در کاهش آمار اعتیاد دارد