آخرين مطالب

جلیلی در قم:

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است سياسي

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - قم - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها دانست و گفت: این ایستادگی ملت ایران الگوی دیگر کشورها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید جلیلی قبل از ظهر یکشنبه در سخنرانی پایانی راهپیمایی 22 بهمن قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) 54 سال پیش بذر انقلاب را در قم کاشت، گفت: با همراهی خداوند و مردم این بذر در 39 سال پیش به ثمر نشست و جوانه انقلاب در جهان ظهور کرد.
وی ادامه داد: انقلاب ما حرکتی بود از جنس حرکت پیامبر و ادامه دهنده حرکت اولیا و انبیا است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه شیطان‌ها می‌خواستند داشته‌ها و دست آوردهای یک ملت از مسیر حق منحرف شود، اظهار داشت: امام راحل به همین دلیل آمریکا را شیطان بزرگ نامید زیرا این کشور می‌خواهد مسیر پیشرفت را به سمت شرارت ببرد.
وی همچنین با اشاره به تقابل آمریکا با کشور ایران و استفاده از هر گونه راه و روش برای رسیدن به هدف خود، ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا تلاش کرد مناسبات دنیا را به سمتی ببرد که هر چه آنها می‌گویند در جهان حاکم باشد و امروز هم به صراحت شاهدیم که بیان می‌کنند تراکنش بانکی در یک کشور باید با نظر آنها باشد.
آمریکا می‌خواهد برای همیشه بر جهان مدیریت کند
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: در سند راهبردی کشور آمریکا که آن را منتشر کرده‌اند آمده است که رهبری آمریکا بر جهان همیشگی است و این کشور برای حداقل یکصد سال آینده باید رهبری جهان را داشته و قدرتی بدون رقیب در جهان باشد که این همان منطق قدیمی استکبار است و حتی انگلیس و فرانسه هم در سندهای راهبردی کشورشان به دنبال قدرت طلبی در جهان هستند و آنوقت می‌گویند چرا ایران در برخی از کشورها محبوب است.
وی علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها عنوان و بیان داشت: استکبار توانست دیگر کشورها را با زور تهدید و حمله نظامی و تحریم مغلوب کند اما درباره ایران با ملتی مواجه است که ایستادگی می‌کند و این موجب نگرانی آنهاست.
جلیلی تأکید کرد: آنها می‌دانند که ایستادگی ایران در برابر آنها باعث الگو شدن برای دیگرکشورها می‌شود و همانگونه که شاهدیم همین الگوپذیری موجب پیروزی حزب الله لبنان در جنگ با اسرائیل شد و همین الهام گرفتن از انقلاب ایران باعث می‌شود تا هواپیمایی اسرائیل توسط سوریه ساقط شود.
وی با تأکید بر اینکه آمریکا هر چه داشت از جنگ، ترور و تحریم به کار برد اما نتوانست در برابر انقلاب به پیروزی برسد، ابراز داشت: امروز انقلاب اسلامی ایران پس از 40 سال همانند درختی تنومند ایستاده و به ثمر رسیده است.
انقلاب اسلامی ایران الگوی غرب را به چالش کشیده است
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: امروز انقلاب تنها یک حرکت ملی نیست بلکه حرکتی است که الگوی غرب را به چالش کشیده و مردم سالاری دینی را به جهانیان نشان داده است و ملتی است که نه تنها مقاومت می‌کند بلکه پیشرفت را هم به همراه دارد و این موجب نگرانی آنهاست.
وی با تأکید بر اینکه امروز فضاحت شعارهای دروغین آمریکا و استکبار برای مردم منطقه روشن شده است، گفت: امروز آنها متوجه شده‌اند که یا باید ایران و انقلاب را بپذیرند و یا اینکه منتظر شکست‌های بیشتر باشند.

جلیلی ادامه داد: آن‌ها تلاش کردند که نسل‌های دهه انقلاب تکثیر پیدا نکند اما امروز شاهدیم که در دهه 90 جوانان برومندی در کشورمان مانند شهید حججی‌ها به وجود آمده‌اند که تمام نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرده است.
وی با اشاره به شگرد دیگر دشمن برای ایستادگی در برابر ایران بیان داشت: امروز یکی از شگردهای آنها این است که موفقیت را بپوشانند و اجازه ندهند که موفقیت‌ها و دستاوردهای کشور دیده شود و در این راستا القاء یأس و ناامیدی داشته باشند و تمام تلاششان در این است که دستاوردهای انقلاب را بپوشانند و ایران را ناکارآمد جلوه دهند.
حرف دشمنان این است که چرا ایران پیشرفت کرده است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اگر ایران ناکارآمد است پس چرا این‌همه با آن مقابله می‌کنید؟ ادامه داد: امروز بحث آنها با ما در حداقل‌ها نیست بلکه آنها امروز درباره قله‌ها بحث می‌کنند و حرفشان این است که چرا ایران پیشرفت کرده و در مصاف با غرب به پیروزی رسیده و تحریم را پشت سر گذاشته و هسته‌ای شده است.
وی با اشاره به باور غرب بر اینکه حرکت و انقلاب ایران ریشه‌ای است، ابراز داشت: آن‌ها فهمیده‌اند که انقلاب ریشه در آموزه‌های اهل بیت(ع) و انبیا دارد. اگر امتداد پیدا کند تمدنی را شکل می‌دهد که از جنس تمدن آنها نبوده و در برابر آنها ایستادگی می‌کند و اگر ما امروز شهدای مدافع حرم داریم که از حرم و ارزش‌های کشور دفاع می‌کند از انقلابی نشأت گرفته که ریشه در آموزه‌های فاطمی دارد و این برای آنها غیر قابل درک است.
جلیلی تأکید کرد: ملتی که آموزه‌های فاطمی را مبنای کار خود قرار داده است سایه به سایه حرکت انقلاب را دنبال می‌کند و آن‌ها نمی‌توانند به این موضع و پیشرفت‌ها بی‌تفاوت باشند.
وی به حاکم شدن مردم سالاری دینی در کشور هم اشاره و گفت: در نظام اسلامی ما مردم و مسئولان در کنار و همراه یکدیگر هستند و آنها فهمیده‌اند که این همراهی و حمایت مردم قدرتی را ایجاد کرده که نمی‌توانند آن را شکست دهند.
فتنه کنونی غرب القای یأس و ناامیدی در کشور است
عضو شورای امنیت ملی فتنه کنونی غرب را القای یأس و ناامیدی دانست و تأکید کرد: فتنه آنها این است که موضوعات موهوم و غلط و یا حداقل فرعی را به جای موضوعات اصلی جایگزین کنند و موفقیت و دستاوردها را بپوشانند و با مطرح کردن موضوعات کاذب اذهان جامعه را از موضوعات اصلی منحرف کنند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید نقاط قوت را شناخت و تقویت کرد و نقاط ضعف را هم با شناسایی و مقابله تبدیل به نقطه قوت کرد تا نتواند انقلاب را تضعیف کند، بیان داشت: در کنار اینکه برخی مشکلات مانند اختلاس می‌تواند مشکل‌ساز باشد اما آنچه که امروز خطرناک است اختلاس در مناسبات فرهنگی و اجتماعی و توانمندی‌های فرهنگی و نرم افزاری است و اینکه نکات ارزشمند پیشرفت‌ها و انقلاب در رسانه‌ها و افکار عمومی مطرح نشده و به جای آن نکات منفی را مطرح کنند.
جلیلی تأکید کرد: علت موفقیت ملت ما اجابت دعوت پیامبر(ص) و خدا بوده و ملت متوجه شده است که اگر به اهل بیت(ع) و قرآن تمسک کند در مسیری قرار می‌گیرد که آن را رو به جلو می‌برد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گفتگوی تلفنی ترامپ و اردوغان درباره خاشقجی

انتشار تصاویر جدید از ورود خاشقجی به کنسولگری

پاسخ جانشین محسن رضایی به نامه اخیر آخوندی

«اربعین» تجلی عظمت شیعه است/ شیطنت دشمنان برای ایجاد اختلاف

وزیر ارشاد برای فعالیت تالار مرکزی قم دستورات ویژه داده است

ترامپ در انتخابات 2020 شرکت نمی‌کند!

طرح دوفوریتی مستنثی شدن ازقانون منع به کارگیری بازنشستگان منتفی شد

همایش «الگوی مفهومی عفاف جنسی» در قم برگزار می‌شود

توجه جدی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به چالش‌های نظام

جسد خاشقچی بالاخره کجاست؟

خنثی شدن طرح داعش برای نفوذ به ایران

اولین افشاگری جهانگیری از اختیاراتش در دولت

سوابق کاری و تحصیلی 4 وزیر پیشنهادی از سوی روحانی

کشف نیم تن انجیر خشک قاچاق در قم

حضور 11 پینگ پنگ باز قمی در تور نوجوانان و جوانان کشور

ثبت نام 68 هزار زائر قمی در سامانه جامع اربعین

پذیرایی از زائران اربعین در مسجد جمکران و موکب عمود 1070

60 موکب قمی ها در عراق/موکب های قم با عراقی ها مشترک است

فعالیت 3 پایگاه درمان هلال احمر در روستاهای قم

وضعیت نماینده قم در لیگ دسته اول والیبال مشخص نیست

وجود 2500 نابینا و کم‌بینا در قم/ 50 درصد معلولیت‌ها اکتسابی است

یادداشت دکتر امیر محبیان؛ آسیب‌شناسی تغییرات در کابینه

کارمند توئیتر جاسوس عربستان از آب درآمد

ثبت نام 64 هزار زائر قمی در سماح و صدور بیش از 60 هزار روادید

پیش بینی تولید 300 تن عسل طی سال جاری در قم

تامین اعتبار 80 واگن متروی قم

حمایت از سرمایه گذاری، نیازمند تغییر نگاه مدیران دستگاه ها است

اخذ ویزا برای سفر اربعین الزامی است

بن‌سلمان خواسته بود قتل ⁧«خاشقجی» وحشیانه و رعب‌آور باشد

روحانی 4 وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

ترامپ: از توضیح عربستان درباره کشته شدن خاشقجی راضی نیستم

ترامپ یک زن را برای جانشینی هیلی ترجیح می‌دهد

اختصاص 72 میلیون یورو برای خرید 80 واگن قطار مترو قم

برگزاری جشن پهلوانک‌ها با حضور 240 کشتی‌گیر نونهال در قم

تصویب تامین اعتبار 80 واگن قطار مترو با اعتبار 72 میلیون یورو در کمیسیون اقتصادی دولت

تظاهرات علیه برگزیت در لندن/ همه پرسی دوم می خواهیم

روحانی استعفای آخوندی وشریعتمداری را پذیرفت/ انتصاب اسلامی به سرپرستی وزارتخانه‌های راه و شهرسازی

افزایش نسبی دما طی 3 روز آینده در قم

خیز جدی آخوندی برای شهرداری تهران

ادعای یک رسانه آمریکایی درباره توقف هواپیمای باری تهران در سوریه، لبنان و قطر

وزیر راه و شهرسازی استعفایش را منتشر کرد

انتصاب سرپرست وزارت راه و شهرسازی به زودی

مشکلات صدور ویزا برای زائران اربعین در قم

اجرای 12 طرح صنعتی فناورانه توسط اساتید دانشگاه صنعتی قم

ظرفیت عظیم عاشورا پیوسته باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد

برخورد شتر با 2 خودرو در قم 9 مجروح برجا گذاشت

انتقال امتیاز تیم فوتبال صبای قم به لیگ دسته سوم

روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 28-07-97

آمریکا کنفرانس عربستان را بایکوت کرد

فجایع جنسی مخالفان مسلح سودان جنوبی