آخرين مطالب

جلیلی در قم:

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است سياسي

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - قم - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها دانست و گفت: این ایستادگی ملت ایران الگوی دیگر کشورها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید جلیلی قبل از ظهر یکشنبه در سخنرانی پایانی راهپیمایی 22 بهمن قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) 54 سال پیش بذر انقلاب را در قم کاشت، گفت: با همراهی خداوند و مردم این بذر در 39 سال پیش به ثمر نشست و جوانه انقلاب در جهان ظهور کرد.
وی ادامه داد: انقلاب ما حرکتی بود از جنس حرکت پیامبر و ادامه دهنده حرکت اولیا و انبیا است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه شیطان‌ها می‌خواستند داشته‌ها و دست آوردهای یک ملت از مسیر حق منحرف شود، اظهار داشت: امام راحل به همین دلیل آمریکا را شیطان بزرگ نامید زیرا این کشور می‌خواهد مسیر پیشرفت را به سمت شرارت ببرد.
وی همچنین با اشاره به تقابل آمریکا با کشور ایران و استفاده از هر گونه راه و روش برای رسیدن به هدف خود، ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا تلاش کرد مناسبات دنیا را به سمتی ببرد که هر چه آنها می‌گویند در جهان حاکم باشد و امروز هم به صراحت شاهدیم که بیان می‌کنند تراکنش بانکی در یک کشور باید با نظر آنها باشد.
آمریکا می‌خواهد برای همیشه بر جهان مدیریت کند
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: در سند راهبردی کشور آمریکا که آن را منتشر کرده‌اند آمده است که رهبری آمریکا بر جهان همیشگی است و این کشور برای حداقل یکصد سال آینده باید رهبری جهان را داشته و قدرتی بدون رقیب در جهان باشد که این همان منطق قدیمی استکبار است و حتی انگلیس و فرانسه هم در سندهای راهبردی کشورشان به دنبال قدرت طلبی در جهان هستند و آنوقت می‌گویند چرا ایران در برخی از کشورها محبوب است.
وی علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها عنوان و بیان داشت: استکبار توانست دیگر کشورها را با زور تهدید و حمله نظامی و تحریم مغلوب کند اما درباره ایران با ملتی مواجه است که ایستادگی می‌کند و این موجب نگرانی آنهاست.
جلیلی تأکید کرد: آنها می‌دانند که ایستادگی ایران در برابر آنها باعث الگو شدن برای دیگرکشورها می‌شود و همانگونه که شاهدیم همین الگوپذیری موجب پیروزی حزب الله لبنان در جنگ با اسرائیل شد و همین الهام گرفتن از انقلاب ایران باعث می‌شود تا هواپیمایی اسرائیل توسط سوریه ساقط شود.
وی با تأکید بر اینکه آمریکا هر چه داشت از جنگ، ترور و تحریم به کار برد اما نتوانست در برابر انقلاب به پیروزی برسد، ابراز داشت: امروز انقلاب اسلامی ایران پس از 40 سال همانند درختی تنومند ایستاده و به ثمر رسیده است.
انقلاب اسلامی ایران الگوی غرب را به چالش کشیده است
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: امروز انقلاب تنها یک حرکت ملی نیست بلکه حرکتی است که الگوی غرب را به چالش کشیده و مردم سالاری دینی را به جهانیان نشان داده است و ملتی است که نه تنها مقاومت می‌کند بلکه پیشرفت را هم به همراه دارد و این موجب نگرانی آنهاست.
وی با تأکید بر اینکه امروز فضاحت شعارهای دروغین آمریکا و استکبار برای مردم منطقه روشن شده است، گفت: امروز آنها متوجه شده‌اند که یا باید ایران و انقلاب را بپذیرند و یا اینکه منتظر شکست‌های بیشتر باشند.

جلیلی ادامه داد: آن‌ها تلاش کردند که نسل‌های دهه انقلاب تکثیر پیدا نکند اما امروز شاهدیم که در دهه 90 جوانان برومندی در کشورمان مانند شهید حججی‌ها به وجود آمده‌اند که تمام نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرده است.
وی با اشاره به شگرد دیگر دشمن برای ایستادگی در برابر ایران بیان داشت: امروز یکی از شگردهای آنها این است که موفقیت را بپوشانند و اجازه ندهند که موفقیت‌ها و دستاوردهای کشور دیده شود و در این راستا القاء یأس و ناامیدی داشته باشند و تمام تلاششان در این است که دستاوردهای انقلاب را بپوشانند و ایران را ناکارآمد جلوه دهند.
حرف دشمنان این است که چرا ایران پیشرفت کرده است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اگر ایران ناکارآمد است پس چرا این‌همه با آن مقابله می‌کنید؟ ادامه داد: امروز بحث آنها با ما در حداقل‌ها نیست بلکه آنها امروز درباره قله‌ها بحث می‌کنند و حرفشان این است که چرا ایران پیشرفت کرده و در مصاف با غرب به پیروزی رسیده و تحریم را پشت سر گذاشته و هسته‌ای شده است.
وی با اشاره به باور غرب بر اینکه حرکت و انقلاب ایران ریشه‌ای است، ابراز داشت: آن‌ها فهمیده‌اند که انقلاب ریشه در آموزه‌های اهل بیت(ع) و انبیا دارد. اگر امتداد پیدا کند تمدنی را شکل می‌دهد که از جنس تمدن آنها نبوده و در برابر آنها ایستادگی می‌کند و اگر ما امروز شهدای مدافع حرم داریم که از حرم و ارزش‌های کشور دفاع می‌کند از انقلابی نشأت گرفته که ریشه در آموزه‌های فاطمی دارد و این برای آنها غیر قابل درک است.
جلیلی تأکید کرد: ملتی که آموزه‌های فاطمی را مبنای کار خود قرار داده است سایه به سایه حرکت انقلاب را دنبال می‌کند و آن‌ها نمی‌توانند به این موضع و پیشرفت‌ها بی‌تفاوت باشند.
وی به حاکم شدن مردم سالاری دینی در کشور هم اشاره و گفت: در نظام اسلامی ما مردم و مسئولان در کنار و همراه یکدیگر هستند و آنها فهمیده‌اند که این همراهی و حمایت مردم قدرتی را ایجاد کرده که نمی‌توانند آن را شکست دهند.
فتنه کنونی غرب القای یأس و ناامیدی در کشور است
عضو شورای امنیت ملی فتنه کنونی غرب را القای یأس و ناامیدی دانست و تأکید کرد: فتنه آنها این است که موضوعات موهوم و غلط و یا حداقل فرعی را به جای موضوعات اصلی جایگزین کنند و موفقیت و دستاوردها را بپوشانند و با مطرح کردن موضوعات کاذب اذهان جامعه را از موضوعات اصلی منحرف کنند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید نقاط قوت را شناخت و تقویت کرد و نقاط ضعف را هم با شناسایی و مقابله تبدیل به نقطه قوت کرد تا نتواند انقلاب را تضعیف کند، بیان داشت: در کنار اینکه برخی مشکلات مانند اختلاس می‌تواند مشکل‌ساز باشد اما آنچه که امروز خطرناک است اختلاس در مناسبات فرهنگی و اجتماعی و توانمندی‌های فرهنگی و نرم افزاری است و اینکه نکات ارزشمند پیشرفت‌ها و انقلاب در رسانه‌ها و افکار عمومی مطرح نشده و به جای آن نکات منفی را مطرح کنند.
جلیلی تأکید کرد: علت موفقیت ملت ما اجابت دعوت پیامبر(ص) و خدا بوده و ملت متوجه شده است که اگر به اهل بیت(ع) و قرآن تمسک کند در مسیری قرار می‌گیرد که آن را رو به جلو می‌برد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تجمع بزرگ طلاب با موضوع عدالت اقتصادی در قم برگزار شد

دشمنان می‌خواهند مردم و نسل جوان را نسبت به انقلاب بدبین کنند

آغاز رقابت بسکتبالیست‌های قم در مسابقات نوجوانان کشور

تیم تیراندازی بانوان قم لیگ برتری شد

دستگاه‌ها از ظرفیت آزادگان استفاده کنند

دادگاه مفسدان اقتصادی از رسانه ملی پخش می‌شود

هجدهمین جشنواره فیلم و عکس قم پایان یافت/ اعلام مرگ یک هنرمند

حریفان صبای قم در لیگ دسته دوم فوتبال مشخص شدند

تیم سوهان محمد سیمای قم به دیدار آذرخش هرمزگان می‌رود

مقام پنجم دختران والیبالیست قم در مسابقات امیدهای کشور

امکانات فرهنگی ورزشی ویژه ی سالمندان در نظر گرفته شود

بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار قم از نمایشگاه دائمی در دانشگاه فنی و حرفه ای پسران قم/ تاکید غضنفری بر ارائه ی آموزش های فنی و حرفه ای مطابق نیازهای واحدهای صنعتی

خاطرات آزادگان برای نسل جوان بیان شود/ نیازمند وحدت و کنار گذاشتن منافع حزبی هستیم

سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی گرامی باد

روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-05-97

افزایش 14 درصدی مستمری مددجویان کمیته امام خیمنی(ره) در قم

خانه جودوی قم پاییز امسال افتتاح می‌شود

کلینیک مشاوره شغلی و کار آفرینی استان قم راه‌اندازی شد

افزایش 25 درصدی قیمت مرغ در قم/ انتقاد رئیس مجلس از گرانی‌ها

نونهال علاقمند به تنیس در قم حمایت می‌شوند

لزوم مقابله با قاچاق کالا برای تنظیم بازار در قم

کشف انبار یکهزار تنی شمش آلومینیوم در قم

دستگاه‌های اجرایی قم موظف به همکاری با رسانه‌ها شدند

بهره‌وری اقتصادی 15 هزار دانش‌آموز از فعالیت‌های فوق‌برنامه در قم

قم میزبان مرحله نهایی لیگ برتر فوتسال امید شد

مشکل کالاهای موجود در گمرک را می‌توان با ترخیص دو مرحله‌ای حل کرد

بیش از 4 هزار شغل در قم ایجاد شده است

اختصاص ارز دولتی به کالاهای غیر اساسی رانت ایجاد می‌کند

پرداخت 900 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی قم

الزام دستگاه‌های اجرایی برای همکاری با رسانه‌ها

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری قم:

ارائه ی 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای صنعتی استان قم/ تاکید استاندار قم بر تسهیل واردات ماشین آلات صنعتی

ارائه ی گزارش تغییرات قیمت کالاهای اساسی مورد نیاز مردم/ تاکید رئیس مجلس بر کنترل قیمت کالاهای مصرفی

بخشنامه استاندار قم در خصوص الزام دستگاه های اجرایی برای همکاری با رسانه ها

حرکت احزاب باید به سمت کارآمدی باشد/ مشکلات کشور در پرتو اتحاد و همدلی حل شدنی است

روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-05-97

الزام دستگاه‌های اجرایی برای همكاری با رسانه‌ها

با تحقق 29درصد از سند توسعه اشتغال قم، 4هزار شغل ایجاد شد

نظارت‌ها و برخورد قانونی باید مانع از احتکار کالا شود/ قیمت مایحتاج اصلی نباید بیش از حد افزایش یابد

دستی که آسانژ از ایالات متحده رو کرد

ارسال بسته های مشکوک به سفارتخانه‌های آمریکا و اسرائیل در برلین

آیت الله جنتی خواستار برگزاری علنی دادگاه مفسدان اقتصادی شد

پویش «فرزندت کجاست» برای نماینده تهران دردسر شد!

کشمکش ها باید به همگرایی بیشتر در کشور تبدیل شود

جریان های سیاسی برای تقویت انسجام ملی تلاش کنند

آسیب‌های نقدینگی بالا به اقتصاد ربطی به تحریم‌ها ندارد

در شرایط کنونی کشور نباید به کشمکش‌ها دامن زد

بازدید استاندار قم از نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک در تهران/ تاکید صادقی بر تلاش مسئولان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی

روزکاری استاندار قم- روز سه شنبه مورخ 23-05-97

علت مرگ ابوبکر البغدادی مشخص شد