آخرين مطالب

جلیلی در قم:

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است سياسي

ایستادگی ملت ایران باعث نگرانی مستکبران شده است

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - قم - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها دانست و گفت: این ایستادگی ملت ایران الگوی دیگر کشورها شده است.

به گزارش خبرنگار مهر ، سعید جلیلی قبل از ظهر یکشنبه در سخنرانی پایانی راهپیمایی 22 بهمن قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) 54 سال پیش بذر انقلاب را در قم کاشت، گفت: با همراهی خداوند و مردم این بذر در 39 سال پیش به ثمر نشست و جوانه انقلاب در جهان ظهور کرد.
وی ادامه داد: انقلاب ما حرکتی بود از جنس حرکت پیامبر و ادامه دهنده حرکت اولیا و انبیا است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه شیطان‌ها می‌خواستند داشته‌ها و دست آوردهای یک ملت از مسیر حق منحرف شود، اظهار داشت: امام راحل به همین دلیل آمریکا را شیطان بزرگ نامید زیرا این کشور می‌خواهد مسیر پیشرفت را به سمت شرارت ببرد.
وی همچنین با اشاره به تقابل آمریکا با کشور ایران و استفاده از هر گونه راه و روش برای رسیدن به هدف خود، ادامه داد: بعد از جنگ جهانی دوم آمریکا تلاش کرد مناسبات دنیا را به سمتی ببرد که هر چه آنها می‌گویند در جهان حاکم باشد و امروز هم به صراحت شاهدیم که بیان می‌کنند تراکنش بانکی در یک کشور باید با نظر آنها باشد.
آمریکا می‌خواهد برای همیشه بر جهان مدیریت کند
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: در سند راهبردی کشور آمریکا که آن را منتشر کرده‌اند آمده است که رهبری آمریکا بر جهان همیشگی است و این کشور برای حداقل یکصد سال آینده باید رهبری جهان را داشته و قدرتی بدون رقیب در جهان باشد که این همان منطق قدیمی استکبار است و حتی انگلیس و فرانسه هم در سندهای راهبردی کشورشان به دنبال قدرت طلبی در جهان هستند و آنوقت می‌گویند چرا ایران در برخی از کشورها محبوب است.
وی علت ترس و نگرانی استکبار از ایران را ظهور انقلاب و ایستادگی در برابر آنها عنوان و بیان داشت: استکبار توانست دیگر کشورها را با زور تهدید و حمله نظامی و تحریم مغلوب کند اما درباره ایران با ملتی مواجه است که ایستادگی می‌کند و این موجب نگرانی آنهاست.
جلیلی تأکید کرد: آنها می‌دانند که ایستادگی ایران در برابر آنها باعث الگو شدن برای دیگرکشورها می‌شود و همانگونه که شاهدیم همین الگوپذیری موجب پیروزی حزب الله لبنان در جنگ با اسرائیل شد و همین الهام گرفتن از انقلاب ایران باعث می‌شود تا هواپیمایی اسرائیل توسط سوریه ساقط شود.
وی با تأکید بر اینکه آمریکا هر چه داشت از جنگ، ترور و تحریم به کار برد اما نتوانست در برابر انقلاب به پیروزی برسد، ابراز داشت: امروز انقلاب اسلامی ایران پس از 40 سال همانند درختی تنومند ایستاده و به ثمر رسیده است.
انقلاب اسلامی ایران الگوی غرب را به چالش کشیده است
عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: امروز انقلاب تنها یک حرکت ملی نیست بلکه حرکتی است که الگوی غرب را به چالش کشیده و مردم سالاری دینی را به جهانیان نشان داده است و ملتی است که نه تنها مقاومت می‌کند بلکه پیشرفت را هم به همراه دارد و این موجب نگرانی آنهاست.
وی با تأکید بر اینکه امروز فضاحت شعارهای دروغین آمریکا و استکبار برای مردم منطقه روشن شده است، گفت: امروز آنها متوجه شده‌اند که یا باید ایران و انقلاب را بپذیرند و یا اینکه منتظر شکست‌های بیشتر باشند.

جلیلی ادامه داد: آن‌ها تلاش کردند که نسل‌های دهه انقلاب تکثیر پیدا نکند اما امروز شاهدیم که در دهه 90 جوانان برومندی در کشورمان مانند شهید حججی‌ها به وجود آمده‌اند که تمام نقشه‌های آنها را نقش بر آب کرده است.
وی با اشاره به شگرد دیگر دشمن برای ایستادگی در برابر ایران بیان داشت: امروز یکی از شگردهای آنها این است که موفقیت را بپوشانند و اجازه ندهند که موفقیت‌ها و دستاوردهای کشور دیده شود و در این راستا القاء یأس و ناامیدی داشته باشند و تمام تلاششان در این است که دستاوردهای انقلاب را بپوشانند و ایران را ناکارآمد جلوه دهند.
حرف دشمنان این است که چرا ایران پیشرفت کرده است
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه اگر ایران ناکارآمد است پس چرا این‌همه با آن مقابله می‌کنید؟ ادامه داد: امروز بحث آنها با ما در حداقل‌ها نیست بلکه آنها امروز درباره قله‌ها بحث می‌کنند و حرفشان این است که چرا ایران پیشرفت کرده و در مصاف با غرب به پیروزی رسیده و تحریم را پشت سر گذاشته و هسته‌ای شده است.
وی با اشاره به باور غرب بر اینکه حرکت و انقلاب ایران ریشه‌ای است، ابراز داشت: آن‌ها فهمیده‌اند که انقلاب ریشه در آموزه‌های اهل بیت(ع) و انبیا دارد. اگر امتداد پیدا کند تمدنی را شکل می‌دهد که از جنس تمدن آنها نبوده و در برابر آنها ایستادگی می‌کند و اگر ما امروز شهدای مدافع حرم داریم که از حرم و ارزش‌های کشور دفاع می‌کند از انقلابی نشأت گرفته که ریشه در آموزه‌های فاطمی دارد و این برای آنها غیر قابل درک است.
جلیلی تأکید کرد: ملتی که آموزه‌های فاطمی را مبنای کار خود قرار داده است سایه به سایه حرکت انقلاب را دنبال می‌کند و آن‌ها نمی‌توانند به این موضع و پیشرفت‌ها بی‌تفاوت باشند.
وی به حاکم شدن مردم سالاری دینی در کشور هم اشاره و گفت: در نظام اسلامی ما مردم و مسئولان در کنار و همراه یکدیگر هستند و آنها فهمیده‌اند که این همراهی و حمایت مردم قدرتی را ایجاد کرده که نمی‌توانند آن را شکست دهند.
فتنه کنونی غرب القای یأس و ناامیدی در کشور است
عضو شورای امنیت ملی فتنه کنونی غرب را القای یأس و ناامیدی دانست و تأکید کرد: فتنه آنها این است که موضوعات موهوم و غلط و یا حداقل فرعی را به جای موضوعات اصلی جایگزین کنند و موفقیت و دستاوردها را بپوشانند و با مطرح کردن موضوعات کاذب اذهان جامعه را از موضوعات اصلی منحرف کنند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید نقاط قوت را شناخت و تقویت کرد و نقاط ضعف را هم با شناسایی و مقابله تبدیل به نقطه قوت کرد تا نتواند انقلاب را تضعیف کند، بیان داشت: در کنار اینکه برخی مشکلات مانند اختلاس می‌تواند مشکل‌ساز باشد اما آنچه که امروز خطرناک است اختلاس در مناسبات فرهنگی و اجتماعی و توانمندی‌های فرهنگی و نرم افزاری است و اینکه نکات ارزشمند پیشرفت‌ها و انقلاب در رسانه‌ها و افکار عمومی مطرح نشده و به جای آن نکات منفی را مطرح کنند.
جلیلی تأکید کرد: علت موفقیت ملت ما اجابت دعوت پیامبر(ص) و خدا بوده و ملت متوجه شده است که اگر به اهل بیت(ع) و قرآن تمسک کند در مسیری قرار می‌گیرد که آن را رو به جلو می‌برد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نیویورک تایمز: حدس بزنید جانشین ترامپ کیست؟

مدیرکل سابق محیط زیست یزد بازداشت شد

توانمندی نظامی ایران اجازه هیچ تحرکی به دشمن نمی دهد

منویات رهبری پیرامون حفظ فضای انقلابی قم در عمل اجرایی شود

بارش بیش از 12 میلی‌متر باران در قم

واگذاری 2 منزل مسکونی توسط خیرین به بهزیستی قم

قم باید مرکز هنر و رسانه باشد

سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

ده سال قبل و بعد؛ چالش مجازی که سیاسی شد

ترامپ: استیضاح شوم، بورس آمریکا سقوط می‌کند

پاسخ دادستان تهران به مدعیان برپایی رفراندوم حجاب

حکم حبس حسین دهباشی قطعی شد

توئیت مهاجری درباره جنتی و علم‌الهدی

انتظار تحول از شورای عالی انقلاب فرهنگی داریم

اعتراض ها باید در چارچوب قانون و منطق باشد

«جریان شناسی تفسیر سلفی» منتشر شد

شماره 34 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

مهم‌ترین دستاورد برجام تضعیف جدی اجماع جهانی علیه ایران

پای لنگ قانون در جرم انگاری خودکشی/ بالاترین درجه تنفر در جامعه

روایتی از زندگی یک هنرمند جهادگر/ نمونه‌ای از رویش‌های انقلاب

آتش قیام 19 دی در زمستان قم/ حماسه‌ای در رسیدن به انقلابی ماندگار

شوق دیدار...

پرستاران عاشقان بی ادعای جامعه

لزوم مقابله با شایعه سازی دشمن در فضای مجازی

شورای عالی انقلاب فرهنگی برای حل مشکلات فضای مجازی تلاش کند

مادر باردار گرفتار در آتش توسط اورژانس قم به بیمارستان منتقل شد

تأمین هوای پاک در قم نیازمند تعامل مسئولان و مردم است

میزبانی قم از مسابقات 4 رشته المپیاد ورزشی دانش آموزی کشور

شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه علم و فرهنگ سیاستگذاری می‌کند

صنایع آلاینده قم باید به شهرک‌های صنعتی منتقل شوند

سرو کهک و چنار نایه قم در فهرست ملی ایران ثبت شد

موتورسیکلت‌ها بیشترین آلایندگی را در قم دارند

اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد در 40 مسجد قم

آتش‌سوزی ساختمان 7 طبقه در قم مهار شد/ نجات 20 نفر

کتب دانشگاهی نباید مخالف مفاهیم اسلام باشد

پرداخت بسته معیشتی مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان قم

تشییع دو شهید گمنام در قم

پلمب واحدهای غیر بهداشتی در قم

نماینده ولی فقیه در سپاه با مراجع تقلید دیدار کرد

لزوم تبیین نقش اسلام در به وجود آمدن علوم

قم یکی از اهداف دشمن در تهاجمات نرم است

پالرمو با استقلال کشور منافات دارد

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای 40 ساله ی انقلاب اسلامی از 14 لغایت 18 بهمن ماه

مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی قم برگزار شد

دیدار استاندار قم با آیات عظام علوی بروجردی و فاضل لنکرانی

احیای شعائر دینی مورد توجه جدی مسئولان قم باشد

حفظ محیط زیست نیازمند اقدامات فرابخشی و نگرش سیستمی دستگاه های دولتی است

شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) بر تمامی شیعیان جهان تسلیت باد

روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 27-10-97

روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 29-10-97