آخرین اخبار

اقتصادي

6 پروژه راه آهن قم با به بهره برداری رسید

قم آنلاین - مدیرکل راه آهن استان قم گفت: 6 پروژه راه آهن قم با اعتبار 145 میلیارد ریال با حضور معاون فنی و زیر بنایی راه آهن کشور به بهره برداری ...

ضریب نفود اینترنت در قم به 80 درصد رسید

قم آنلاین - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قم گفت: در مجموع 520 هزار نفر از مشترکین همراه اول و 305 هزار نفر از مشترکین ایرانسل در استان قم ...

جهت گیری دولت ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی است

قم آنلاین - قم- معاون رئیس جمهوری درامور زنان وخانواده گفت: از جهت گیریهای اصلی دولت دوازدهم ایجاد اشتغال پایدار و فراگیر در روستاها از طریق سرمایه گذاری درامور کشاورزی و همچنین پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به فعالان اقتصادی به منظور گسترش زنجیره تولید و اشتغال است.

توانمندی ایران درتولید موادغذایی برای 80 میلیون جمعیت/به دنبال افزایش کیفیت هستیم

قم آنلاین - قم- معاون وزیر کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، گفت: خوشبختانه در زمینه تولید مواد غذایی مورد نیاز 80 میلیون تن در کشور و تامین امنیت غذایی مردم توانمندیم و اکنون رسالت بخش کشاورزی بالابردن سطح کیفیت محصولات است.

25 طرح کشاورزی با حضور معاون رئیس جمهوری در قم افتتاح شد

قم آنلاین - قم - آیین معرفی تولید کنندگان برتر بخش کشاورزی و بهره برداری از 25 طرح بخش کشاورزی قم، روز دوشنبه با حضور معصومه ابتکار معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده و جمعی از مسئولان کشوری و استانی در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد.

25 طرح در بخش کشاورزی قم به بهره برداری رسید

قم آنلاین - 25 طرح در بخش کشاورزی قم با حضور معاون رئیس جمهوری درامور زنان و خانواده به بهره برداری رسید. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ...

از تاکید معاون استاندار بر پرداخت سریع تسهیلات رونق تولید به متقاضیان تا بهره برداری از 13 طرح گردشگری در قم

قم آنلاین - قم – ایرنا – دوازدهمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قم عصر یکشنبه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، شماری از مدیران دستگاه های اجرایی و بانک ها و همچنین نمایندگان بخش خصوصی در تالار معصومیه (س) استانداری قم برگزار و در آن بر پرداخت سریع تسهیلات رونق تولید تا پایان سال جاری و همچنین بهره برداری از 13 طرح گردشگری در قم به مناسبت دهه فجر تاکید شد.

قم در مسیر استفاده از صنایع پیشرفته و کم آب بر حرکت می کند

قم آنلاین - قم- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، گفت: به دلیل رعایت مسائل زیست محیطی و همچنین کمبود منابع آبی در قم، سیاست جذب صنایع پیشرفته و با تکنولوژی بالا که برای تولید محصول نهایی به آب کمی احتیاج دارد، در استان دنبال می شود.

عمان شرایط سرمایه گذاری به صرفه ای برای تجار ایرانی فراهم نموده است

قم آنلاین - قم- مدیرکل دفتر سلطنت عمان در توسعه همکاری های اقتصادی با ایران گفت: کشور عمان با فراهم نمودن امکان مبادلات اقتصادی و ارز و کاهش مالیات، شرایط ویژه و با صرفه ای برای سرمایه گذاران ایرانی فراهم نموده است.

350 کیلو وات ساعت برق خورشیدی در قم تولید می شود/جزییات احداث نیروگاه خورشیدی

قم آنلاین - قم- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم برق تولیدی در استان از طریق نور خورشید را 350 کیلو وات عنوان کرد، و افزود: در حال حاضر تولید 11 مگاوات را نیز در دست اجرا داریم.

از تامین میوه شب عید تا ذخیره سازی 500تن مرغ در قم

قم آنلاین - قم- بیست و یکمین جلسه کمیته تنظیم بازار و تامین ارزاق عمومی روز چهارشنبه درحالی در قم برگزار شد که یکی از موضوعات مهم آن مربوط به تامین میوه شب عید ، ذخیره سازی مرغ و نظارت جدی بر قیمت کالاهای اساسی مصرفی مردم بود.

بهره برداری از 25 طرح کشاورزی همزمان با ایام دهه فجر در قم

قم آنلاین - قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: در ایام الله دهه مبارک فجر امسال، 25 طرح در بخش های مختلف کشاورزی با اعتباری معادل 550 میلیارد ریال در این استان به بهره برداری می رسد.

قم پیشگام اجرای الگوی جامع کشت در کشور

قم آنلاین - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: "الگوی جامع کشت" برای اولین بار در کشور، در دو دشت استان قم در حال ...

صدور مجوز فعالیت برای واحدهای کفش و دمپایی قم نظارت بر آنها را آسان می کند

قم آنلاین - قم – ایرنا – رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم، گفت: برای قانون مندشدن فعالیت های واحدهای صنعتی کفش و دمپایی بدون مجوز و نظارت مناسب بر آنها ، با همکاری اداره کل حفاظت از محیط زیست استان، مجوز موقت برای این واحدها صادر می شود.

146 طرح دهه فجر امسال در قم به بهره برداری خواهد رسید

قم آنلاین - قم – ایرنا – استاندار قم گفت: 146 طرح در دهه فجر امسال با اعتبار 492 میلیارد تومان در بخش های مختلف به منظور خدمت رسانی بهتر به مردم قم در این استان به بهره برداری خواهد رسید.

سهم ناچیز ظرفیت‌ قم در صادرات/ نوسانات ارز بازار را ملتهب می‌کند

قم آنلاین - قم - وجود برخی مشکلات از جمله نبود کنسرسیوم مدون صادراتی و نبود بازاریابی حرفه‌ای و کم توجهی به تنوع بازار باعث شده قم در صادرات غیر نفتی جایگاه مطلوبی نداشته باشد.

تهیه طرح جامع تغییر الگوی کشت برای نخستین بار در استان قم

قم آنلاین - قم - معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: برای نخستین بار در کشور، طرح جامع تغییر الگوی کشت با لحاظ تمام شرایط جغرافیایی، اجتماعی و اقتصادی در قم تهیه و اجرا می شود.

قول مساعد وزیر نیرو برای سامان دهی فاضلاب پردیسان قم در سال 97

قم آنلاین - قم- وزیر نیرو با اشاره اینکه طرح فاضلاب شهر جدید پردیسان قم به دلیل عدم پیش بینی های لازم در زمان طراحی، با مشکلات زیادی مواجه است، گفت: با استفاده از منابع داخلی وزارت نیرو تلاش خواهیم کرد، طرح یاد شده در سال 97 به نتیجه برسد.

احداث تصفیه خانه پردیسان قم 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

قم آنلاین - قم- استاندار قم با اشاره به مشکلات زیرساختی مسکن مهر شهرک پردیسان قم گفت: برای احداث تصفیه خانه فاضلاب این شهرک 150 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که با توجه به وضعیت خاص این منطقه، خواهان سرعت بخشی در رفع این مشکل هستیم.

اصلاح وضعیت مصرف آب دربخش کشاورزی را به جد دنبال می کنیم

قم آنلاین - قم- وزیر نیرو گفت: با همکاری وزارت جهاد کشاورزی به دنبال انجام اقدام های اساسی برای اصلاح وضعیت مصرف آب در بخش کشاورزی هستیم تا هم مواد غذایی مورد نیاز مردم تامین شود و هم آب به طور مناسب توزیع گردد.

کشف 135 میلیارد ریال کالای قاچاق در قم

قم آنلاین - قم - فرمانده انتظامی استان قم، ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در این استان از فرودین تا دی ماه امسال را 135 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: میزان کشفیات کالاهای قاچاق در این مدت40 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

استخراج مواد معدنی از دریاچه نمک با رعایت استانداردهای بین المللی/خروج صنایع آلاینده از قم

قم آنلاین - قم - رئیس اداره بهداشت، امنیت، محیط زیست و انرژی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: پس از تکمیل شدن مطالعات کارشناسی پیرامون دریاچه نمک، تنها واحدهایی اجازه بهره برداری از مواد معدنی آن را خواهند داشت که سخت گیرانه ترین استانداردهای بین المللی در موضوع حفاظت محیط زیست را رعایت کنند.

710 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به روستاییان قم اختصاص یافت

قم آنلاین - قم- مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی قم گفت: مبلغ 710 میلیارد ریال در ارائه قالب تسهیلات اشتغالزایی روستایی بر اساس تصویب آیین نامه اجرایی هیات وزیران در آذرماه سالجاری از منابع صندوق توسعه ملی به استان ها ابلاغ و در حال حاضر اجرایی شده است.

تحویل 19 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان قمی در دولت های یازدهم و دوازدهم

قم آنلاین - قم- مدیرکل راه و شهرسازی استان قم گفت: بیش از 19 هزار واحد از تعداد واحدهای مسکن مهر که به قم ابلاغ شده بود، در دولت های یازدهم و دوازدهم تحویل متقاضیان شده است.

احداث 600 سد در کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی

قم آنلاین - قم- مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران با بیان اینکه قبل از انقلاب 38 سد احداث شده بود، گفت: به برکت انقلاب اسلامی و با خدمت جهادی در وزارت نیرو، 600 سد کوچک و بزرگ در کشور احداث شده است.

تصویب ایجاد پنج ناحیه صنعتی جدید در استان قم

قم آنلاین - قم - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم، تصویب و مراحل پایانی کار مطالعاتی پنج ناحیه صنعتی جدید در مناطق روستایی استان را اعلام کرد.

شهرک محمود آباد قم ایده آل ترین منطقه برای استقرار صنایع خودروسازی است

قم آنلاین - قم - مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قم گفت: شهرک صنعتی محمود آباد قم ایده آل ترین منطقه برای استقرار صنایع خودروسازی است و می تواند بهترین شرایط را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی فعال در این صنعت، فراهم کند.

افتتاح مسیر دوم اتصال شهرک پردیسان به قم ابتدای سال آینده

قم آنلاین - قم- معاون شهرسازی و امور زیربنایی شهرداری قم با اشاره به آخرین وضعیت بلوار آیت الله بروجردی گفت: هم اکنون این بلوار برای اتصال پردیسان به شهر قم در مرحله زیرسازی و آسفالت قرار دارد و مردم این شهرک از سال آینده در مسیر جدید تردد خواهند کرد.

پرداخت 950 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به واحدهای صنعتی قم

قم آنلاین - قم - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: طی مرحله جدید پرداخت تسهیلات رونق تولید برای حمایت از تولید و اشتغال جوانان استان، از ابتدای سال جاری تاکنون 950 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به 50 واحد صنعتی فعال در قم پرداخت شده است.

کارآفرینی و اشتغال زایی بدون کمک بانک ها امکان پذیر نیست

قم آنلاین - قم- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم حل معضل بیکاری را یکی از مهمترین مطالبه های مردم از این دستگاه اجرایی عنوان کرد، و گفت: کمک و مساعدت بانک ها نقش بسزایی در ایجاد اشتغال در جامعه دارد.

اجرای طرح آبیاری تحت فشار در 8000 هکتار از زمین های کشاورزی استان

قم آنلاین - قم- مدیر آب و خاک و امور مهندسی سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: بر اساس تعهدات سازمانی امسال چهار هزار و 300 هکتار از مزارع و باغات استان به وسیله آبیاری تحت فشار تغذیه می شوند و این میزان از سال 92 تاکنون به رقم هشت هزار هکتار می رسد.

استاندارقم:اقتصاد کشور با اتکا به درآمدهای دولتی چشم انداز روشنی نخواهد داشت

قم آنلاین - قم- استاندار قم بستر سازی های لازم برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی را تنها راه بهبود وضعیت معیشتی مردم و دستیابی به یک رشد اقتصادی قابل قبول عنوان کرد، و گفت: اقتصاد کشور با اتکا به درآمدهای دولتی چشم انداز روشنی نخواهد داشت.

امسال هیچ خسارتی از بابت سرمازدگی نداشتیم

قم آنلاین - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: در سال زراعی 96-97 تا کنون هیچ گونه خسارتی از بابت سرمازدگی در باغات و مزارع استان قم نداشتیم. ...

بودجه 97 بر اساس اتکا نداشتن به درآمدهای نفتی تدوین شده است

قم آنلاین - قم - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم گفت: بودجه سال آینده کشور در حالی توسط دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شد که در آن گام عملی برای کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی و اتکا نداشتن به فروش این محصول برداشته شده است.

عرضه مستقیم تخم مرغ به قیمت هرکیلو 58هزار ریال در 17 فروشگاه قم

قم آنلاین - قم- رییس سازمان جهاد کشاورزی قم با اشاره به اهتمام جدی صورت گرفته برای کنترل و کاهش تخم مرغ در این استان گفت: این کالای مصرفی در 17 فروشگاه استان به صورت مستقیم و به مبلغ هر کیلو 58 هزار ریال عرضه و توزیع می شود.

2 کشاورز قمی نمونه کشوری شدند

قم آنلاین - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: در سی و دومین دوره انتخاب و معرفی نمونه های بخش کشاورزی کشور، برای اولین بار دو نفر از کشاورزان ...

اختصاص 180 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در روستاهای قم

قم آنلاین - قم- رئیس سازمان جهادکشاورزی قم گفت: برای ایجاد اشتغال درروستاها از محل منابع صندوق توسعه ملی تسهیلات ارزان قیمت با نرخ 6 درصد درنظر گرفته شده که در این میان سهمیه این استان 180 میلیارد تومان است.

29 روستای قم از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شود

قم آنلاین - قم - مدیرعامل شرکت گاز استان قم گفت: گازرسانی به 29 روستا در بخش های کهک، قمرود و خلجستان این استان در حال انجام است که با اتمام این طرح ها ضریب نفوذ گاز در روستاهای قم از 87.5 به 95 درصد افزایش می یابد.

یک مسئول در جهاد کشاورزی: قیمت تخم مرغ در قم به تعادل رسیده و نیازی به واردات آن نیست

قم آنلاین - قم - مدیر تنظیم بازار محصولات و نهادهای سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: قم یکی از استان های اصلی تولید کننده تخم مرغ است و هشت درصد تخم مرغ کشور را تولید می کند به همین دلیل پس از بحران آنفولانزای پرندگان، قیمت این محصول در استان به تعادل رسیده و نیازی به واردات آن نمی باشد.

استاندار: به دنبال الحاق فرودگاه قم به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان هستیم

قم آنلاین - قم- استاندارقم، با بیان اینکه چشم انداز مسئولان استان الحاق مجموعه فرودگاه قم به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان است گفت: مدیران استان باید با استفاده از ظرفیت های ملی این مساله را محقق نمایند.

در قم فقط 35 درصد مردم از فاضلاب استقبال کردند

قم آنلاین - رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم گفت: با وجود اینکه بیش از 50 درصد از زیرساختهای نصب فاضلاب در قم اجرایی شده اما ...

مسئولان امر مشکلات مالی واحدهای تولیدی را با بهره گیری از قانون بخشودگی جرایم حل کنند

قم آنلاین - قم- معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم گفت: از مسئولان انتظار داریم مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی به ویژه مباحث مالی را با فراهم نمودن فرصت های بهتر از جمله تقسیط بدهی و استفاده از قانون بخشودگی جرایم حل کنند.

برداشت 20 کیلوگرم زعفران در قم

قم آنلاین - قم- مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی قم،گفت: در سال جاری از 15 هکتار زمین کشاورزی 20 کیلوگرم زعفران برداشت شد و سیاست توسعه کشت زعفران در قم در سال های آینده ادامه می یابد.

سیجانی:برپایی نمایشگاه تولیدات قم درنجف/خاکی:به دنبال تسهیل حضور تولیدکنندگان قمی در بازار عراق هستیم

قم آنلاین - قم - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در ماه های آینده نمایشگاه محصولات و تولیدات استان قم در شهر نجف برگزار می شود.

ضرورت جذب سرمایه گذاری برای جبران کاستی های اعتباری بودجه 97 در قم

قم آنلاین - قم- استاندار قم با اشاره به ضرورت جذب سرمایه گذاری برای جبران کاستی های اعتباری در قم گفت: با به بودجه انقباضی کشور و قم در سال 97، تنها راه موثر برای توسعه اقتصادی، تلاش برای جذب و حفظ سرمایه گذاران است.

عرضه گوشت گرم به قیمت 33 هزار تومان در قم

قم آنلاین - مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان قم از عرضه گوشت گرم با قیمت هرکیلوگرم 33 هزار تومان خبر داد و گفت: توزیع گوشت گرم ...

استاندار: صنعت چوب قم پیشران اقتصاد مقاومتی در استان است

قم آنلاین - قم - استاندار قم، صنعت چوب قم را پیشران اقتصاد مقاومتی در استان دانست و گفت: این صنعت که به تنهایی 40 درصد از سهم صنعت مبلمان کشور را به خود اختصاص داده یکی از مولفه های مهم توسعه اقتصادی استان است.

وضعیت فعلی صادرات مبلمان قم متناسب با ظرفیت های این استان نیست

قم آنلاین - قم - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: رشد سه برابری صادرات صنایع چوبی قم نسبت به سال گذشته اگرچه چشم گیر است ولی رقم این صادرات هیچ تناسبی با ظرفیت های عظیم صنایع چوبی قم ندارد.

پرداخت حقوق معلمان قمی توسط مدیریت استان/افزایش بودجه قم در بخش حقوق و مزایا

قم آنلاین - قم - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم گفت: در بودجه سال آینده نقش استان ها در تخصیص اعتبارها پررنگ شده است و در همین راستا پرداخت حقوق نهادهایی همچون آموزش و پرورش، بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان مدیریت و برنامه ریزی توسط مجموعه مدیریت استان انجام خواهد شد.

لایحه بودجه 97 درصورت تصویب باعث رفع بسیاری از مشکلات می شود

قم آنلاین - قم - مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم گفت: لایجه بودجه سال 97 به دلیل عملیاتی بودن، کاهش هزینه های جاری و جلوگیری از هزینه های تکرار پذیر در صورت تصویب و اجرای درست، باعث رفع بسیاری از مشکلات خواهد شد.

19 میلیون نفر در بافت آسیب پذیر زندگی می کنند/در اصلاح قانون نظام مهندسی جایگاه مهندسین ارتقا پیدا خواهد کرد

قم آنلاین - رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه در اصلاح قانون نظام مهندسی جایگاه مهندسین ارتقا پیدا خواهد کرد، ادامه داد: امروز مهندسین در ساخت ...

شفافیت بودجه ما را به سمت عدالت توزیع و بودجه ریزی عملیاتی سوق می دهد

قم آنلاین - قم - معاون علمی مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی استان قم با اشاره به شاخصه های مثبت لایحه بودجه سال آینده گفت: این لایحه که امسال از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده برخی از ریز بودجه ها را به صورت شفاف بیان کرده که می تواند ما را به سمت عدالت توزیع و بودجه ریزی عملیاتی سوق دهد.

شفافیت بودجه ما را به سمت عدالت توزیع و بودجه ریزی عملیاتی سوق می دهد

قم آنلاین - قم - معاون علمی مرکز راهبری اقتصاد مقاومتی استان قم با اشاره به شاخصه های مثبت لایحه بودجه سال آینده گفت: این لایحه که امسال از سوی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده برخی از ریز بودجه ها را به صورت شفاف بیان کرده که می تواند ما را به سمت عدالت توزیع و بودجه ریزی عملیاتی سوق دهد.

اعتبارات عمرانی استان قم در لایحه بودجه سال آینده 220میلیارد تومان است

قم آنلاین - قم- معاون برنامه ریزی و بودجه سازمان برنامه و بودجه قم گفت: اعتبارات عمرانی یا تملک دارایی های سرمایه ای استان در لایحه بودجه سال 1397 معادل 220 میلیارد تومان است و اعتبار ارتقاء شاخص های اقتصادی قم نیز معادل 13.2درصد افزایش یافته است.

اتصال خطوط ریلی به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان باید اجرایی شود

قم آنلاین - قم- استاندار قم ، اجرایی شدن اتصال خطوط ریلی به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان را خواستار شد و گفت: منطقه ویژه سلفچگان یکی از جایگاه های مهم اقتصادی درکشور است که می تواند به عنوان یک بندر خشک در کشور مطرح شود.

پیشرفت 95 درصدی کشتارگاه صنعتی دامشهر قم

قم آنلاین - قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم گفت: عملیات احداث کشتارگاه صنعتی دامشهر قم در زمینی به مساحت 20 هکتار از سال 1390 در دامشهر آغاز شد و در حال حاضر با پیشرفت 95 درصدی در مراحل پایانی بهره برداری قرار دارد.

حفظ حیات فرش دستباف قم با ایجاد نمایشگاه دائمی/راه دسترسی مناسب عامل موفقیت نمایشگاه

قم آنلاین - قم - فرش دستباف، یکی از قدیمی ترین و مهمترین محصول های تولید شده در استان قم است که برای ادامه حیات خود نیاز به بازار فروش دارد و استقرار نمایشگاه دائمی فرش، بهترین امکان را برای عرضه این محصول فراهم می کند.

عملیاتی شدن بودجه 97، زمینه اشتغال پایدار و ارتقای سطح تولید را فراهم می کند

قم آنلاین - قم- رئیس سازمان برنامه و بودجه قم با بیان اینکه لایحه بودجه سال 1397 جهت گیری درست و قابل توجهی دارد، گفت: اگر این بودجه به درستی عملیاتی و اجرایی شود، دولت به بخشی مهمی از اهداف خود مانند فقر زدایی، ایجاد اشتغال پایدار و ارتقای سطح تولید دست پیدا خواهد کرد.

برگزاری همایش منطقه ای بسیج مهندسین درقم/شهبازی:راهبردهای توسعه صنعتی کشور تدوین شود

قم آنلاین - قم- همایش منطقه ای و کارگاه آموزشی سازمان مهندسین صنعتی کشور روز جاری با حضو احمد امیرآبادی نماینده مردم قم درمجلس شورای اسلامی در مجتمع یاوران مهدی (عج) قم برگزار شد.

استاندار: شرایط الحاق طرح فرودگاه قم به منطقه اقتصادی سلفچگان فراهم شده است

قم آنلاین - قم - استاندار قم با تاکید بر ضرورت شناسایی و احصاء موانع موجود در اجرای طرح فرودگاه قم، گفت: شرایط الحاق فرودگاه قم به منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان فراهم شده است.

عملکرد بانک های قم در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی مناسب نیست

قم آنلاین - قم ـ ایرنا ـ مدیرکل امور اقتصادی استانداری قم گفت: عملکرد بانک ها در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی در قم با وجود جذب منابع و سپرده گیری از مردم آنچنان مناسب نیست و باید افزایش یابد.

اخبار خواندنی

204 هزار نفر در کشور بیمه بیکاری می گیرند/ 146 هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تامین اجتماعی

رشد 115 درصدی بارگیری در راه آهن قم/ اتصال چشمه‌های بار استان قم به شبکه ریلی

کاهش 10 درصدی مصرف گاز طبیعی در قم

ظرفیت بهره برداری از سواحل مکران چابهار برابر با درآمد نفتی کشور است

استاندار قم: با اصلاح قوانین از فشارهای سنگین بر تولیدکننده بکاهیم

استاندار: تکمیل نمایشگاه فرش قم نیازمند اعتبارات ملی است

ارائه ی وام 100 میلیون ریالی خوداشتغالی در استان قم/ تاكید استاندار بر معرفی مددجویان بهزیستی برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی

نمایشگاه دائمی فرش قم در صورت تامین اعتبار تا پایان امسال افتتاح می شود

تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری در قم برای توسعه امکانات گردشگری

استاندار: توسعه صنعت فرش قم نیازمند عزم جدی است

سهم قم از صادرات فرش دستباف 20 درصد است

لزوم حمایت از صنایع بومی در استان قم

صادرات فرش دستباف 31 درصد افزایش یافت

تسهیلات بانک‌ها برای تولیدکننده گران تمام می‌شود

رشد 31 درصدی صادرات فرش دستباف

موزه نمایشگاه فرش دستباف قم تا پایان امسال راه‌اندازی می‌شود

کشت کلزا در قم جایگزین گندم می‌شود

چهاردهمین نمایشگاه فرش دستباف قم افتتاح شد

کاهش 500 هکتاری سطح زیر کشت گندم و افزایش تولید این محصول در قم

توسعه صنعت فرش قم نیازمند عزم جدی است

کشاورزان قم باید با سیاست های صادراتی وزارت جهاد کشاورزی آشنا شوند

مدیرعامل آبفا: رفع مشکل فاضلاب پردیسان قم نیازمند 1500 میلیارد ریال اعتبار است

پایان آذر، آخرین مهلت تعیین تكلیف وضعیت مالی پروژه فرودگاه قم

سهامداران فرودگاه قم مستندات مالی خود را تا پایان آذرماه ارائه دهند

جامعه امروز ما نیازمند قرض الحسنه است/اعطای 5هزار و 244 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه در قم

برگزاری همایش گره طلایی در قم/27 هزار تَن در قم کارت بافندگی فرش دارند

برجام باعث شد درهای بسته به روی فعالان اقتصادی باز شود

همایش تجلیل از صادرکنندگان برگزیده قم برگزار شد

ایران نوزدهمین بازار تجاری دنیا را در اختیار دارد

سرپرست سازمان صنعت:صادرات قم 30 درصد رشد داشته است

جمع آوری 250 میلیارد تومان زکات در کشور از ابتدای سال

ایجاد احساس امنیت برای تجار زمینه ساز رونق اقتصادی است

لاریجانی: سند امنیت اقتصادی کشور تدوین می شود

اجرای طرح آزمایشی توزیع الکترونیکی نفت سفید در قم از ابتدای دی ماه امسال

افتتاح باند تندرو پل پردیسان قم تا یک ماه آینده

کشت 15 هکتار زعفران در استان قم

توصیه های هواشناسی کاربردی کشاورزی استان قم/برداشت هرچه سریعتر ذرت

دانشجویان دانشگاه قم با روش‎های سرمایه‌گذاری و بازار بورس آشنا شدند

نخستین فرودگاه خصوصی کشور در انتظار خروج از بن بست

بررسی نقش تربیت دینی در الگوی مصرف

اعطای 10هزار فقره تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان در قم

مدیرکل اقتصادی استانداری: مصوبه افزایش قیمت نان در قم ابلاغ نشده است

برابری حجم آب مصرفی قم در هشت ماهه سال 96 با مدت مشابه سال قبل

معاون استاندار: برای استقرار برخی از واحدهای صنعتی در قم کار تخصصی انجام نشده است

مهلت ارسال آثار به جشنواره "کالای ایرانی، گامی به سوی بالندگی" تمدید شد

قم دارای یک غرفه درسرای تجاری ایرانیان در آستاراخان روسیه است

8 هزار هکتار اراضی کشاورزی قم مجهز به سیستم آبیاری نوین است

معادن قم از تک محصولی بودن خارج می شود/ پرداخت 29 فقره تسهیلات رونق تولید

نوبخت: خسارات ناشی از سرمازدگی محصولات کشاورزی قم به تصویب هیات دولت رسید

تولید علم، سیاست مهم دولت است/انتظار توجه خاص دولت به حوزه، توقع غیرمعقولی نیست

تحقق اقتصاد مقاومتی با سرمایه گذاری در حوزه گردشگری قم

بازرگانان از روابط طلایی ایران و روسیه برای صادرات استفاده کنند

فعالیت 92 واحد نانوایی غیرمجاز در قم/ارائه تسهیلات برای نوسازی ماشین آلات نانوایی ها

فعالیت 12 هزار بهره بردار کشاورزی در قم

دو هزار و 76 واحد صنعتی فعال درقم فعال است

ثبت نام واحدهای صنعتی در سامانه بهین یاب طرح رونق تولید تمدید شد

کشت هزار هکتار طلای سفید در قم

نخستین محموله كوپ سنگ قم راهی هند شد

بلوار امام علی(ع) پردیسان قم تا خرداد 97 افتتاح می شود

فعالیت 800 واحد نانوایی در استان قم/متقاضیان اخذ پروانه نانوایی اقدام کنند

صنایع‌دستی قم نشان ملی استاندارد دریافت می‌کنند

آغاز خرید تضمینی پنبه در قم/پیش‌بینی تولید 2هزار و 400 تن وش‌پنبه

معاون میراث فرهنگی: صنایع دستی قم نشان استاندارد ملی دریافت می کنند

کشاورزان قمی در حال تغییر الگوی کشت خود هستند/ کشت 250 هکتار گل محمدی در استان

نقش زنان شهری در عرصه اقتصاد خانواده نادیده گرفته شده است

لزوم استفاده از ظرفیت مشاوره و کارآفرینی در ایجاد شغل برای بانوان

فاز نخست فرودگاه قم در صورت عقد قرارداد با سرمایه گذار طی 2 سال افتتاح می شود

توان افزایی بانوان در حوزه کارآفرینی امری ضروری است

استفاده از توانایی زنان در تولیدات داخلی و بازاریابی بین‌المللی

کمک‌های مقطعی روحیه تلاش و خودباوری را در فقرا از بین می‌برد

حمایت از بانوان در فعالیت‌های اقتصادی باعث پیشرفت جامعه می‌شود

نرخ مشارکت بانوان در بخش اشتغال کشور پایین است

احداث فرودگاه قم با رفع موانع حقوقی ادامه می یابد/تاکید بر حفظ حقوق سهامداران

40 هزار فرصت شغلی با احداث نمایشگاه دایمی فرش قم حفظ می شود

بازار سوغات قم بیش از چهار هزار فرصت شغلی ایجاد می کند

تامین 84درصد بودجه کهریزک از مشارکت‌های مردمی/راه اندازی مرکز آموزش کودکان اوتیسمی در کهریزک

آغاز به کار سایت تخمیر زباله برای تبدیل پسماند به کود کمپوست در قم

استان قم، پتانسیل بالایی در بهرگیری از انرژی خورشیدی دارد

وضعیت فرودگاه قم ظرف سه ماه تعیین تکلیف شود

زیرساختهای منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان برای حضور سرمایه گذاران تجهیز گردد

وضعیت فرودگاه قم باید ظرف سه ماه آینده مشخص شود

گردهمایی مدیران مناطق ویژه اقتصادی کشور درقم برگزار شد/ ترسیم هدف های راهبردی برای توسعه مناطق اقتصادی

87 درصد واحدهای صنعتی و تولیدی مستقر در منطقه سلفچگان فعال هستند

سرمایه گذاران از مزایای مناطق آزاد استفاده کنند/ اشتغال 275 هزار تن در مناطق ویژه اقتصادی

سرپرست سازمان صنعت و تجارت قم معارفه شد

معاون استاندار: 300 منبع درآمد مالیاتی جدید در قم شناسایی شد

40 درصد درآمد ملی کشور مربوط به بخش صنعت، معدن و تجارت است

"محمود سیجانی" سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم شد

پیش بینی هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید در قم

استان قم در جذب سرمایه گذار خارجی موفق عمل نکرده است

دفتر مشترک همکاری‎های جهاددانشگاهی قم و منطقه اقتصادی سلفچگان ایجاد شود

لزوم حضور خیرین در حوزه درمان ناباروری

رشد چشمگیر تولید پسته در استان قم

آمار غیر واقعی اشتغال، تاثیر منفی بر برنامه ریزی دارد

قم فقط یک سیلو دارد/ضرورت احداث سیلوهای جدید در استان

یکی از رسالت های مهم دانشگاه، تبیین فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه است

نماینده مردم قم در مجلس: کاهش منابع قرض الحسنه در بانک ها بسیار مشهود است

استفاده از ظرفیت های علمی استان قم برای رفع مشكلات اقتصادی

توسعه 20 هزار هکتاری باغات در استان قم

جهاددانشگاهی ظرفیت مهمی برای توسعه فرهنگ کار در استان و کشور است

173 راس دام در قم به دلیل شیوع تب برفکی تلف شد

استفاده از ظرفیت‌ روستاها برای کاهش مهاجرت

ازتجربیات سایر استان ها در راستای رفع موانع تولید استفاده شود

تشكیل كمیته ای برای تعیین ساختار جذب سرمایه گذاری در قم

اهتمام جدی دستگاه های اجرایی در جذب حداكثری اعتبارات طرح های اشتغالزایی

42 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

موانع اشتغال، تولید و سرمایه گذاری در قم برداشته شود

پیش بینی هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید در قم

استان قم در جذب سرمایه گذار خارجی موفق عمل نکرده است

دفتر مشترک همکاری‎های جهاددانشگاهی قم و منطقه اقتصادی سلفچگان ایجاد شود

لزوم حضور خیرین در حوزه درمان ناباروری

استاندار قم:تولیدات استاندارد زمینه ساز اقتصاد مقاومتی است

آمار غیر واقعی اشتغال، تاثیر منفی بر برنامه ریزی دارد

رشد چشمگیر تولید پسته در استان قم

قم فقط یک سیلو دارد/ضرورت احداث سیلوهای جدید در استان

یکی از رسالت های مهم دانشگاه، تبیین فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه است

نماینده مردم قم در مجلس: کاهش منابع قرض الحسنه در بانک ها بسیار مشهود است

استفاده از ظرفیت های علمی استان قم برای رفع مشكلات اقتصادی

توسعه 20 هزار هکتاری باغات در استان قم

جهاددانشگاهی ظرفیت مهمی برای توسعه فرهنگ کار در استان و کشور است

173 راس دام در قم به دلیل شیوع تب برفکی تلف شد

استفاده از ظرفیت‌ روستاها برای کاهش مهاجرت

تشكیل كمیته ای برای تعیین ساختار جذب سرمایه گذاری در قم

ازتجربیات سایر استان ها در راستای رفع موانع تولید استفاده شود

اهتمام جدی دستگاه های اجرایی در جذب حداكثری اعتبارات طرح های اشتغالزایی

موانع اشتغال، تولید و سرمایه گذاری در قم برداشته شود

42 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

پیش بینی هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید در قم

دفتر مشترک همکاری‎های جهاددانشگاهی قم و منطقه اقتصادی سلفچگان ایجاد شود

استان قم در جذب سرمایه گذار خارجی موفق عمل نکرده است

لزوم حضور خیرین در حوزه درمان ناباروری

رشد چشمگیر تولید پسته در استان قم

استاندار قم:تولیدات استاندارد زمینه ساز اقتصاد مقاومتی است

قم فقط یک سیلو دارد/ضرورت احداث سیلوهای جدید در استان

آمار غیر واقعی اشتغال، تاثیر منفی بر برنامه ریزی دارد

یکی از رسالت های مهم دانشگاه، تبیین فرهنگ اقتصاد مقاومتی در جامعه است

نماینده مردم قم در مجلس: کاهش منابع قرض الحسنه در بانک ها بسیار مشهود است

توسعه 20 هزار هکتاری باغات در استان قم

استفاده از ظرفیت های علمی استان قم برای رفع مشكلات اقتصادی

جهاددانشگاهی ظرفیت مهمی برای توسعه فرهنگ کار در استان و کشور است

173 راس دام در قم به دلیل شیوع تب برفکی تلف شد

ازتجربیات سایر استان ها در راستای رفع موانع تولید استفاده شود

استفاده از ظرفیت‌ روستاها برای کاهش مهاجرت

تشكیل كمیته ای برای تعیین ساختار جذب سرمایه گذاری در قم

اهتمام جدی دستگاه های اجرایی در جذب حداكثری اعتبارات طرح های اشتغالزایی

موانع اشتغال، تولید و سرمایه گذاری در قم برداشته شود

42 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

پیش بینی هزار میلیارد تومان تسهیلات برای رونق تولید در قم

دفتر مشترک همکاری‎های جهاددانشگاهی قم و منطقه اقتصادی سلفچگان ایجاد شود

استان قم در جذب سرمایه گذار خارجی موفق عمل نکرده است