آخرين مطالب

گفتگو

واکاوی ظرفیت های دانشگاهی قم برای تبدیل شدن به قطب علمی کشور

عصرقم- شماری از مسئولان واعضای کمیسیون دانشجویی قم درمیزگردی با عنوان«واکاوی ظرفیت های دانشگاهی قم برای تبدیل شدن به قطب علمی کشور» گفتند: تحصیل 75هزار دانشجو در 55دانشگاه و مرکز علمی استان این امکان را برای قم به وجود آورده است که به کانون تبادلات علمی کشور تبدیل شود.

پیش بینی وضعیت آب و هوای قم در روزهای آینده

عصرقم- یک کارشناس هواشناسی گفت: روز دوشنبه، آسمان استان، نیمه ابری تا ابری و در ارتفاعات همراه با بارش باران است، هم چنین در اواخر این روز، در ارتفاعات، بارش برف پیش بینی شده است.

پاسخ به شبهات دینی دشمنان ضروری است

عصر قم - قم - عضو هیئت علمی جامعه المصطفی پاسخ به شبهات دشمنان را ضروری دانست و گفت: امروز باید برای حفظ دین و اعتقادات جوانان تلاش بسیاری داشته باشیم.

3 هزار دانش آموز قمی در اردوهای راهیان نور شرکت کردند

عصرقم- مسئول اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) قم گفت: از ابتدای سال تحصیلی جاری تاکنون 3هزار دانش آموز دختر قمی مقطع متوسطه دوم در اردوهای راهیان نور مناطق عملیاتی کشور شرکت کردند

افزایش دمای هوا طی هفته جاری در قم

عصر قم - قم - کارشناس هواشناسی استان قم از افزایش سه درجه‌ای دمای هوای این استان طی هفته جاری نسبت به هفته گذشته خبر داد.

ایستگاه قطار محمدیه قم میراث کم توجهی مسئولان

عصرقم- قم با وجود کارکرد ملی و بین المللی در زائرپذیری، میراث دار ایستگاه قطاری است که علاوه بر محروم بودن از امکانات خدماتی؛ تاریکی و کم عرض بودن مسیر دسترسی به آن باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای مسافران شده است.

شهیدی که مسیر عاشقی را از حضرت علی اکبر(ع) آموخت

عصر قم - قم - قصه جوانانی که مسیر شهادت را از روی عشق به جوان رشید کربلا انتخاب می کنند هیچ گاه پایانی ندارد و هر زمان خون عاشقی به این بوستان عشاق طراوتی تازه می بخشد.

برنامه های بسیج بر خدمت رسانی به مردم متمرکز شده است

عصرقم- رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: برنامه های بسیج در 2 سال گذشته بر خدمات رسانی به مردمی متمرکز شده است و دراین زمینه گروه های جهادی نقش مهمی در محرومیت زدایی درکشور ایفا کرده اند

کار فرهنگی و خدمات رسانی اولویت بسیج باشد

عصرقم- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید، بسیج را نعمتی بزرگ برای کشور دانست و گفت: در دوران صلح، خدمات رسانی به مردم و توجه به کار فرهنگی باید در دستور کار بسیج باشد.

بسیج پشتوانه مردمی نظام برای حل مسائل کشور

عصر قم - قم - شماری از مسئولان سپاه و بسیج استان قم در میزگرد ایرنا با عنوان «واکاوی ظرفیت های بسیج برای کمک به حل مسائل کشور» گفتند: بسیج پشتوانه مردمی و مستحکم نظام است و این نیرو با استفاده از ظرفیت های خود می تواند به عنوان حامی اصلی مسئولان در مسیر پیشرفت کشور نقش آفرینی کند.

بسیج سنگربانی هوشمند در برابر جنگ نرم دشمن

عصر قم - قم - بسیج در سال های اخیر به عرصه جنگ نرم که یکی از مهمترین جبهه های حمله دشمن علیه انقلاب اسلامی است، ورود پیدا کرده و با هوشمندی در تلاش است به عنوان سنگربانی مستحکم با این تهاجم مقابله کند.

موازی کاری در مساجد باید کنار گذاشته شود

عصرقم- مسئول دبیرخانه کانون ‌های فرهنگی هنری مساجد قم، با اذعان به وجود موازی کاری در مساجد گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی ساز و کاری برای حذف موازی کاری را دراین مکان های مقدس تدوین کرده ولی تا کنون این موضوع اجرایی نشده است.

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، چراغی برای رسیدن به آینده درخشان

عصرقم- شماری از فعالان و ایده پردازان فرهنگی درمیزگردی با عنوان «الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت نقاط ضعف و قدرت» بیان کردند: این الگو دارای ویژگی های بسیار مطلوبی است که با رفع برخی کاستی ها، می تواند چراغ راه حرکت بسوی آینده درخشان برای نظام اسلامی و ملت ایران باشد.

نرخ منطقه ای معاملات املاک قم 9.6 درصد افزایش یافت

عصرقم - اعضای شورای اسلامی شهر قم روز دوشنبه در هفتاد و یکمین جلسه رسمی و علنی این شورا، لایحه افزایش 9.6 درصدی قیمت منطقه ای ارزش معاملاتی املاک پیشنهادی شهرداری این شهر را تصویب کردند.

20 کتاب در عصرانه های داستان قم نقد شد

عصر قم - قم- مسئول واحد ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی حوزه هنری قم گفت: درکارگاه های عصرانه داستان که به منظور معرفی، نقد و ارتقای سطح فنی نویسندگان جوان استان به صورت ماهانه برگزار می شود تا کنون 20 کتاب بررسی شده است.

164 پروژه توسط خیران مدرسه ساز در قم احداث شده است

عصر قم - قم- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: از سال 1378 تاکنون، خیران مدرسه ساز 164 طرح آموزشی، فرهنگی و ورزشی را با 169 هزار مترمربع زیربنا در این استان احداث نموده اند.

موفقیت سند الگوی اسلامی پیشرفت نیازمند افکار گوناگون است

عصرقم- معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی قم بااشاره به نقش نخبگان و خواص جامعه در رفع ایرادها و نواقص سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: تطبیق پیدا کردن این سند با افکار و سلایق گوناگون جامعه موفقیت و اثربخش بودن آن را تضمین می کند.

صلح امام حسن(ع) موجب ماندگاری اسلام شد

عصرقم- معاون فرهنگی و تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران گفت: صلح امام حسن مجتبی(ع) موجب بقای قرآن شد و ایشان با این اقدام جان مسلمانان و ماندگاری اسلام را حفظ نمودند.

مشکلات بازگشت زائران اربعین در پایانه مهران

عصر قم - مهران - وجود نابسامانی در پایانه مرزی مهران باعث ناراحتی بسیاری از زائران اربعین که این مسیر را برای بازگشت خود انتخاب کرده بودند شد.

استقبال مردم عراق از زائران ایرانی درایام اربعین کم نظیر است

عصر قم - قم - امام جمعه شهر قنوات قم، گفت: دشمنان در مقطع کنونی با طرح موضوع های دروغین قصد ایجاد اختلاف میان شیعیان ایران و عراق را داشتند اما بر خلاف خواست آنان، مردم عراق در اربعین سال جاری پرشور تر از سال های گذشته از زائران ایرانی استقبال می کنند.

گوگل مپ ایرانی در راه است

عصرقم- رئیس سازمان نقشه برداری کل کشور گفت: چند استارت آپ ایرانی مقدمات کار را شروع کردند و احتمالا ظرف یکی دوسال آینده بتوانیم اپلیکیشن جایگزینی برای گوگل مپ داشته باشیم.

145 اثر رسانه ای توسط طلاب قم تولید شد

عصرقم- عضو گروه تبلیغی رسانه ای راز رسانه قم گفت: 145 اثر رسانه ای شامل فیلم کوتاه، مستند، موشن گرافی و پادکست از سال 1392 تا کنون توسط طلاب هنرمند این استان تولید شده است.

آیت الله غرویان: هویت ایرانی و اسلامی در هم تنیده است

عصرقم- استاد برجسته حوزه علمیه قم گفت: هویت ایرانی و اسلامی در هم تنیده است به همین دلیل منافاتی بین مذهب و حس ملی گرایی در ایران وجود ندارد و این 2 در کنار همدیگر می توانند جاذبه ای برای جذب جوانان به معارف الهی شوند.

11 گسل اصلی فعال در قم وجود دارد

عصرقم- دبیر کارگروه زلزله قم با بیان این که قم جزو استان های با خطر زیاد در زمینه زلزله محسوب می شود گفت: 11 گسل اصلی فعال در این استان وجود دارد.

جذابیت و آموزش؛ لازمه برنامه‌سازی کودک

عصر قم - هرچند که پیشرفت تکنولوژی و تنوع رسانه‌های مختلف در کنار تلویزیون، کودکان را کمی از تلویزیون دور کرده است اما هنوز هم کودکان بسیاری، درصد ...

آغاز حرکت قطار ترکیبی قم-کربلا از 28مهر/ثبت نام در 25 دفتر مسافربری استان

عصرقم- رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان قم گفت: فروش بلیط قطار ترکیبی قم-کربلا توسط 25 دفتر خدمات مسافربری در استان قم، امکان پذیر است؛ در حال حاضر امکان فروش اینترنتی بلیط قطار قم-کربلا وجود ندارد.

بیشترین آسیب‌های جوانان در حوزه فضای مجازی است

عصر قم - قم - مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با انتقاد از بی‌توجهی به تهدیدهای فضای مجازی، گفت: عمده آسیب‌هایی که جوانان و جامعه متحمل می‌شوند در حوزه فضای مجازی است.

مسجدی که به امر مستقیم امام حسن عسگری(ع) در قم، بنا شد

عصرقم- یکی از مساجد بزرگ و تاریخی استان قم، که عظمت آن در میان مردم این شهر از گذشته زبانزد بوده، مسجد امام حسن عسگری(ع)است؛ کمتر کسی در شهر قم است که در این مسجد نماز نخوانده یا این مکان مقدس را نشناسد.

طرح آمارگیری مسکن روستایی در قم آغاز شد

عصرقم- مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قم گفت: چهارمین طرح «آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی» همزمان با سراسر کشور از امروز 21مهرماه جاری در این استان آغاز شد و به مدت یک ماه ادامه دارد.

پیاده روی اربعین حسن همجواری ملت های مسلمان را نشان می دهد

عصر قم - قم - مدیرکل ستاد اقامه نماز استان قم گفت: مراسم پیاده روی عظیم اربعین هر سال با حضور گسترده مسلمانان برگزار می شود که این آیین حسن همجواری ملت های مسلمان همچون ایران و عراق را به نمایش می گذارد.

اجرای صددرصدی قرنطینه طیور در قم ممکن نیست

عصرقم- مدیرکل دامپزشکی قم گفت: به دلیل وجود محورها و مسیرهای متعدد و همچنین گذرهای فرعی در سطح این استان، اجرای صد درصدی قرنطینه طیور ممکن نیست.

فضاهای آموزشی قم در پنج سال آینده پاسخگوی نیازها نیست

عصر قم - قم - مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: با وضعیت اعتبارات فعلی در پنج سال آینده در صورتی که تمام مدارس موجود نیز 2 شیفت شود، فضاهای آموزشی و پرورشی پاسخگوی نیاز دانش آموزان استان نخواهد بود.

امیدواریم فعالیت مرکز علمی کاربردی فرهنگ قم تعطیل نشود

عصر قم - قم - رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر قم با اشاره به بخشنامه شورایعالی اداری مبنی بر تعطیلی مراکز علمی کاربردی وابسته به دستگاه های اجرایی گفت: با توجه به نیاز استان امیدواریم این مرکز تعطیل نشده و در قالب دیگر از جمله واگذاری به بخش خصوصی به فعالیت خود ادامه دهد.

ویروس آنفلوانزا در مرغداری های قم کنترل می شود

عصر قم - قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم با بیان این که سال گذشته به جهت متراکم بودن ساختار مرغداری ها ویروس آنفلوانزای مرغی به میران زیادی در استان شیوع پیدا کرد، گفت: آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با اصلاح ساختار مرغداری ها کنترل و مدیریت می شود.

14 مکان آموزشی به فضاهای آموزش و پرورش قم افزوده می شود

عصرقم- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، 14 فضای آموزشی، پرورشی و ورزشی با 19 هزار مترمربع زیربنا به فضاهای آموزشی این استان افزوده می شود.

تاکید بر ساماندهی تاکسی های اینترنتی در قم

عصر قم - قم - اعضای شورای اسلامی شهر قم شامگاه دوشنبه در شصت و سومین جلسه رسمی و علنی این شورا، بر ساماندهی تاکسی های اینترنتی و نظارت بر عملکرد آنها در این شهر تاکید کردند.

انتخاب موضوعات تکراری، یکی از معضلات جشنواره‌های مهدویت

عصرقم- دبیر ستاد هماهنگی فعالیت های مهدوی کشور گفت: یکی از معضلات مهم در خصوص مهدویت، انتخاب موضوعات و مسائل تکراری است که بدون هیچ گونه تفکر، محوریت جشنواره‌ها را تشکیل می‌دهد.

برنامه های مسجد مقدس جمکران در دهه اول محرم با شعار "عهد عاشورایی"

عصرقم- معاون فرهنگی مسجد مقدس جمكران عنوان كرد: مسجد مقدس جمکران همچون سال گذشته برنامه عزاداری دهه اول محرم را به مدت 10 شب با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حیدری کاشانی و مداحی حاج عباس حیدرزاده برگزار می‌کند.

هوشمندسازی قم نیازمند رعایت ضوابط پدافند غیرعامل است

عصر قم - قم - مدیرکل پدافند غیرعامل قم گفت: هوشمند سازی این شهر نیازمند رعایت ضوابط پدافند غیرعامل است تا در کنار مزایای بسیاری که می تواند داشته باشد به بستری برای تهدیدهای جدید تبدیل نشود.

مشارکت 900هزار نفر از مردم قم در تعاونی‌ها

عصر قم - مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم گفت: حدود 900هزار نفر از اهالی استان عضو تعاونی هستند، که 170هزار نفر از این آمار، در ...

سطح باغ های قم به 12 هزار هکتار رسید

عصر قم - قم - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: سطح زیرکشت باغ های استان که در سال 92 حدود سه هزار و 700 هکتار بود در سال جاری به بیش از 12 هزار هکتار رسیده است.

باید در کنار رشد نظامی به رشد فرهنگی هم توجه شود

عصر قم - قم - فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی رشد نظامی و تسلیحاتی کشور را لازم دانست و افزود: باید در کنار این رشد نظامی به رشد فرهنگی و اجتماعی هم توجه شود.

ذوالقدر: نیروهای خودسر همیشه باعث وهن نظام هستند

عصرقم- یک عضو فراکسیون امید مجلس گفت: نیروهای خودسر در بسیاری از تجمعات رسمی کشور به نحوی عمل می‌کنند که موجب تفرقه بین مسئولان و سوءاستفاده دشمنان نظام در عرصه‌های بین‌المللی می‌شوند.

تنها وجود 313 یاری‌گر، زمینه ساز ظهور نیست

عصرقم- یک کارشناس مهدویت عنوان کرد: هنگامی که گفته می شود عناصر مختلفی چون آمادگی جامعه و شکل گیری 313 یار امام زمان(عج) ازعوامل زمینه ساز ظهور است به این معناست که هردو عنصر در کنارهم باید شکل گیرد تا ظهور محقق شود؛ چه بسا که اکنون 313 یار امام عصر(ع) آماده باشند اما هنوز جامعه، آمادگی لازم جهت ظهور بقیة الله را به کسب نکرده است.

امامت امام جواد(ع) درسن 8 سالگی از معجزات الهی است/ اقدامات حق مدارانه جوادالائمه(ع)، سبب شهادت ایشان شد

عصرقم- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: مباحثات علمی جواد الائمه(ع)، با سران فرق مختلف که در برابر شیعه قرار گرفته بودند، ارائه تفکرات صحیح برگرفته از آیات قرآن و روشن کردن بطلان تفکرات غیر شیعی، سبب شد تا جائر زمان، تنها راه مقابله با اقدامات امام جواد(ع)، را در به شهادت رساندن ایشان دانسته و امام محمدتقی(ع) را در سنین جوانی به شهادت رساندند.

چاه ورودی کارگاه متروی قم ریزش کرد

عصر قم - قم - مدیر روابط عمومی شهرداری قم از ریزش چاه ورودی کارگاه ایستگاه مترو قم خبر داد و گفت: این حادثه هیچ ارتباطی با مترو ندارد.

فن آوری اطلاعات سهم عمده ای در رونق گردشگری مذهبی دارد

عصر قم - قم - معاون هماهنگی امور زائران استانداری قم با تاکید بر استفاده از فن آوری اطلاعات در تقویت زیرساخت های اقتصادی این استان، تقویت این بخش را در جذب گردشگر مذهبی بسیار موثر دانست.

40 هزار میلیارد ریال برای افزایش اشتغال در قم اختصاص یافت

عصر قم - قم – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری قم با اشاره به این که به طور میانگین برای ایجاد هر شغل 2 میلیارد و 800 میلیون ریال اعتبار نیاز است، گفت: 40 هزار میلیارد ریال اعتبار برای تک رقمی کردن نرخ بیکاری استان در سال جاری اختصاص یافته است.

عضویت 18 هزار نفر در خانه کارگر قم/ تشکل‌های کارگری فعال باشند

عصر قم - قم - رئیس کانون انجمن کارگران ساختمانی کشور از عضویت 18 هزار نفر در خانه کارگر قم خبر داد و گفت: 20 هزار نفر از جمعیت 900 هزار نفری انجمن ساختمانی کشور به انجمن قم تعلق دارد.

امروز گرم ترین روز قم در هفته جاری

قم آنلاین - کارشناس هواشناسی خبر داد: امروز دمای هوای استان قم در بالاترین دما به 46 درجه سانتی گراد می‌رسد و یکشنبه 17 تیر ماه گرم ترین روز در ...

قم به یکی از قطب های کشت گلخانه کشور تبدیل می شود

قم آنلاین - قم- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم، گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و تنش های محیطی در قم، توسعه کشت گلخانه ای در دستور کار قرار دارد و این استان در آینده نزدیک به یکی از مهمترین قطب های مهم کشت گلخانه ای کشور تبدیل می شود.

معابری که در قم توان معلولان را می گیرد

قم آنلاین - قم- معلولان به عنوان بخشی از جامعه از تمام حقوق شهروندی برخوردار هستند، این در حالی است که معابر نامناسب شهری در قم توان حرکت را از آنان گرفته و شرایط سختی برایشان رقم زده است.

مردم از جامعیت اسلام در تربیت کودکان غافل هستند/ بی‌مهری به کتاب

قم آنلاین - قم - یک طلبه شاعر و فعال در عرصه ادبیات کودکان با بیان اینکه مردم از جامعیت اسلام در تربیت کودکان غافل هستند،‌ گفت: هنوز با آموزه‌های دینی برای رشد و تعلیم و تربیت کودک آشنا نیستیم.

مباحث تفسیری اساتید حوزه کتاب شود

قم آنلاین - قم - عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تقدیر از برپایی جلسات تفسیر در ماه مبارک رمضان از مبلغان خواست تا مباحث ارائه شده خود را به صورت کتاب در آورند.

شهرک گلخانه ای صیفی در قنوات قم ایجاد می شود

قم آنلاین - قم- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قم،گفت:موضوع ایجاد شهرک گلخانه ای سبزی وصیفی برای کشاورزان شهر قنوات در دستور کار قرار گرفته است و کارهای اجرایی آن به زودی آغاز می شود.

تسهیلات اشتغالزایی به 18 طرح روستایی قم اختصاص یافت

قم آنلاین - قم - معاون اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی قم گفت: از بهمن ماه سال گذشته تا بیستم خردادماه جاری، 18 طرح در روستاهای این استان از تسهیلات اشتغالزایی روستایی بهره مند شد.

توزیع 134 هزار افطاری در حرم حضرت معصومه(س)

قم آنلاین - قم - مدیرکل روابط عمومی آستان مقدس حضرت معصومه(س) از توزیع 134 هزار افطاری در حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) همزمان با ماه مبارک رمضان خبر داد.

هجدهمین جشنواره فیلم و عکس در قم برگزار می‌شود

قم آنلاین - قم - مدیر انجمن سینمای جوانان قم گفت: هجدهمین جشنواره فیلم و عکس استان قم همزمان با دهه کرامت به همت این انجمن و همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار می‌شود.

تئاتر قم با سه نمایش در ماه رمضان رونق گرفت

قم آنلاین - قم- رئیس اداره امور هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به رونق تئاتر در ماه مبارک رمضان در این استان گفت: تئاتر «تمام من ، همه عدو» با موضوع دفاع مقدس و دو تئاتر « یک دختر، یک سرباز » و « دیو تک آباد » با موضوع کودک و نوجوان در این ماه به روی صحنه رفت.

نجات کشاورزی قم با عبور از آبیاری سنتی

قم آنلاین - قم- کاهش منابع آبی قم در سال های اخیر تاثیر مستقیمی بر روی بخش کشاورزی استان داشته است و بسیاری از کارشناسان و مسئولان متولی این حوزه معتقدند که مهمترین راه عبور از این وضعیت، کنار گذاشتن روش های آبیاری سنتی و روی آوردن به شیوه های نوین آبیاری است.

نمایش «تمام من، همه عدو» به روی صحنه رفت

قم آنلاین - قم- نایب رئیس انجمن نمایش قم گفت: همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان ، نمایش«تمام من، همه عدو» به کارگردانی مهدی ملاک و تهیه کنندگی علیرضا به همت گروه نمایشی تئاتر شب گذشته دراین استان بر روی صحنه رفت.

نانوایان قمی در شرایط سختی به سر می برند

قم آنلاین - قم - رئیس اتحادیه نانوایان استان قم گفت: صنف نانوایان به دلیل اهمیتی که نان در سفرهای مردم دارد مداوم مورد قضاوت قرار می گیرند و این درحالی است که آنان در شرایط اقتصادی و رقابتی سختی به سر می برند.

822 هزار تن از خدمات پایگاههای سلامت بهره بردند

قم آنلاین - قم- کارشناس گسترش شبکه مرکز بهداشت قم گفت: تاکنون 822 هزار و 340 تن معادل 67 درصد از افرادی که پرونده الکترونیک سلامت دارند، از پایگاه های سلامت خدمات دریافت کرده اند.

80 درصد استخرهای قم استانداردهای لازم را ندارند

قم آنلاین - قم- رئیس هیات شنای قم با اشاره به استقبال مردم از استخرهای شنا در فصل گرما گفت: درحال حاضر از مجموعه31 استخر این استان، 25 مورد آن فعال است ولی 80 درصد آنها از ابعاد مختلف از جمله تاسیسات، ایمنی و سازه، استانداردهای لازم را ندارد.

تالار مرکزی شهر قم شهریورماه فعال می شود

قم آنلاین - قم- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: تالار مرکزی این شهر برنامه های فرهنگی در آن به اجرا درآمده و تا شهریورماه سالجاری به طور کامل مورد بهره برداری قرار می گیرد.

نیروهای امنیتی چشمان بینای نظام در مقابل دشمنان هستند

قم آنلاین - قم- عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به خدمات سربازان گمنام امام زمان (عج) به کشور گفت: نیروی امنیتی و سربازان جان برکف و گمنام امام زمان (عج) درمقابل ترفندها، توطئه های دشمنان،به مثابه چشمان بینای نظام، به سرعت فتنه های آنها را خاموش می کنند.

شهرداری قم 13500هزار متر باغ انار را خرید

قم آنلاین - قم - رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر قم با تاکید بر حمایت همه جانبه مدیریت شهری قم از برنامه های توسعه فضای سبز گفت: در همین راستا با تصویب شورا، 13 هزار و 500 متر مربع باغ انار توسط شهرداری خریداری شد.

کوچ بهاره عشایر قم به مناطق ییلاقی آغاز شد

قم آنلاین - قم - رئیس اداره امور عشایری استان قم گفت: از نخستین روز اردیبهشت ماه سال جاری، کوچ عشایر قم به مناطق ییلاقی آغاز شده است.

ساير مطالب

17 زخمی و یک فوتی در واژگونی اتوبوس در آزادراه گرمسار-قم

شورای شهر به مسجد امام قم غرامت می دهد

بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص) سعادت بشر را تضمین می‌کند

فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی نهادینه شود

مسافران از 68 درصد واحدهای اقامتی قم استفاده کردند

باید کیفیت کالای ایرانی بالا برود

نظارت بر سلامت غذای معتکفین در قم

برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی برای 6هزار نفر مددجوی کمیته امداد قم

نظارت بر محورهای قم توسط 15 خودور گشت نامحسوس

2 فرنگی کار قمی به تیم ملی کشتی بزرگسالان دعوت شدند

معاون صنایع دستی: 2300 کارگاه صنایع دستی در قم فعال است

هیات های ورزشی برای سالن تمرین مشکلی ندارند

برگزاری اختتامیه سوگواره ملی "سفر تا صفر"/دریافت 2هزارو765 اثر

انقلاب اسلامی پیامی با ماهیت فرهنگی، دینی و معنوی به جهان صادر کرد

اعزام 250 دانشجوی بسیجی از قم به مناطق زلزله زده غرب کشور

مدیران ورزشی قبر ورزش استان را کنده اند/مردم واقعیت‌ها را می‌بینند نه آن چیزی که روی کاغذ است

فضای بازی های رایانه ای برای انتقال مفاهیم دینی به نسل امروز نوآورترین رسانه است

اجرای طرح هادی در 37 روستای قم با اعتبار 58 میلیارد ریال

ضرورت توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان برای عبور از رکود اقتصادی

برگزاری کارگاه آموزش داوری کشور درقم/ کسب مقام پنجمی تکواندوکاران قمی در نیم فصل اول لیگ برتر

اعزام 8 دو و میدانی کار قمی به مسابقات انتخابی تیم ملی

درد و رنجی فراتر از بیماری/بیمارانی که با دستگاه های دیالیز زندگی می کنند

58 مرغداری قم درگیری بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شده است

بارش برف در ارتفاعات قم تا فردا ادامه دارد

غرویان: مسئولان مطالبات به حق مردم را شناسایی و برای رفع آن تلاش کنند

نا آرامی های اخیر باعث وحدت مردم ایران و انزوای دشمنان شده است

بیش از 8 هزار و 500 تن گواهینامه مهارت فنی درقم دریافت کردند

کاهش آلودگی واحدهای صنعتی قم نیازمند به روز رسانی تجهیزات است

سلفچگان کانون استقرار صنایع آلوده استان قم/ پلمپ راهکار موقتی

هنرمندان بیش از 600 مسابقه خیرخواهانه انجام داده اند

برخورد تریلی و موتورسیکلت در قم یک کشته برجای گذاشت

وحدت حوزه و دانشگاه فقط با گفتگو و تعامل امکان‌پذیر است

وجود بیش از 2هزار نسخه خطی در کتابخانه آستان مقدس/گنجینه های منحصربه فرد از قرآن و نسخ خطی

مدیرکل منابع طبیعی: آب ورودی به دریاچه نمک قم نزدیک صفر است

افتتاح مهد سالمندان در قم/محیطی جهت فعال ماندن سالمند در اجتماع

کسب مقام پنجم مسابقات بین المللی صربستان توسط تیرانداز قمی

ایجاد شهرک مسکونی معصومیه در مناطق زلزله زده غرب کشور توسط خیران قمی

هشدار هواشناسی قم از احتمال وقوع خشکسالی/کاهش 99درصدی بارندگی در استان

سرمربی صبای قم: این تیم برای خروج از بحران نیاز به عزم همگانی دارد

ساخت اولین مسجد هوشمند کشور کلنگ خورد

تغییری در کمیته بانوان نخواهیم داشت/ مسئولیت صبا را نمی‌پذیرم

تصادف های جاده ای به شبه بحران تبدیل شده است، نباید ازکنار آن عادی گذشت

چاپ 25 جلد کتاب از میان 1200 اثر ارسالی به کنگره قرآن و علوم انسانی

شناسایی 200 بیمار تالاسمی در قم/والدین آزمایش های قبل از ازدواج فرزندان را جدی بگیرند

استکبار ستیزی ریشه قرآنی دارد/13 آبان نقطه عطف مبارزه همیشگی ملت ایران با آمریکا است

کسب مدال نقره ورزشکار قمی در مسابقات جهانی کیک بوکسینگ

سیاست غرب تجزیه کشورهای اسلامی از جمله افغانستان است

2500 نفر در قم نابینا و کم‌بینای شدید هستند

ترامپ بزرگترین آفت برای جهان امروز است/ لزوم وحدت ملت ایران در برابراستکبار

اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل برای پیشگیری از حوادت غیر طبیعی

125 امدادگر از قم به راهپیمایی اربعین اعزام می‌شوند

40 موکب از قم در راهپیمایی اربعین برپا می‌شود

ضرورت ایجاد اعتماد عمومی نسبت به علامت استاندارد در راستای حمایت از تولیدات داخلی

اعزام کادر درمانی 40 نفره به موکب آستان مقدس حضرت معصومه(س)

تاریخچه ساخت «گذرخان» در قم/ موتور برقی که با گاری به قم آمد

ایجاد احساس امنیت بهترین پاداش پلیس است

بیستمین جشنواره قصه‌گویی «زیر گنبد کبود» در قم برگزار شد

باید مراقب افراد فرصت طلب در عزاداریها باشیم/ضرورت تشکیل هیات داوری مداحی

احکام دین و شریعت اسلام با وارد کردن برخی بدعت ها در عزاداری، مخدوش نشود

استاندارد سازی 39 جایگاه CNG در استان قم

پرچمداران عزای حسینی باید الگوی کاملی از اخلاق، ادب و معرفت باشند

تماس‌های تلفنی خطرناک/مزاحم تلفنی و موتورسواران 2 مشکل اورژانس قم

فرماندار قم:تکيه بر توليد و توان ملي، رهآورد تحقق اقتصاد مقاومتي است

شهرک‌هاي صنعتي قم و سمنان از پرداخت ماليات معاف شدند

برق گرفتگي جوان 35 ساله را در قم راهي بيمارستان کرد

وجود 77 گلزار شهيد در قم/ ساماندهي 45 گلزار

بايد در اقدامي عاجل مانع از تغيير کاربري باغ سالاريه قم شد

مديرعامل بنياد بين المللي غدير: واقعه غدير در 145 شهر ايران بازسازي مي شود

نوسازي 1250 تاکسي فرسوده در قم

پايگاه‌هاي سلامت اجتماعي استان بايد توسعه يابد

صدور شناسنامه فني براي مرغداري‌هاي قم

وقوع 45 تصادف موتورسيكلت در قم

زائران اربعين براي اخذ گذرنامه هر چه زودتر اقدام کنند

اعزام پزشکان داوطلب قمي به موکب‌هاي اربعين حسيني

برگزاري همايش سراسري روز دانشگاه تهران در پرديس فارابي قم

بررسي اثرات زيست محيطي در اكتشاف و بهره‌برداري از معادن

معاون فرهنگي حرم حضرت معصومه(س):رسالت هاي فرهنگي جهاد دانشگاهي راهگشاي حل بسياري از آسيب ها است

مرحله استاني مسابقات ملي مهارت قم به پايان رسيد/ رقابت در 25 رشته

هزينه‌هاي مديريت آلودگي هواي قم از کل اعتبارات استان بيشتر است

حضرت معصومه (س) باعث شکوفايي و مرجعيت فکري و علمي شهر مقدس قم شدند

برگزاري گردهمايي فعالان مردمي دهه کرامت در قم

تشکيل کميته پايش اصلاح نظام اداري و ستاد صيانت از حريم عمومي درقم

بيماران کشورهاي منطقه براي درمان به قم مي آيند

100 مقاله از 13 مليت به دبيرخانه کنفرانس بين المللي تاثيرگذاري فضاي مجازي در ارتقاي آموزش هاي ديني ارسال شد

"بافق" محفلي براي بانوان فيلم‌ساز قم

اوقات فراغت دانش آموزان دغدغه اصلي خانواده هاي قمي

جراحي بازسازي معده با پايه عروقي روده در قم

تيم گلف استان قم در رده چهارم کشور قرار گرفت

قمي‌ها مي‌توانند در منازل خود برق توليد کنند

جولان مدارس فوتبال غيرمجاز در سايه آرزوي هاي بلند جوانان در قم

وزش باد شديد همراه با گرد و خاک در قم

تهران در تيررس کانون توليد گردوخاک درياچه نمک قم

حمله موشکي سپاه به داعش بيانگر قدرت دفاعي ايران در مقابل متجاوزان است

واگذاري مسئوليت صدور مجوز خانه هاي بازي به سازمان فرهنگي شهرداري قم

موافقت شوراي شهر قم با افزايش هفت درصدي نرخ سرويس دانش آموزي

اعضاي داعش انسان هاي بي هويت هستند/ به اختلافات قومي و مذهبي دامن نزنيم

تصادف خاور و پرايد با يک کشته و 4 مجروح در قم

آماده‌سازي پارکسوار شمالي براي استقبال از زائرين در قم

افراد ديابتي رژيم غذايي و مصرف داروهاي خود را در وعده سحر و افطار رعايت کنند

حماسه آفريني 19 هزار رأي اولي در قم/ حجم بالاي تخلف در فضاي مجازي

آيت الله مسعودي خميني حمايت از يکي از کانديداهاي رياست جمهوري را تکذيب کرد

مديرکل مديريت بحران استانداري :خطر سيل درقم با اقدامات پيشگيرانه دور شد

يک سوم عطاري هاي موجود در قم مجوز فعاليت ندارند/عطاري ها مداخلات دارويي نکنند

تلفات سقوط آسانسور در قم به چهار تن افزايش يافت

چهارمين کنگره معماري و شهرسازي در قم برگزار مي‌شود

آيت الله سجادي:درمذاکرات هسته اي، حرف جمهوري اسلامي ايران به کرسي نشست

براي شهر قم نگران هستم/ پشت پرده مصوبه شورايعالي معماري و شهرسازي

دولت و ارگانهاي مربوط به منشور شهروندي عمل کنند

تکريم دفاتر اسناد رسمي موجب امنيت اقتصادي و بهداشت قضايي کشور مي شود

پمپ هاي بنزين تک نازل درقم ، فرصت يا تهديد

هواي قم امروز عصر باراني است

ناتواني در کنترل وسيله نقليه راننده ال 90 را در قم به کام مرگ کشيد

پذيرايي از 30 هزار زائر اربعين در موکب حضرت زهرا(س) بخش خلجستان قم

کارشناس هواشناسي:کاهش 86 درصدي بارندگي در استان قم

نمايشگاه واقعه نگاري اربعين در حرم حضرت معصومه(س) برپا مي شود

شهادت حضرت رقيه(س) اوج مظلوميت اسارت خاندان حسين (ع) را نشان مي دهد

چگونه يک فرد معتاد را به زندگي بازگردانيم؟

بلوار پيامبر اعظم(ص) به يک مسير تمدني تبديل مي‌شود

مجامع بين المللي به دخالت هاي عربستان در افغانستان پايان دهند

66 کيلوگرم ترياک درقم کشف شد

افزايش سالانه 500 بازنشسته در قم/ انتقاد ازکاهش مزاياي بازنشستگان

اهتمام دولت تدبير و اميد براي توسعه خدمات مشاوره اي ژنتيکي/ طرح پژوهشي وضعيت طلاق در قم تهيه شده است

برداشت غيرمجاز از معادن عقيق در قم

کاهش ميزان 90 درصدي روان آب ها بر وضعيت سدهاي قم اثر گذاشته است

دستگيري باند سارقان منازل در قم/متلاشي شدن 46 باند سرقت از ابتداي امسال

140 مدرسه تحت پوشش طرح امين قرار مي گيرند/کسب 45 رتبه برتر کشوري در مسابقات فرهنگي و هنري

هفت ميليارد و 200ميليون ريال سرانه مدارس قم در 2 مرحله واريز شده است

29 واحد صنعتي استان قم تسهيلات رونق توليد مورد نياز خود را دريافت کردند

ساخت بزرگترين مرکز آي تي در قم

احداث باغ گياه شناسي در قم

يک پنجم تخت هاي گردشگري قم در دولت تدبير و اميد ايجاد شده است

دولت درتله بالابردن توقعات افتاد

وزير نيرو:سدکوچري 182 ميليون متر مکعب آب شرب سه استان را در سال تامين مي کند

دولت درتله بالابردن توقعات افتاد

پرداخت تسهيلات 1 ميليارد توماني به 7500 واحد توليدي در کشور

دستاوردهاي امنيتي، سياسي و اجتماعي سه ساله دولت يازدهم در قم

استاندار:قم در مسير توسعه گام برمي دارد

برخورد پژو با تريلي دو مجروح بر جاي گذاشت

کشت گياهان مقاوم با شوري آب در قم

علت بيشترين حوادث رانندگي در سطح محورهاي روستايي قم مربوط به واژگوني خودرو است

نشاط اجتماعي از نشانه هاي جامعه سالم و پويا است

سال گذشته 26 هزار و 649 نفر در قم به دنيا آمدند

مديرکل بهزيستي: راه اندازي خانه هاي سلامت در قم ضروري نيست

هماهنگي وانسجام درعملکرد کليدواژه موفقيت درحوزه مبارزه با مواد مخدر است

خبرنگاران ابزار دست گروه ها و جريان هاي سياسي نشوند

سرمايه گذاري 34855 ميليارد ريالي در طرح هاي صنعتي استان قم

مصرف خودسرانه آسپيرين در کودکان زير 12 سال توصيه نمي شود

نماينده سابق :مجلس دراصلاحيه بودجه با دولت تعامل کنند

خودروي خورشيدي غزال ايراني به قم رسيد

ايجاد زيرساخت هاي توليد انرژي پاک در قم مورد حمايت جدي قرار مي گيرد