آخرين مطالب

گفتگو

تکاپوی مسئولان قم برای ساماندهی بازار رمضان

عصر قم - قم- ساماندهی بازار به منظور تدارک مایحتاج مردم درماه مبارک رمضان و پاسخگویی به برخی نارضایتی های شهروندان قمی ، جزء اولویت های کاری مسئولان استان دراین ایام شده، بطوریکه با برگزاری جلسات مختلف به دنبال اجرایی کردن راهکارهایی هستند تا برای شهروندان و زائران حرم مطهر حضرت معصومه(س) رضایتی نسبی ایجاد شود.

کسب رتبه های اول و سوم اورژانس هوایی قم در کشور

عصرقم- سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: اورژانس هوایی این استان توانست در ارزیابی های کشوری صاحب 2 رتبه اول و سوم از نظر شاخص های مختلف شود.

بارش های پراکنده در استان

عصرقم- طبق پیش‌بینی سازمان هواشناسی استان قم، امروز، فردا و پس‌فردا شاهد بارش‌های پراکنده در استان خواهیم بود.

توزیع غذای گرم بین مددجویان بهزیستی قم

عصرقم- مدیر کل بهزیستی استان قم گفت: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان توزیع غذای گرم و سبدهای غذایی بین مددجویان بهزیستی قم آغاز شد.

زنگ خطر خالی شدن کشور از جمعیت عشایری به صدا درآمده است

عصرقم- یکی از کارشناسان امور عشایری کشور گفت: زنگ خطر کاهش جدی جمعیت عشایری و خالی شدن کشور از این جامعه مولد و تولید کننده، به صدا درآمده و لازم است برای عبور از این وضعیت، هرچه سریعتر راهکارهای حفظ زندگی عشایری اجرا شود.

واحدهای صنفی قم درماه رمضان مطابق قانون عمل کنند

عصر قم - قم - رئیس پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی قم گفت: هرگونه تظاهر به روزه خواری در هر یک از واحدهای صنفی توسط متصدیان یا مراجعان ممنوع و در صورت مشاهده واحد صنفی پلمپ خواهد شد.

تشریح برنامه‌های حرم مطهر در ماه مبارک رمضان

عصرقم- معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه(س) با تشریح فعالیت‌های آستان مقدس حضرت معصومه(س) گف: برنامه‌های قرآنی در اولویت آستان مقدس حضرت معصومه(س) در ماه مبارک رمضان خواهد بود.

پل جاده ای سیرو در قم تا پایان اردیبهشت مرمت می شود

عصرقم- رئیس اداره نگهداری ابنیه راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای قم گفت: درقالب طرح های مشترک(امانی - پیمانی) تعمیرات اساسی پل جاده ای سیرو واقع در بخش کهک استان اجرا می شود و تا پایان اردیبهشت ماه جاری به بهره برداری می رسد.

تصمیمات غلط باعث عدم احیای بافت فرسوده شده است

عصرقم- عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: 315 هکتار از بافت شهری قم در یک تصمیم غیر کارشناسی شده و بر اساس اطلاعات کاملاً قدیمی در محدوده بافت تاریخی قرارگرفته که این مسئله عملاً ترمز احیای بافت‌های تاریخی و قدیمی را در هسته مرکزی شهر کشیده است.

طرح نظارتی ماه مبارک رمضان در قم آغاز شد

عصرقم- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: طرح نظارتی ویژه ماه مبارک رمضان از امروز 10 اردیبهشت ماه جاری در سطح استان آغاز شد

ممنوعیت توزیع مستقیم آگهی با جدیت در سالجاری پیگیری می شود

عصرقم- معاون مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، گفت: طرح ممنوعیت توزیع مستقیم آگاهی دستگاه های اجرایی دولتی، غیردولتی و عمومی به مطبوعات استان به عنوان اولویت اصلی با جدیت در سالجاری پیگیری می شود.

اهدا خون در قم 20 درصد رشد داشت

عصرقم- معاون فنی اداره کل انتقال خون قم گفت:درفروردین ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل، اهدا خون در این استان با رشد 20 درصدی مواجه بوده است.

تا بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام، پروژه جدیدی در قم آغاز نمی‌شود

عصرقم- عضو شورای اسلامی شهر قم گفت: شورای پنجم برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اهتمام جدی داشته و تا زمانی که پروژه‌های نیمه‌تمام فعلی به بهره‌برداری نرسد پروژه جدیدی در شهر قم آغاز نمی‌شود.

پدافند غیرعامل در حوزه آب، حیاتی است

عصرقم- مدیر بحران و پدافند غیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قم، اقدامات اصولی در زمینه آب به اشکال مختلف را حیاتی دانست.

وسعت رودخانه های اصلی قم 930 کیلومتر است

عصرقم- کارشناس ارشد دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل شرکت آب منطقه قم گفت: در این استان 930 کیلومتر رودخانه اصلی و حدود 32 هزار کیلومتر آبراهه و مسیل جریان آب وجود دارد.

شبکه جمع‌ آوری آب‌های سطحی در قم ضعیف است

عصرقم- مدیرروابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب قم گفت: ضعف شبکه جمع‌ آوری آب‌های سطحی در این شهر در هنگام بارندگی‌های شدید مشهود است که باعث بروز مشکلاتی برای شهروندان می‌شود.

چهار تیم درمان اضطراری در مسجد جمکران مستقر شده است

عصرقم- رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: دانشگاه علوم پزشکی این استان همانند سال های گذشته برای ارائه خدمات به رائران نیمه شعبان، چهار تیم درمان اضطراری را در مسجد مقدس جمکران مستقر نموده است

نخواستن مردم تنها دلیل غیبت امام زمان(عج) است

عصرقم- یک کارشناس مهدویت با بیان اینکه غیبت امام زمان(ع) تنها به دلیل عدم اراده و خواست مردم است، گفت: اراده و انتظار مردم برای فرج و ظهور تعیین کننده زمان ظهور است.

چگونه جوانان را با عرق ملی تربیت کنیم؟

عصرقم- یک دکتر روانشناس در رابطه با تعریف اعتماد به نفس ملی بیان کرد: اعتماد به نفس ملی یعنی تکیه بر توانمندی‌های ملیت ایرانی، آگاهی به نقاط ضعف و تلاش برای برطرف کردن آن‌ها با انگیزه و امید.

اقدامات سربازان گمنام امام زمان(عج) موجب حیرت دشمن شده است

عصرقم- امام جمعه شهر قنوات قم گفت: سربازان گمنام امام زمان(عج) توطئه های دشمنان را قبل از اجرا در ایران، منطقه و سراسر جهان، خنثی می کنند و این اقدامات به هنگام، دشمن را حیرت زده کرده است.

کشاورزان قمی برای کشت محصولات بهاره اقدام کنند

عصرقم- رئیس گروه تحقیقات هواشناسی کاربردی اداره کل هواشناسی قم گفت: کشاورزان این استان می توانند با توجه به شرایط مناسب دمایی برای آماده سازی زمین و کشت محصولات بهاره طی امروز و فردا اقدام نمایند

خسارتهای بلایای طبیعی بر پایه دوستی با طبیعت کاهش می یابد

عصرقم- عضو هیات مدیره جمعیت هلال قم گفت: یکی ازمهمترین ابعاد دوستی با طبیعت و حفظ محیط زیست، کاهش خسارت های بلایای طبیعی همچون سیل است که این روزها در نقاط مختلف کشور شاهد آن هستیم.

97 میلیون متر مکعب آب به سدهای مهم قم اضافه شد

عصرقم- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قم گفت: در پی بارش های یک ماه گذشته 97 میلیون متر مکعب آب به 2 سد کوچری و 15 خرداد که از مهمترین سدهای استان هستند اضافه شد.

روزانه 4 هزار پرس غذا درمیان سیلزدگان پلدختر توزیع می شود

عصرقم- دبیر ستاد قرارگاه مردمی کمک به سیل زدگان استان قم گفت: روزانه بیش از چهار هزار پرس غذا توسط آشپرخانه این قرارگاه پخت و توسط تیم های زمینی و هوایی در این مناطق توزیع می شود ضمن اینکه پیگیر احداث دومین آشپزخانه این قرارگاه در یکی از روستاهای پلدختر هستیم.

بالگرد ارتش برای کمک به سیل زدگان لرستان در اختیار قم قرار گرفت

عصرقم- دبیر ستاد قرارگاه مردمی کمک به سیل زدگان استان قم با اشاره به استقرار این قرارگاه در لرستان گفت: با دستور فرمانده کل ارتش، یک فروند بالگرد برای توزیع مواد غذایی این قرارگاه میان مردم سیل زده در اختیار ما قرارگرفت.

حق بیمه ورزشکاران در سال 98 افزایش یافت

عصرقم- رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان قم اعلام کرد حق بیمه ورزشکاران در سال 98 افزایش یافته و به دویست هزار ریال رسیده است.

1483 واحد خون طی نوروز 98 در قم اهدا شد

عصرقم- معاون فنی اداره کل انتقال خون قم گفت: از 29 اسفندماه 97 تا 13 فروردین 98، مردم نوعدوست و نیکوکار استان، یک هزار و 483 واحد خون به بیماران نیازمند اهدا کردند.

41 درصد عرصه های استان قم استعداد سیل خیزی دارد

عصرقم- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری قم گفت: 41 درصد از عرصه های استان استعداد سیل خیزی دارد که اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در آن می تواند علاوه بر دور کردن این خطر، موجب نفوذ بیشتر آب در زمین، تقویت پوشش گیاهی و همچنین جلوگیری از برخاستن گرد و خاک در منطقه شود.

بیش از 225 هزار مسافر نوروزی در مدارس قم اسکان یافتند

عصرقم- مدیرکل آموزش و پرورش قم گفت: از 28 اسفندماه 97 تا پایان روز ششم فروردین ماه سال جاری، مدارس طرح اسکان این استان میزبان 225 هزار و 656 تَن از مسافران نوروزی بوده است

حضور 100 گروه جهادی قم در مناطق محروم

عصرقم- مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) قم گفت: 100 گروه جهادی استان در ایام نوروز به مناطق محروم قم و 11 استان کشور اعزام شدند.

سر ریز آب سد کبار قم نگران کننده نیست

عصرقم- مدیرکل مدیریت بحران قم گفت: آب از این سد سرریز کرده است اما این مساله جای هیچ گونه نگرانی ندارد و همه چیز تحت کنترل می باشد.

مسیر جایگزین برای بخشی از جاده قم - کهک تعیین شد

عصرقم- رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان قم با اشاره به بارندگی های شدید امروز گفت: با توجه به مشکلات ایجاد شده دراثر بارش باران و قرار داشتن تقاطع جاده قم - کهک با رودخانه خورآباد، در بخشی از این جاده مسیر جایگزین پیش‌بینی شد

موقعیت ایستگاه راه‌آهن قم در دنیا کم نظیر است/تردد بیش از دومیلیون نفر از ایستگاه قم

عصرقم- مدیرکل راه‌آهن قم گفت: موقعیت ایستگاه راه‌آهن قم در دنیا کم نظیر است، نزدیکی ایستگاه راه‌آهن به مرکز شهر و حرم مطهر موقعیت ویژه‌ای را به وجود آورده است.

فعالیت 35 داروخانه در ایام نوروز/ تامین دارو بیماران خاص در تعطیلات

عصرقم- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در خصوص تامین داروهای بیماران خاص در تعطیلات نوروز تدابیر لازم اندیشیده شده و داروخانه های منتخب در سطح استان در ایام تعطیلات نوروز، ملزم به ارائه این نوع داروها هستند.

طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرکه قم برگزار می‌شود

عصر قم - قم - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم از اجرای طرح آرامش بهاری در 36 بقعه متبرک قم خبر داد و گفت: این طرح از 28 اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

42 دستگاه آمبولانس درطرح نوروزی اورژانس قم فعال است

عصرقم- معاون فنی و عملیات مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی قم گفت: یک فروند بالگرد، 42 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس درطرح نوروزی 98 فعال می باشد و به مصدومان حوادث داخل شهری و محورها امدادرسانی خواهد نمود.

هیچ صندوق پستی از سطح شهر جمع‌آوری نشده است

عصرقم- مدیر کل اداره پست استان قم با بیان اینکه هیچ یک از صندوق های پستی در سطح شهر توسط اداره پست جمع آوری نشده است، گفت: برای حفظ اصالت اداره پست روزانه محتویات صندوق های سطح شهر رابرسی می‌شود و مردم به صندوق ها اعتماد داشته باشند.

پیش بینی آب وهوای قم در دو روز آینده

عصرقم- یک کارشناس هواشناسی گفت: فردا آسمان استان قم نیمه ابری تا ابری و در برخی ساعات با بارش باران همراه خواهد بود.

1900 دانشجو از قم به اردوهای راهیان نور اعزام شدند

عصرقم- مسئول ناحیه بسیج دانشجویی قم گفت: یک هزار و 900 تن از دانشجویان خواهر و برادر استان با استفاده از 38 دستگاه اتوبوس به اردوهای فرهنگی راهیان نور اعزام شدند.

برگزاری آخرین محفل طنز قمپز سال 97

عصر قم - چهل و یکمین محفل طنز قمپز با حضور سعید بیابانکی، عباس احمدی و جمعی از طنزپردازن استان، عصر چهارشنبه 22 اسفند ماه 1397 برگزار می‌شود. به ...

پیش‌بینی باد شدید در اواخر هفته

عصرقم- یک کارشناس هواشناسی گفت: روز پنج‌شنبه آسمان قسمتی ابری است و در اوایل شب افزایش ابر همراه با رگبار پراکنده و باد نسبتا شدید را خواهیم داشت.

اجرای پروژه «GNAF» در پست استان قم

عصر قم - مدیرکل اداره پست استان قم گفت: پروژه " جی نف" از5سال گذشته شروع به فعالیت کرده و قم که در این موضوع پایلوت بوده اکنون پیشگام شده است. ...

روشن شدن چراغ گام دوم انقلاب با پرچمداری جوانان

عصر قم - قم - معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش قم، گفت: جوانان درحرکت موفقیت آمیز نهضت اسلامی، نقش اساسی را برعهده دارند و چراغ گام دوم انقلاب نیز با پرچمداری ایشان فروزان می شود.

750 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی قم رفع تصرف شد

عصر قم - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قم گفت:در سال جاری 750 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی قم رفع تصرف شد. به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، ...

بیانیه گام دوم، یعنی تبدیل ایران به یک کارگاه تولیدی بزرگ

عصرقم- یک کارشناس اقتصادی پیرامون چرایی نقش پررنگ اقتصاد در بیانیه گام دوم، بیان کرد: دلیل پررنگی اقتصاد در این بیانیه و تاکید بر تشکیل اقتصاد قوی مستقل، از طرفی ایجاد رفاه برای مردم و از طرف دیگر ایجاد زمینه برای تمدن سازی اسلامی است.

ظرفیت پذیرش 150 هزار مسافر نوروزی در قم وجود دارد

عصرقم- فرماندار قم گفت: ظرفیت پذیرش بیش از 150 هزار مسافر نوروزی در روز و در مکان های اقامتی قم از جمله، مدارس، بخش خصوصی، بقاع متبرک امامزادگان، بوستان ها، شبستان های حرم حضرت معصومه(س) و مسجد جمکران وجود دارد.

حضور 40میلیون شیعه در کشور هندوستان

عصرقم- نماینده ولی فقیه در هندوستان گفت: در حال حاضر 40میلیون شیعه در هندوستان وجود دارد و 30هزار مسجد و مکان‌های شیعی وجود دارد و بستر مناسبی برای ترویج فرهنگ تشیع در این منطقه است.

علم از عناصر اصلی شخصیت حضرت فاطمه(س) بود

عصرقم- استاد برجسته حوزه علمیه قم با بیان این که علم از عناصر اصلی شخصیت حضرت فاطمه(س) بود، گفت: ایشان به آنچه علم داشتند عمل می کردند، هم درحکمت نظری و هم درحکمت عملی معلم اخلاق و اهل تقوا، عبادت، شب زنده داری و رابطه با خداوند بودند.

وقوع جنگ و خونریزی در زمان ظهور امام زمان(عج) دیدگاه افراطی محض است/امام زمان(عج)، رحمة للعالمین است

عصرقم- یک کارشناس مهدویت گفت: برخی از روایات تصویر خشنی را از دوران حکومت حضرت مهدی(عج) ترسیم کرده اند، بر اساس گفته محققین و کارشناسان، عمده این روایات از اسناد ضعیفی برخوردار بوده و متعلق به راویانی است که اهل غلو و اغراق بوده اند و به طور کلی از لحاظ فنی به هیچ وجه این اسناد قابل اعتماد نیست.

اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک در استان قم

عصرقم- مدیرکل بیمه سلامت قم گفت: در راستای حذف دفرچه و تسهیل امور، نسخه نویسی الکترونیکی به طور آزمایشی توسط برخی پزشکان تا پایان سال در قم اجرایی می‌شود.

افزایش 180 درصدی جرایم سایبری در قم

عصرقم- فرمانده انتظامی قم گفت: جرایم سایبری در این استان از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 180 درصد افزایش یافته است.

جایگزین مناسب نمای رومی معرفی نشده است

عصرقم- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم گفت: خلاء عدم معرفی جایگزین مناسب نمای رومی وجود دارد که باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

کاهش 5 درجه‌ای هوای قم طی روزهای پایانی هفته

عصر قم - قم - کارشناس هواشناسی استان قم از کاهش پنج درجه‌ای هوای قم طی روزهای پایانی هفته خبر داد و گفت: حداقل دمای هوا در روز پنج‌شنبه منهای سه درجه خواهد بود.

سیزدهمین دوسالانه گرافیک قم برگزار می شود

عصر قم - قم – ایرنا – رئیس انجمن هنرهای تجسمی قم، با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره دوسالانه آثار طراحان گرافیک استان، گفت: دوره قبلی این دوسالانه در سال 1393 برگزار شد که با یک وقفه، دوره جدید آن در اردیبهشت ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

سوگواره ملی سفر تا صفر به کار خود پایان داد

عصرقم- معاون فرهنگی دانشگاه قم گفت: پنجمین دوره سوگواره سفر تا صفر، با دریافت 2هزار و 197 اثر، امروز در دانشگاه قم، با برگزاری مراسم اختتامیه و ضمن تجلیل از نفرات برگزیده به کار خود پایان داد

سند جامع سلامت قم 70 درصد پیشرفت دارد

عصرقم- دبیر اجرایی سند جامع سلامت قم گفت: این سند که تدوین آن از خردادماه 96 آغاز شده است، 70 درصد پیشرفت دارد.

وزش باد با سرعت 60 کیلومتر بر ساعت در قم

عصرقم- یک کارشناس هواشناسی گفت: آسمان استان طی 3 روز جاری صاف تا کمی ابری است، همچنین برای این سه روز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

107 کیلوگرم تریاک در قم کشف شد

عصرقم- فرمانده انتظامی قم از کشف بیش از 107 کیلوگرم تریاک در این استان طی 2 عملیات پلیسی خبر داد و گفت: سه متهم نیز در این رابطه دستگیر شدند

طرح «کلید به کلید» تنها راهکار احیای بافت فرسوده قم است

عصرقم- شهردار قم با اشاره به پیگیری برای اجرای طرح «کلید به کلید» در بافت فرسوده این شهر گفت: در این طرح به جای پرداخت پول برای خرید املاک واقع در این بافت ، خانه هایی ساخته و آنها با خانه های فرسوده معاوضه می شود.

قم در چهل سالگی انقلاب

عصرقم- چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را درحالی جشن می گیریم که استان مقدس قم به عنوان خاستگاه انقلاب دراین سالها روند رو به رشد و پیشرفتی را طی کرده و روز به روز شاهد توسعه و آبادانی بیش از پیش آن می باشیم.

628 مدرسه در قم احداث و بازسازی شده است

عصر قم - قم- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: در طول 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، 628 مدرسه با هفت هزار و 381 کلاس درس در قالب یک میلیون و 30 هزار و 257 مترمربع احداث و یا بازسازی شده است.

81 درصد راه های قم در 40 سال گذشته احداث شده است

عصرقم- معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی قم گفت: طول راه های این استان یک هزار و 804 کیلومتر می باشد که 81 درصد آن پس از پیروزی انقلاب اسلامی و در 40 سال گذشته احداث شده است

تحقق انقلاب اسلامی حرکتی الهی و خدایی بود

عصر قم - جانشین دادستان ویژه روحانیت قم گفت: تحقق انقلاب اسلامی حرکتی الهی و خدایی بود زیرا که در شرایط بن بست به پیروزی رسید. حجت الاسلام والمسلمین ...

خلجستان پس از انقلاب به قطب زیبای گردشگری قم تبدیل شد

عصر قم - قم - بخشدار خلجستان قم گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش های بسیاری برای آبادانی بخش خلجستان صورت گرفت و امروز این منطقه زیبا به قطب گردشگری طبیعت محور قم تبدیل شده است.

طراحی لباس مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی راه ترویج حجاب است

عصرقم- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با تاکید بر توجه به طراحی، تولید و ارائه مد و لباس های جدید متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی گفت: یکی از راه های ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ارائه لباس با طراحی جدید مبتنی بر فرهنگ ایرانی اسلامی است.

طرحهای عمرانی خلجستان قم نیازمند150 میلیارد ریال اعتبار است

عصرقم- بخشدار خلجستان قم گفت: این بخش از نظر زیرساختی، عمرانی و مسیرهای دسترسی و ارتباطی استاندارد و ایمن با مشکلات بسیاری مواجه است و اجرای 22 طرح اولویت دار در خلجستان به اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال نیاز دارد

همایش«نظام مالی اسلامی» در قم برگزار می‌شود

عصر قم - قم - دبیر همایش «نظام مالی اسلامی» گفت: این همایش به مناسبت بزرگداشت مقام علمی حجت الاسلام محمد نقی نظرپور 14 بهمن‌ماه در قم برگزار می‌شود.

روستاها نقطه هدف انقلاب اسلامی برای محرومیت زدایی از قم

عصرقم- نگاهی به دستاوردهای انقلاب اسلامی برای سازندگی و پیشرفت هرچه بیشتر قم در طول چهل سال گذشته نشان می دهد، تلاش برای محرومیت زدایی از روستاها به عنوان یکی از اهداف مهم نهضت، همواره توسط مسئولان این استان دنبال شده است.

عذاب قبر، عذاب بر جسم است یا روح؟/برای رهایی از عذاب قبر چه کنیم؟

عصرقم- یک کارشناس مذهبی گفت: آنچه که به عنوان "عذاب قبر" در اذهان مردم وجود دارد، طبق روایات متقن، عذابی است که در قبر به جسم انسان وارد می شود نه روح آدمی؛ به طوری که علامه مجلسی در این باره می گوید " اخبار مستفیذی داریم که آنچه پس از مرگ مورد عذاب قرار می گیرد، جسد و پیکر دنیوی انسان است".

یکهزار مبلغ در ایام فاطمیه به شهرهای مختلف اعزام می شوند

عصرقم- مدیرکل اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: در ایام فاطمیه امسال یک هزار مبلغ به شهرهای مختلف کشور اعزام می شوند و با توجه به تقارن این دهه با دهه فجر، تشریح دستاوردهای انقلاب نیز در دستور کار مبلغان است.

پرداخت مطالبات داروخانه ها ازبیمه مشکل سازشده است

عصرقم- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: فاصله زمانی پرداخت مطالبات داروخانه ها از برخی سازمان های بیمه گر بیش از هشت ماه شده که این مساله مشکلاتی را به لحاظ اقتصادی برای این واحدها ایجاد نموده است.

به نام آجر به کام ذغال

عصرقم- در شیوه ای جدید، تخریب گران عرصه های منابع طبیعی، در کوره های آجر، ذغال تولید کردند.

ساير مطالب

2282 شهروند قمی از بیمه بیکاری تامین اجتماعی بهره مند شدند

61 کیلوگرم تریاک در قم کشف شد

راه کار افزایش ارزش پول ملی حمایت از تولید است نه حذف صفر

عامل ایجاد مزاحمت برای یک طلبه در قم دستگیر شد

مالکان خودروها تا 29 دی ماه از تخفیف مراکز معاینه فنی بهره مند می‌شوند

مطالعات طراحی شهری شوارع قدیمی قم در شرف تکمیل است

انهدام باند قاچاق احشام در قم

باند قاچاق احشام در قم منهدم شد

"معرفت به امام زمان" بارزترین ویژگی حضرت زینب(س)

کشف 10کیلوگرم هروئین در قم

قیام 19 دی زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد

قیام 19دی قم آغاز مردمی شدن انقلاب بود

خاموشی با برنامه در قم نداریم

قیام 19 دی مردم قم ارتباط مستحکم امام و امت را نشان داد

دلیل قیام در برابر لقب "قائم آل محمد(عج)" چیست؟/ چرا شیعیان شب چهارشنبه به مسجد جمکران می روند؟

29 باند سرقت در قم متلاشی شد

آیت الله مومن به بیمارستان خاتم تهران منتقل شد

«9 دی» سند افتخار ملت ایران/ تبدیل توطئه استکبار به یک فرصت

لزوم حفظ جایگاه مردمی مسئولان

بزرگداشت سالگرد درگذشت علی اکبر پرورش درقم برگزار می شود

گفتگو با پری زنگنه؛ بانوی اپرای ایران

لزوم چاره اندیشی برای کمبود فضای آموزشی قم

تئاتر قم نیازمند حمایت است/ بی‌مهری به فعالیت‌های فرهنگی در قم

راه‌اندازی مراکز پژوهشی در تمام حوزه‌های علمیه خواهران

از ظرفیت جهاد دانشگاهی در مهارت‌افزایی سمن‌ها استقبال می‌کنیم

توجه به حوزه گردشگری برای حفظ محیط زیست قم موثر است

فاطمه معصومه(س) مظهر فضایل و شفیعه محشر

پیش بینی وضعیت آب و هوای استان

مرکز نوآوری گردشگری درقم موجب توسعه اقتصادی استان می شود

واکاوی ظرفیت های دانشگاهی قم برای تبدیل شدن به قطب علمی کشور

پیش بینی وضعیت آب و هوای قم در روزهای آینده

پاسخ به شبهات دینی دشمنان ضروری است

3 هزار دانش آموز قمی در اردوهای راهیان نور شرکت کردند

افزایش دمای هوا طی هفته جاری در قم

رویکرد فرهنگی مسجد مقدس جمکران تربیت زائر انقلابی است

برگزاری 100 کرسی آزاداندیشی حوزوی/ لزوم حمایت بیشتر از صاحبنظران

ایستگاه قطار محمدیه قم میراث کم توجهی مسئولان

200 تن توسط پزشکان خادم یار رضوی در قم درمان شدند

شهیدی که مسیر عاشقی را از حضرت علی اکبر(ع) آموخت

بارش پراکنده باران در برخی نقاط استان

برنامه های بسیج بر خدمت رسانی به مردم متمرکز شده است

کار فرهنگی و خدمات رسانی اولویت بسیج باشد

بسیج پشتوانه مردمی نظام برای حل مسائل کشور

بسیج سنگربانی هوشمند در برابر جنگ نرم دشمن

موازی کاری در مساجد باید کنار گذاشته شود

الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، چراغی برای رسیدن به آینده درخشان

فعالیت 52 نانوایی غیرمجاز در قم/ آرد با سبوس بیشتر سالم‌تر است

اعزام 3هزارو 700دانش‌آموز قمی به اردوهای راهیان نور

نرخ منطقه ای معاملات املاک قم 9.6 درصد افزایش یافت

اعتلای فرهنگ کتابخوانی، کاهش آسیب‌های اجتماعی را در پی دارد

20 کتاب در عصرانه های داستان قم نقد شد

بازتاب حماسه اربعین از نگاه عکاسان/ مشکلات ثبت باشکوه‌ترین حضور

164 پروژه توسط خیران مدرسه ساز در قم احداث شده است

موفقیت سند الگوی اسلامی پیشرفت نیازمند افکار گوناگون است

صلح امام حسن(ع) موجب ماندگاری اسلام شد

مشکلات بازگشت زائران اربعین در پایانه مهران

استقبال مردم عراق از زائران ایرانی درایام اربعین کم نظیر است

گوگل مپ ایرانی در راه است

145 اثر رسانه ای توسط طلاب قم تولید شد

بیمه مکمل مدیریت بحران در زمان حوادث است

آیت الله غرویان: هویت ایرانی و اسلامی در هم تنیده است

11 گسل اصلی فعال در قم وجود دارد

جذابیت و آموزش؛ لازمه برنامه‌سازی کودک

آغاز حرکت قطار ترکیبی قم-کربلا از 28مهر/ثبت نام در 25 دفتر مسافربری استان

بیشترین آسیب‌های جوانان در حوزه فضای مجازی است

مسجدی که به امر مستقیم امام حسن عسگری(ع) در قم، بنا شد

طرح آمارگیری مسکن روستایی در قم آغاز شد

پیاده روی اربعین حسن همجواری ملت های مسلمان را نشان می دهد

اجرای صددرصدی قرنطینه طیور در قم ممکن نیست

فضاهای آموزشی قم در پنج سال آینده پاسخگوی نیازها نیست

امیدواریم فعالیت مرکز علمی کاربردی فرهنگ قم تعطیل نشود

ویروس آنفلوانزا در مرغداری های قم کنترل می شود

نیاز قم به 100 تخت تأمین اجتماعی/ ضرورت توجه به کرامت انسانی

رابطه نظام اجتماعی و بحران اقتصادی از دیدگاه جامعه‌شناسی

14 مکان آموزشی به فضاهای آموزش و پرورش قم افزوده می شود

تاکید بر ساماندهی تاکسی های اینترنتی در قم

انتخاب موضوعات تکراری، یکی از معضلات جشنواره‌های مهدویت

برنامه های مسجد مقدس جمکران در دهه اول محرم با شعار "عهد عاشورایی"

موافق تراکم بالا در نوسازی بافت فرسوده قم نیستیم

80درصد کودکان کار بی‌سرپرست هستند/سمنی برای کودکان نداریم

هوشمندسازی قم نیازمند رعایت ضوابط پدافند غیرعامل است

مشارکت 900هزار نفر از مردم قم در تعاونی‌ها

«گامی در دوزخ گامی در بهشت» افتخارآفرین شد/ کسب رتبه اول بازیگری

تعداد زیاد امامزادگان در ایران، دلیلی بر انکار وجود آن‌ها نیست

شهر هوشمند موجب کاهش هزینه‌ها و افزایش رفاه می‌شود

سطح باغ های قم به 12 هزار هکتار رسید

باید در کنار رشد نظامی به رشد فرهنگی هم توجه شود

جشن روز جهانی ووشو، نمایش همدلی خانواده ووشوی قم بود

ذوالقدر: نیروهای خودسر همیشه باعث وهن نظام هستند

تنها وجود 313 یاری‌گر، زمینه ساز ظهور نیست

امامت امام جواد(ع) درسن 8 سالگی از معجزات الهی است/ اقدامات حق مدارانه جوادالائمه(ع)، سبب شهادت ایشان شد

چاه ورودی کارگاه متروی قم ریزش کرد

فن آوری اطلاعات سهم عمده ای در رونق گردشگری مذهبی دارد

40 هزار میلیارد ریال برای افزایش اشتغال در قم اختصاص یافت

طلبه‌ای با گیوه‌های ورکشیده/ فعال در تولید کفش با لباس روحانیت

عضویت 18 هزار نفر در خانه کارگر قم/ تشکل‌های کارگری فعال باشند

تفاوتی بین چاه عریضه جمکران و دیگر آب‌های روان نیست

خودروهای حمل پسماند فاقد مجوز درقم توقیف می شوند

استفاده از اطلاعات هواشناسی برای شهرسازی/ توسعه بی‌رویه قم

امروز گرم ترین روز قم در هفته جاری

قم به یکی از قطب های کشت گلخانه کشور تبدیل می شود

معابری که در قم توان معلولان را می گیرد

قم با کمبود سرانه تفریحی و نشاط شهری مواجه است

مردم از جامعیت اسلام در تربیت کودکان غافل هستند/ بی‌مهری به کتاب

تأمین آب شرب قم از سد 15 خرداد/ تأکید بر صرفه‌جویی در مصرف

مباحث تفسیری اساتید حوزه کتاب شود

ایجاد پاتوق‌های شهری سالم موجب نشاط اجتماعی می‌شود

چالش فیلم سازان قمی در تولید فیلم کوتاه/ خانه به دوشی سینمایی‌ها

شهرک گلخانه ای صیفی در قنوات قم ایجاد می شود

تسهیلات اشتغالزایی به 18 طرح روستایی قم اختصاص یافت

در جنگ احزاب به سر میبریم/راز ماندگاری انقلاب جمهوریت، اسلامیت و رهبری الهی است

توزیع 134 هزار افطاری در حرم حضرت معصومه(س)

هجدهمین جشنواره فیلم و عکس در قم برگزار می‌شود

جذب مخاطب، اما نه به هر قیمتی/رویکرد برنامه‌های رمضانی گذشته در "باز باران" تغییر کرد

تئاتر قم با سه نمایش در ماه رمضان رونق گرفت

توصیه‌های رمضانی یک کارشناس تغذیه/آب‌یخ، چای و نوشابه نخورید

نجات کشاورزی قم با عبور از آبیاری سنتی

نمایش «تمام من، همه عدو» به روی صحنه رفت

در وعده سحری، میوه و سبزی بخورید/ غذای اصلی در وعده افطار به تدریج صرف شود

نانوایان قمی در شرایط سختی به سر می برند

822 هزار تن از خدمات پایگاههای سلامت بهره بردند

1227 نفر دوره آموزش مهارتی برای زندانیان ارائه شد

80 درصد استخرهای قم استانداردهای لازم را ندارند

تالار مرکزی شهر قم شهریورماه فعال می شود

نیروهای امنیتی چشمان بینای نظام در مقابل دشمنان هستند

در سال گذشته 17 هزار نفر از مردم قم رهسپار راهیان نور شدند

شهرداری قم 13500هزار متر باغ انار را خرید

کوچ بهاره عشایر قم به مناطق ییلاقی آغاز شد

وزش باد شدید در قم امروز و فردا هم ادامه دارد/فردا هوای قم بارانی است

17 زخمی و یک فوتی در واژگونی اتوبوس در آزادراه گرمسار-قم

شورای شهر به مسجد امام قم غرامت می دهد

بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص) سعادت بشر را تضمین می‌کند

فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی نهادینه شود

مسافران از 68 درصد واحدهای اقامتی قم استفاده کردند

باید کیفیت کالای ایرانی بالا برود

نظارت بر سلامت غذای معتکفین در قم

برگزاری اردوهای زیارتی و آموزشی برای 6هزار نفر مددجوی کمیته امداد قم

نظارت بر محورهای قم توسط 15 خودور گشت نامحسوس

2 فرنگی کار قمی به تیم ملی کشتی بزرگسالان دعوت شدند

معاون صنایع دستی: 2300 کارگاه صنایع دستی در قم فعال است

هیات های ورزشی برای سالن تمرین مشکلی ندارند

برگزاری اختتامیه سوگواره ملی "سفر تا صفر"/دریافت 2هزارو765 اثر

انقلاب اسلامی پیامی با ماهیت فرهنگی، دینی و معنوی به جهان صادر کرد

اعزام 250 دانشجوی بسیجی از قم به مناطق زلزله زده غرب کشور

مدیران ورزشی قبر ورزش استان را کنده اند/مردم واقعیت‌ها را می‌بینند نه آن چیزی که روی کاغذ است

فضای بازی های رایانه ای برای انتقال مفاهیم دینی به نسل امروز نوآورترین رسانه است

اجرای طرح هادی در 37 روستای قم با اعتبار 58 میلیارد ریال

ضرورت توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان برای عبور از رکود اقتصادی

برگزاری کارگاه آموزش داوری کشور درقم/ کسب مقام پنجمی تکواندوکاران قمی در نیم فصل اول لیگ برتر

اعزام 8 دو و میدانی کار قمی به مسابقات انتخابی تیم ملی