آخرين مطالب

شوک بزرگ ورزشی قم در هفته درخشش بانوان ورزشکار ورزشي

شوک بزرگ ورزشی قم در هفته درخشش بانوان ورزشکار

  بزرگنمايي:

عصرقم- هفته گذشته در حالی خبر خط خوردن مهدی زاده از مسابقات آسیایی همه را شوکه کرده بود که بانوان کونگ فو کار قمی قهرمانی مسابقات انجمن توتایما را کسب کردند، دختران والیبالیست نوجوان قم در یزد عنوان سومی را نصیب خود کردند و دختران رزمی کار استان نیز 7 مدال از رقابت های زنجان با خود به قم آوردند.

کسب 9 مدال توسط کاراته کاهای قمی در مرحله اول کاراته وان، کسب نخستین قهرمانی پینگ پنگ باز قمی در تور ایرانی تنیس روی میز، معرفی برترین‌های اسکواش کشور در قم، نایب قهرمانی تیم دو و میدانی قم در مسابقات جوانان کشور، نایب قهرمان تیم والیبال پسران قم در سطح 3 کشور، برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در حمایت از آب و دعوت ستاره ایثار در انتخابی پارالمپیک 2020 از مهمترین سر خط اخبار ورزشی قم رد هفته گذشته بود.

شوک ورزش قم با خط خوردن مهدی زاده از مسابقات آسیایی

امیر مهدی زاده پرافتخارترین کاراته‌کای قمی کشور که یکی از شانس‌های کسب سهمیه المپیک توکیو به‌حساب می‌رفت از جدول مسابقات آسیایی کنار گذاشته شد تا جامعه ورزش ایران و استان قم به شوک فرو رود.

وی در جریان بازی‌های آسیا 2018 جاکارتا به دلیل اینکه در روی سکوی توزیع مدال‌ها برای یک‌لحظه مدال خود را از گردن خارج کرد از سوی اتحادیه آسیا یک سال محروم از حضور در مسابقات شد.اتحادیه آسیا، بر همین اساس هم مهدی زاده در یک سال گذشته در کلیه مسابقات معتبر زیر نظر فدراسیون جهانی ازجمله کاراته وانها شرکت کرد. اما در این مسابقات اتحادیه کاراته آسیا بر اساس همان حکم محرومیت نام وی را از جدول خارج کرده است.

با این رأی اتحادیه آسیا شانس حضور مهدی زاده در المپیک توکیو به حداقل می‌رسد چراکه وی در رقابت‌های گذشته عملکرد خوبی را نشان نداده است.

ستاره ایثار در انتخابی پارالمپیک 2020

تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان بعد از کسب مقام چهارمی رقابت‌های جام جهانی 2018 در آلمان اکنون آماده حضور موفق در پیکارهای 2019 قهرمانی آسیا و اقیانوسیه می‌شود، پیکارهایی که جنبه انتخابی بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو ژاپن را دارد که محمد محمدنژاد ستاره ملی‌پوش تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم از سوی کادر فنی به اردوی آماده‌سازی تیم اعزامی ایران به پیکارهای قهرمانی آسیا و اقیانوسیه دعوت شد.

محمد محمدنژاد که از سال 1389 عضو تیم باشگاهی بسکتبال با ویلچر جانبازان و معلولین ایثار قم است، از سال 1390 عضو تیم ملی جوانان ایران در بازی‌های پاراآسیایی جوانان شد و سپس با راهیابی به تیم ملی ایران، حضور در مسابقات مهمتری همچون قهرمانی آسیا، قهرمانی جهان و پارالمپیک را تجربه کرد.

کسب 9 مدال توسط کاراته کاهای قمی در مرحله اول کاراته وان

درخشش کاراته کاهای استان قم در اولین مرحله لیگ کاراته وان ایران با کسب 9 مدال رنگارنگ و مقام نایب قهرمانی در این دوره از رقابت‌ها تکمیل شد و پس از درخشش کاتاروها و همچنین نونهالان کاراته کای قمی، تیم قم در رده‌های سنی بالاتر نیز صاحب مدال شد.

تیم کاراته استان قم در اولین مرحله لیگ کاراته وان توانست با کسب 9 مدال شامل 4 طلا 3 نقره 2 برنز مدال رنگارنگ در مجموع چهار رده سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید به مقام نایب قهرمانی دست پیدا کند.

پیش از این کاراته قم توسط سید مجید وکیلی، امیر محمد رشید، محمد جواد برخوردار و متین محمدی یکتا در این مسابقات طلا گرفته بود و محمد صدرا فروغی صاحب نشان نقره شده بود.

بانوان کونگ فوکار قم قهرمان مسابقات انجمن توتایما شدند

در پایان مسابقات کونگ فو انجمن توتایما کشور تیم کونگ فوی بانوان استان قم توانست با مربیگری محدثه پناه زاده و سرپرستی سارا جشنی لو عنوان قهرمانی این مسابقات را کسب کند.

کسب 27 مدال رنگارنگ و عنوان اول تیمی مسابقات قهرمانی کشور انجمن کونگ فو توتایما توسط تیم منتخب استان قم در شرایطی به دست آمد که تیم کونگ فوی بانوان قم در رده‌های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در این رقابت‌ها شرکت کرده بود.

نخستین قهرمانی پینگ پنگ باز قمی در تور ایرانی تنیس روی میز

برای نخستین بار در تاریخ تنیس روی میز قم یک پینگ پنگ باز قمی موفق شد در مسابقات تور ایرانی عنوان قهرمانی را به دست بیاورد و این موفقیت ارزشمند در اولین مرحله تور ایرانی نوجوانان پسر کشور در تهران به دست آمد.

این مسابقات روز شنبه هفته گذشته به پایان رسید و سید علی سجادیان پینگ پنگ باز قمی موفق شد با شکست دادن تمامی حریفان خود به دیدار نهایی برسد و در این مرحله در رقابتی دشوار و نزدیک امیر محمد زرین کلاه از تهران را 3 بر 2 شکست دهد و قهرمان شود.

عنوان سومی دختران والیبالیست نوجوان قم در یزد

رقابت‌های والیبال نوجوانان دختر کشور در حالی در یزد به پایان رسید که تیم والیبال دختران قم در سطح 3 این مسابقات حضور داشت و کار خود را در این مسابقات با رتبه سوم به اتمام رساند.

تیم والیبال نوجوانان قم با ترکیبی از بهترین‌های والیبال قم روانه این مسابقات شد و روز شنبه در دیدار رده بندی به مصاف تیم خراسان جنوبی رفت و توانست 3 بر صفر حریف خود را شکست دهد و در مجموع با 5 پیروزی و 2 شکست از 7 بازی در یزد به نقطه پایان رسید.

تیم والیبال قم در مرحله گروهی این مسابقات توانست با 4 پیروزی متوالی برابر تیم‌های منطقه آزاد اروند، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان و اردبیل و شکست 3 بر 2 برابر یزد، میزبان مسابقات به عنوان تیم دوم به نیمه نهایی صعود کند.

برترین‌های اسکواش کشور در قم معرفی شدند

پرونده مسابقات اسکواش رده‌های سنی کمتر از 13 و کمتر از 15 سال کشور در بخش پسران شامگاه شنبه هفته گذشته در قم بسته شد و پس از رقابت 73 اسکواش باز در این 2 رده سنی مشتق شده از رده نوجوانان، نفرات برتر معرفی شدند.

در این مسابقات که طی 3 روز به میزبانی سالن اختصاصی اسکواش مجموعه ورزشی شهدای هفتم تیر قم برگزار شد در رده سنی زیر 13 سال محمد چنگانیان عنوان قهرمانی را به دست آورد و آرشام شعبان زاده نایب قهرمان شد و عنوان سوم مشترک نیز به سپهر چاهکی و آریا اهل زاده رسید.

در رده سنی زیر 15 سال نیز سهیل سلطانی از فارس در دیدار نهایی برابر پوریا حسن زاده از تهران به پیروزی رسید و عنوان نخست را به دست آورد. کوشا وفایی از گلستان و شایان جواهریان از تهران نیز عنوان مشترک سوم را به خود اختصاص دادند.همچنین در جدول پلیت محمد حسن رضایی در رده سنی کمتر از 13 سال عنوان نخست را کسب کرد و در رده زیر 15 سال علی جعفری قهرمان شد تا بدین ترتیب برترین‌ها مشخص شوند. نمایندگان اسکواش قم در این مسابقات به مراحل بالا راه پیدا نکردند.

دختران رزمی کار قم در زنجان صاحب 7 مدال شدند

موفقیت دختران کیک بوکسور قم در مسابقات بین‌المللی زنجان، تازه‌ترین موفقیت برای دختران رزمی کار قم در میادین برون استانی است و این تیم توانست با مربیگری مریم داورپناه و سرپرستی زهرا شاه مرادی در زنجان 7 مدال کسب کند.

در این مسابقات تیم کیک بوکسینگ استان قم صاحب 2 مدال طلا در رده بزرگسالان شد که مریم داورپناه در وزن منهای 51 کیلوگرم بزرگسالان قهرمان شد و کمربند طلایی کسب کرد و جمیله حسینی در وزن منهای 60 کیلوگرم بزرگسالان نیز قهرمان و موفق به کسب کمربند طلایی شد.

سهم قم در این رقابت‌ها 4 مدال نقره بود که توسط سمانه یوسف زاده در وزن منهای 45 کیلوگرم بزرگسالان، ریحانه احمدی در وزن منهای 55 کیلوگرم جوانان، زهرا طالبی در وزن منهای 65 کیلوگرم جوانان و پاییز قربانی در وزن منهای 75 کیلوگرم جوانان به دست آمد. تنها مدال برنز تیم اعزامی قم نیز به مهسا موسوی در وزن به اضافه 52 کیلوگرم رده سنی نونهالان اختصاص پیدا کرد.

نایب قهرمانی تیم دو و میدانی قم در مسابقات جوانان کشور

مسابقات دو و میدانی جوانان پسر کشور در خرم آباد هفته گذشته پایان یافت و حاصل حضور تیم دو و میدانی قم با نام شهاب دانش در این مسابقات کسب عنوان نایب قهرمانی در مجموع امتیازات مواد مختلف بود.

در این رقابت‌ها دو و میدانی کاران قمی با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و 2 برنز عملکردی قابل توجه داشتند و بار دیگر توانمندی‌های دو و میدانی قم را به نمایش گذاشتند و پس از مدال برنز زهرا رضای در ماده هفتگانه مسابقات نوجوانان دختر کشور، این بار پسران کام دو و میدانی قم را شیرین کردند.

تیم والیبال پسران قم نایب قهرمان سطح 3 کشور شد

رقابت‌های والیبال نوجوانان پسر کشور هفته گذشته به طور همزمان در سطوح 3 گانه خود به پایان رسید که تیم والیبال قم در سطح 3 این مسابقات، رقابت‌های خود را در دامغان برگزار کرد و به مقام نایب قهرمانی رسید.

تیم والیبال پسران قم در این مسابقه در ست های اول و دوم بازنده و در ست های سوم و چهارم پیروز شد اما در نهایت نتوانست قهرمان شود البته حضور در فینال به معنای صدور مجوز صعود به سطح 2 والیبال نوجوانان کشور در سال آینده بود و تیم اعزامی قم را به هدف رساند.

تیم والیبال قم در مرحله گروهی این مسابقات توانست با 4 پیروزی متوالی برابر تیم های سمنان، سیستان و بلوچستان، اردبیل و بوشهر به عنوان تیم اول به نیمه نهایی برسد و در مجموع در 6 مسابقه خود در این رقابت ها 5 پیروزی به دست آورد.

همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در حمایت از آب

همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی با شعار «همه با هم حامی آب باشیم» روز جمعه با مشارکت شرکت آب و فاضلاب و اداره کل تربیت‌بدنی استان قم و همکاری برخی دیگر از دستگاه‌های استان برگزار شد. مردم قم مسیر بین میدان ارتش تا بوستان علوی را در کنار برخی از مسئولان پیاده‌روی کردند و در پایان در مراسمی بر ضرورت استفاده بهینه از آب و صرفه‌جویی در مصرف این مایع حیاتی تأکید کردند.

برگزاری برنامه‌های متنوع ورزشی و قرعه‌کشی و اهدا هدایای ارزنده به شرکت‌کنندگان از دیگر برنامه‌های این همایش خانوادگی بود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مربیان دو و میدانی قم در مسابقات جهانی پیوند اعضا شرکت می‌کنند

حضور 3 فوتسالیست قمی در اردوی تیم ملی بزرگسالان

280 جوان قمی جذب رشته کبدی شده‌اند

تیرانداز قمی شانس حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را به دست آورد

ورزشکاران قمی نیازمند راه‌اندازی خانه ورزش‌های رزمی هستند

سرخپوشان حریفان خود را شناختند/ نام صبا کماکان پابرجا

صعود جوانان فوتسال محمدسیما به دور نهایى لیگ برتر کشور

تیم‌های اسطوره و فریاد حریفان خود را شکست دادند

هفته دوم لیگ انفرادی کیک بوکسینگ قم برگزار شد

دست کادر فنی تیم سوهان محمد سیما برای تعویض بسته بود

تیم سوهان محمد سیمای قم برابر فرش آرای مشهد متوقف شد

دوره آموزشی داوری درجه‌یک جودوی کشور در قم آغاز شد

پایان کار دختران کبدی کار قم در مرحله حذفی جوانان کشور

فرنگی کاران قمی در گرجستان 2 مدال برنز کسب کردند

تیم سوهان محمد سیمای قم صعود خود را قطعی کرد

دو شکست و یک پیروزی برای والیبالیست‌های قمی در قزوین

20 مدال و سه عنوان تیمی سهم قم از مسابقات لیفت با لوازم کشور

تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم از سد شهرداری رشت گذشت

افق توسعه ورزش قم مشارکت 31 درصدی مردم در ورزش است

توضیح وکیل نجفی درباره اعزام او به بیمارستان

از شاهکار کشتی گیر قم در جهان تا کسب 28 مدال بانوان وشووکار

6 کاتاروی قمی به عضویت تیم ملی درآمدند

برگزاری اردوی تیم ملی کاتا در قم

تیم شهداى رسانه قهرمان جام رسانه قم/ جهاد دانشگاهی با کامبک رویایی، سوم شد

طلاى قهرمانى جهان بر گردن کشتى گیر قمى

اردوی انتخابی تیم ملی کاتای کشور در قم آغاز شد

هدف فعالان در عرصه بدمینتون قم کسب جایگاه شاخص کشوری است

صعود پاراتکواندوکار قمی در آخرین رده بندی فدراسیون جهانی

تیم سوهان محمد سیمای قم از سد ستارگان ورامین عبور کرد

برترین‌های رنکینگ بدمینتون کشور در قم مشخص شدند

قم میزبان شایسته مهم‌ترین رقابت بدمینتون کشور بود

کسب 28 مدال توسط بانوان ووشوکار قم در مسابقات کشوری

کسب مدال طلای کشتی نوجوانان جهان توسط فرنگی کار قمی

توسعه بدمینتون قم در گرو آشنایی مردم قم با این رشته است

آغاز دومین مرحله رنکینگ بزرگسالان بدمینتون کشور به میزبانى قم

تیم امید صبای قم با نام "مهام پلیمر" به میدان می رود

سخنگوی شورای نگهبان به تحریم ظریف واکنش نشان داد

مسابقات بدمینتون رنکینگ بزرگسالان کشور در قم آغاز شد

تیم سوهان محمد سیما در قم میزبان ستارگان ورامین است

آغاز مسابقات جام رسانه قم/ قدرت نمایی تیم‌های جهاد دانشگاهی و شهدای رسانه

"هدف‌پویان جوان" در فکر بازگشت به لیگ برتر هندبال

حضور 10 بدمینتون باز قمی در مسابقات رنکینگ کشور در قم

دختران هندبالیست قم عنوان سوم منطقه 2 کشور را کسب کردند

رئیس هیئت شطرنج استان قم در سمت خود ابقا شد

درخشش پینگ پنگ بازان قمی در المپیاد دانش آموزی کشور

تیم راگبی قم جام اخلاق مسابقات قهرمانی کشور را به دست آورد

21 درصد از جمعیت قم فعالیت ورزشی انجام می دهند

اولین دوره مسابقات رشته سامبو در قم برگزار شد

حضور تیم فوتبال خوشه طلایی در قم هنوز منتفی نیست

برگزاری مسابقات رنکینگ بدمینتون کشور در قم