آخرين مطالب

طی مراسمی؛

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه معارفه شد سياسي

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه معارفه شد

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و همچنین معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم طی مراسمی با حضور رئیس این دفتر معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام احمد واعظی در مراسم تکریم و معارفه معاون فضای مجازی، هنر و رسانه و رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: تاریخ جمهوری اسلامی یک موقعیت را پیش روی روحانیت و افراد متدین گذاشت تا بتوانند بار جدیدی را در خصوص مجاهدت در راه خدا تجربه کنند.
وی گفت: جنس انقلاب و آرمان‌هایی که امام راحل در عالم تشیع پیش گرفتند، جنسی بود که بر خلاف جهت سکولار در دنیا است و استقرار چنین آرمان ها و دنبال چنین هدف هایی رفتن هم استقامت و هم صبر بلندی میخواهد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوند در آیه 31 سوره محمد (ص) می فرماید «خداوند شما را مبتلا می کند و می آزماید تا مشخص شود چه کسی مجاهد و چه کسی صابر است».
وی با اشاره به مفهوم مجاهد و مجاهدت و جهاد در قرآن افزود: مجاهدت در سنت دینی ما منحصر به مصداق واحد نیست، صبر هم مصداق واحد ندارد، چرا که صبر در مقابل مشکلات، اموال و نفس توصیه شده است، لذا ما که در فضای انقلاب و اسلام زندگی می کنیم و با امام (ره) و انقلاب پیمان بسته ایم، باید مجاهد و صابر باشیم و به صورت جهادی به مسائل نگاه کنیم.
حجت الاسلام واعظی با تأکید بر اینکه انسان مزد صبر خود را می‌گیرد، اظهار داشت: همواره باید این سؤال را از خودمان بپرسیم که چقدر در راه خدا و در راه ایفای مسئولیت خود دچار صبر شده ایم؛ حضرت علی (ع) فرمودند: انسان خردمند، متکی و دلخوش به عمل خویش است و انسان نادان دلخوش به آمال و آرزوهایش است.
وی گفت: در 8 سال دفاع مقدس میدان قتالی که وجود داشت، میدان مجاهدین بود و مجاهده همان مبارزه‌ای بود که سر از زندان و اسارت در میآورد و اکنون که میدان جهاد فرهنگی و اعتقادی به روی ما گسترده شده، می طلبد که وارد این میدان شویم و ان شاءالله بتوانیم مقابل امام (ره) و پیشگاه امام زمان (عج) روسفید باشیم.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی به برکت مسأله محوری، وظیفه سنگینی به دوش کشید و پیشرفت خوبی حاصل شده است، تصریح کرد: بنده شهادت به وجدان می دهم و به اطلاع می گویم که دفتر، مخصوصاً مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی به سبب مسأله محوری رشد قابل توجهی پیدا کرده است، حتی کارشناسان ما رشد بالایی به برکت مسأله محوری و بار مسأله محوری پیدا کردند.
وی افزود: اگر مرکز برنامه ریزی پویا و قوی باشد، می تواند با پشتیبانی از برنامه‌ها و طرح های صفوف به این راه ادامه دهد.
حجت الاسلام واعظی در خصوص تکریم از رئیس جدید مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی و تعامل ایشان با رئیس سابق این مرکز تأکید کرد: فقدان منیت‌های ظاهری در حجت الاسلام عبدالله نظرزاده «رئیس جدید مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی» و درک از کمالات حجت الاسلام علیزاده «رئیس سابق این مرکز» همکاری خوبی بین این دو بزرگوار ایجاد کرد.
وی گفت: از ویژگی بسیار خوب حجت الاسلام نظرزاده تعلق سازمانی بالای ایشان است و این برای دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مفید است که فرد خودش را از مجموعه بداند و ان شاءالله میدانی برای صبر و مجاهد بیشتر در کارها باشد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم موفقیت‌های دفتر را حاصل یک اصل مسلم دانست و تصریح کرد: اگر زحمات مدیران میانی و خدمات کارکنان و کارشناسان نمونه و خدوم نباشد، کار به جایی نمی رسد و اگر دفتر تبلیغات اسلامی کاری را انجام داده و رضایت مقام معظم رهبری را جلب کرده و ایشان در جلسه اخیر نیز به کرات به این رضایت اشاره فرمودند، نشان از زحمات همکاران نمونه است که برخوردار از فضل، تقوا و متنعم از نعمت مدیریت هستند.
وی با اشاره به اینکه دفتر تبلیغات اسلامی سال‌هاست در فضای مجازی کار می‌کند و بناست یک ارتقای خاصی پیدا کند، افزود: از دو سال پیش طرح تأسیس معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دنبال شد و به دنبال فردی توانا هم بودیم و هیأت محترم امناء نیز تأکید ویژه بر عملیاتی شدن آن داشتند ولی چون مسأله محوری کار سنگینی بود و نیاز به ریل گذاری داشت و بعد از 5 سال این ریل گذاری انجام شد، اکنون این مجال فراهم شده تا در فضای مجازی، ظرفیت ها و کارها را ارتقا ببخشیم.
حجت الاسلام واعظی با تأکید بر اینکه فضای مجازی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای پیشبرد اهداف دفتر مثل خونی می‌ماند که باید در رگ‌های دفتر جاری شود، اظهار داشت: نباید فضایی ایجاد کنیم که به علت اینکه یک معاونت تأسیس شده، دیگر صفوف کاری به معاونت فضای مجازی نداشته باشند و فعالیت های خود را زمین بگذارند.
وی با بیان اینکه معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه تأسیس شده تا استمداد فضای مجازی را در دفتر و کشور تقویت کند، خاطرنشان کرد: تأسیس معاونت جدید، نادیده گرفتن ظرفیت های جدید نیست، بلکه باید ظرفیت های جدید را به کار گرفت و از تمام ظرفیت های موجود استفاده شود.
هدف همه مجموعه‌های متولی تدین این است که تراز دینداری جامعه ارتقاء پیدا کند
حجت الاسلام مهدی علیزاده نیز در این مراسم اظهار داشت: بیش از 6 سال در سمت مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی در خدمت همکاران تلاش کردم و مهمترین رسالت ما در بحث مهم مسئله محوری که کاری جدید بود و بسیاری از سکان داران کشور به ریاست دفتر تبلیغات اسلامی گفته بودند این کار را انجام دهند و وظیفه ما مدل سازی، مستقر کردن و پیوند زدن این اندام واره جدید به پیکر مجموعه بود.
وی گفت: کار پیچیده و سنگینی در مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی داشتیم و سعی کردیم زمینه را برای ورود استعدادها آماده کنیم که با اخلاص و فرهنگ جهادی پای کار بودند و بتوانیم پاسخگوی خون شهدا و مجاهدت های سترگ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) باشیم.
معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به جهت تقدیر از همکاران مجموعه مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی تصریح کرد: در اداره کل راهبردی، گروه آینده پژوهی را راه اندازی کردیم، یک پروژه کلیدی را انتخاب کردیم که به آینده مسئله محوری دفتر تبلیغات اسلامی گره می خورد.
وی گفت: امر تدین، مقوله‌ای است که ما به عنوان متولی رسمی این امر مقدس، مسئول این هستیم که مردم تدینشان به کدام سمت می‌رود و اینکه بدانیم چه اتفاقی در حال افتادن است؛ هدف همه مجموعه‌های متولی تدین این است که تراز دینداری جامعه ارتقاء پیدا کند.
حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اینکه در اداره راهبردی حدود 10 پروژه کلیدی را دنبال کردیم، اظهار داشت: در بحث مدیریت استعداد در خدمت معاونت منابع انسانی و پشتیبانی بودیم و در موضوع مدیریت دانش، پنل مدیریت دانش را تکمیل کردیم؛ بحث بسیار مهم مدل سنجش اثربخشی اقدامات که بزرگواران در دفتر مقام معظم رهبری می فرمودند که روی زمین مانده و یکی از نقاط کور سکانداری فرهنگی کشور است و هنوز نتوانسته به یک نرم افزار کلی برسد.
وی افزود: ارزیابی سامانه مسئله محوری در اداره کل راهبردی سپرده شد و در حال بهره وری است و در اداره کل رصد 66 محصول به عنوان برون داد و خروجی در سه قالب گزارش تحلیلی، رصد میدانی و پیمایش اجرا کردیم.
معاون فضای مجازی، هنر و رسانه با تأکید بر اینکه که ما امروز می توانیم با دو رویداد بزرگ سازمان سرمان را بالا نگه داریم، تصریح کرد: امروز دفتر تبلیغات اسلامی به بحث بودجه ریزی عملیاتی و سامانه نظام ارزیابی مسلح است که دو عمل کاملاً پیشتازانه و ملی است که این دو ابزار پرقدرت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی است که جای تقدیر و تشکر از عزیزان ما در اداره کل بودجه، نظارت و ارزیابی و ساختارها و قوانین در معاونت منابع انسانی و پشتیبانی دارد.
وی ادامه داد: در حوزه فناوری اطلاعات حرکت خیلی جدی اتفاق افتاد و 20 سامانه را به 40 سامانه رساندیم و همچنین انبار داده ها را طراحی و اتاق سرورها را با امنیت بالا اجرا و راه اندازی کردیم؛ در حوزه فرایندها، پروسه های چرخه مربوط به قطب ها اتفاق افتاد و آموزش و بکارگیری اتوماسیون اداری انجام شد.
حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه امروز به لحاظ ریخت شناسی اجتماعی با جامعه شبکه ای روبرو هستیم، اظهار داشت: در دنیا می گویند دولتها و ملت ها و شهروندهایی بوجود آمده که طرف شهروند مملکتی است بنام فیس بوک و یا توئیتر و در پلت فرم های بزرگ اتفاقاتی افتاده که زندگی در فضای رئال هم تحت تأثیر قرار گرفته و مقام معظم رهبری تأکید کردند که باید انقلاب بزرگی به بزرگی انقلاب اسلامی اتفاق بیافتد.
وی گفت: ابزار کارآمد هنر که می تواند نظام ابلاغ و بلاغ دین را کارآمدتر بکند، باید مورد تأیید و تأکید قرار بگیرد و امروز باید فضای هنری جدی گرفته شود.
معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه امروز دنیا با امپراطوری رسانه ای در حال کنترل، هدایت و اجماع سازی است، خاطرنشان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان یک مجموعه پیشتار انقلابی شایستگی این را دارد که در فضای رسانه هم پیشتاز باشد و تحت هدایت ریاست محترم دفتر تبلیغات اسلامی که ان شاءالله با عنایت حضرت ولی عصر (عج) در خدمت مجموعه هستم.
معارفه رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی نیز در این مراسم با اشاره به ظرفیت نیروی انسانی خوب در دفتر تبلیغات اسلامی گفت: دفتر تبلیغات اسلامی در حال یک تحول بسیار مناسب و مثبتی برای الگو قرار گرفتن برای مجموعه های دیگر است.
حجت الاسلام عبدالله نظرزاده اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی ظرفیت نیروی انسانی خوبی را در اختیار دارد که اگر در مجموعه های دیگر حاضر بودند، توانایی هدایت یک مرکز برنامه ریزی را داشتند.
وی با بیان اینکه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در حال یک تحول بسیار مناسب و مثبتی برای الگو قرار گرفتن برای مجموعه های دیگر است، گفت: ما در رابطه با سامانه هایی که در اختیار داریم، مشتری هایی برای آنها وجود دارد که جای افتخار است که هم خودمان از این ظرفیت بهرهمند هستیم و هم اینکه می توانیم به سایر مجموعه های فرهنگی و مذهبی کمک کنیم.
رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی با بیان اینکه در این 5 سالی که در خدمت حجت الاسلام علیزاده بودیم، بسیار استفاده کردم و یاد گرفتم، گفت: از این به بعد هم از مشاوره های ایشان که بنیانگذار و ریل گذار این دوره در مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی بوده اند، استفاده خواهیم کرد.
حجت الاسلام نظرزاده ضمن درخواست همکاری از همه معاونین و شعب و صفوف دفتر، خاطرنشان کرد: ان شاءالله بتوانیم یک سازمان یکدست در خدمت فرهنگ و جامعه قرار بگذاریم و از اعتماد رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تشکر می کنم و از تجربیات ریاست قبلی مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی نیز استفاده خواهیم کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز رقابت تیم محمد سیمای قم در لیگ فوتسال جوانان کشور

تخریب دولت به هر بهانه‌ای آسیب به منافع ملی است

آمریکا: برای مذاکره فقط پیام رهبر یا روحانی را می‌پذیریم

ازاعلام فرسودگی بازار قم تاحمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

ظرفیت فعال سینمایی قم 65 درصد افزایش یافت

موضع رهبری در برخورد با راهزنی دریایی انگلیس عزتمندانه بود

راه برطرف کردن مشکلات کشور توجه به مدیریت انقلابی و جهادی است

تعامل با غرب گره‌ای از مشکلات کشور باز نمی‌کند

اسلام را از راه گفت‌وگو به دنیا معرفی کنید

دیپلماسی مقاومت منافع ملی کشور را تضمین می‌کند

پیکر آیت الله حائری در قم تشییع شد

کاهش شدید تولید سوهان در قم/ افزایش صادرات به کشورهای عربی

دشمن از روش‌های مختلف به دنبال القای ناکارآمدی نظام است

انقلاب اسلامی ارزان به دست نیامده است

سیاست تهدید و فشار دربرابر ملت ایران نتیجه عکس دارد

مدیریت انقلابی و جهادی راه‌حل قطعی مشکلات کشور است

رئیس مؤسسه دائره المعارف فقه اسلامی درگذشت

650 کیلو مواد مخدر در قم کشف شد/ افزایش 434 درصدی کشف مواد افیونی

آیت‌الله حائری عمر خود را برای تحقیق در فقه اهل بیت(ع) صرف کرد

تردید اصولگرایان میان جلیلی، حداد و قالیباف

ظریف: آغازگر جنگ، پایان‌دهنده آن نخواهد بود

350 واحد آموزشی در استان قم آماده اسکان فرهنگیان است

بیش از 225 هزار مسافر نوروزی در مدارس قم اسکان یافتند

80 مدرسه آماده اسکان مسافران تابستانی در قم است

پیام تسلیت وزیر امور خارجه به آیت‌الله مظاهری

پیکر 2 شهید مدافع حرم در قم تشییع شد

پیکرهای مطهر 2 شهید مدافع حرم در قم تشییع شد

پیکر دو شهید مدافع حرم در قم تشییع شد

وضعیت مالیات بر ارزش افزوده به نفع تولیدکنندگان تغییر می‌کند

150 معدن راکد احیا می‌شود/ حمایت از معادن کوچک سولفات سدیم در قم

امروز بی‌رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد

توجه جدی به تأمین مواد اولیه و نقدینگی واحدهای تولیدی

اجرای طرح هجرت توسط دانش آموزان قمی در مناطق محروم

70 طرح نیمه تمام صنعتی در قم به بهره‌برداری می‌رسد

همه مسلمانان باید حمایت خود را از «شیخ زکزاکی» اعلام کنند

دیپلماسی اقتصادی برای کاهش فشار تحریم فعال شود

واعظی: درباره بنیه دفاعی کشور مذاکره نمی‌کنیم

آیت‌الله جنتی باز هم دبیر شورای نگهبان شد

آمریکا در تدارک اسکورت نفتکش‌ها در تنگه هرمز

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

شناخت واقعیت‌های اجتماعی لازمه برنامه ریزی فرهنگی

فائزه هاشمی: به خاطر بی‌حجابی حق توهین ندارید

جدیت در دفاع از فرهنگ اسلامی راه پیروزی بر آمریکا است

استاندار: سیاست‌گذاری کلان قم بر محور دانش و فناوری باشد

تهدید ریزگردها در قم جدی است

بازدید رسانه‌ای از پروژه‌های بیابان‌زایی در قم

گردشگری زیارتی محور توسعه قم است/ رفع مشکلات پروژه‌های نیمه تمام

شبهات در زمینه ولایت فقیه و حکومت اسلامی پاسخ داده می‌شود