برگزاری اختتامیه چهارمین جشنواره ابوذر/ کسب رتبه دوم بخش عکس توسط عکاس ایسنا
فرهنگی
بزرگنمايي:
عصر قم - چهارمین جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر در قم با معرفی آثار برتر در حوزه خبر،عکس، مصاحبه،گزارش و مستند به کار خود پایان داد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سید جواد اشرفی دبیر چهارمین جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر در قم شامگاه سه شنبه در آئین اختتامیه این جشنواره در سالن همایشهای شهرداری قم با اشاره به ارسال 540 اثر به دبیرخانه جشنواره رسانهای ابوذر در قم عنوان کرد: نام این جشنواره برگرفته از یار با فضیلت و با تقوای پیامبر(ص) مهربانی ها یعنی ابوذر است.
وی افزود: رسانه های بالنده ای در طول 40 سال در قم رشد و پویایی خود را به اثبات رساندند، هر چند قم همواره مظلوم بوده و شاهد عقب افتادگی هایی در این شهر بوده ایم اما امید است روح مطالبه گری از اصحاب رسانه در این شهر بتواند بسیاری از این عقب افتادگی ها را جبران کند.
اشرفی بیان کرد: اصحاب رسانه بدون گرایش های سیاسی و جناحی باید دست در دست هم بدهند و موجب بالندگی و رشد نظام اسلامی شوند.
وی اظهار کرد: در این دوره از جشنواره ابوذر در قم شاهد رشد کمی و کیفی آثار رسیده بودیم هر چند تا رسیدن به مقصود و رشد در محتوا و تکنیک فاصله زیادی داریم.
دبیر چهارمین جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر در قم عنوان کرد: 540 اثر به دبیرخانه جشنواره رسانهای ابوذر در قم ارسال شد که آثار رسیده به جشنواره در 5 بخش اصلی و 4 بخش ویژه معرفی شدند.
گفتنی است این آثار شامل 54 خبر، 111 گزارش، 81 مصاحبه، 175 عکس، 66 مستند و 53 گزارش در بخش ویژه بود.
در بخش مصاحبه این جشنواره به ترتیب عبدالصالح شمس الهی از خبرگزاری رسا، فاطمه جمال زاده از خبرگزاری فارس و الهام پناهی فر از خبرگزاری تسنیم حائز رتبههای اول، دوم و سوم شدند.
همچنین در بخش خبر هیچ اثری شایسته رتبه اول و دوم نشد و در این بخش سید محمد عارف قافله باشی از پایگاه خبری تابناک رتبه سوم را کسب کرد و سعید آقایی از خبرگزاری تسنیم و حسن حیدری از پایگاه خبری قم فردا به عنوان شایسته تقدیر معرفی شدند.
در بخش عکس نیز ابوالفضل ماهرخ، احمد ظهرابی و محمد علی جلالی رتبههای اول تا سوم را کسب کردند، در این بخش از مهدی مریزاد عکاس خبرگزاری فارس به عنوان عکاس شایسته تقدیر شد.
در بخش گزارش نیز سارا تقی زاده از خبرگزاری فارس، مهدی جعفری از نشریه ندای وطن و فاطمه محمدی از روزنامه 19 دی به عنوان نفرات برگزیده انتخاب شدند.
در بخش مستند آثار زهره بیادی و طاهره رئیس جعفری و سمیه حاجی احمدی به عنوان برترین ها انتخاب و شیما کرمیانی هم به عنوان فرد شایسته تقدیر معرفی و از مستند «جواد معصومه» اثر احمد نامداری تجلیل شد ضمن اینکه تقدیر ویژه ای از حسین همتی نژاد برای مستند فاخر «برای نبل، برای الزهرا(س)» صورت گرفت.
در بخش ویژه این جشنواره با موضوع شهدای جبهه مقاومت محمدرضا آقاباقری از خبرگزاری فارس و لیلا خطیب زاده از خبرگزاری ایرنا رتبههای اول و دوم را کسب کردند و از مهدی بخشی خبرنگار خبرگزاری مهر هم به عنوان شایسته تقدیر تجلیل شد.
در خصوص آثار با موضوع آسیبهای اجتماعی در بخش ویژه جشنواره محبوبه آقانوری از خبرگزاری صدا و سیما و محمد رفیعی موحد از خبرگزاری فارس برتر شدند و در موضوع فرهنگ شهروندی فرزانه پیری رتبه دوم را به دست آورد.
در بخش بازی سازی به عنوان بخش ویژه، ایمن السادات موسوی نژاد خبرنگار خبرگزاری فارس به عنوان نفر دوم برگزیده و از حسین طالبعلی از خبرگزاری فارس و سید احمد نجفی از خبرگزاری تسنیم تقدیر شد.
در این بخش نیز از حسین محمدرضایی پیشکسوت رسانه ای استان قم، عبدالمجید تناور رئیس سابق بسیج رسانه استان قم و خانواده شهید حجتالاسلام و المسلمین محمد علی قلی زاده تقدیر شد.
**کسب رتبه دوم بخش عکس توسط عکاس ایسنا
از میان 175 قطعه عکس رسیده به دبیر خانه چهارمین جشنواره تولیدات رسانه ای ابوذر در قم، احمد ظهرابی جمکرانی، عکاس خبرگزاری ایسنا،رتبه دوم عکس را از آن خود کرد.
انتهای پیام
-
چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲:۵۸
-
۱۰۳ بازديد
-
-
عصر قم
لینک کوتاه:
https://www.asreqom.ir/Fa/News/87463/