آخرين مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان:

توجه به فوتسال از اولویت های مهم ورزش قم است ورزشي

توجه به فوتسال از اولویت های مهم ورزش قم است

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- مدیرکل ورزش و جوانان قم، فوتسال را جمله ظرفیت ها و اولویت های مهم ورزشی استان دانست و اظهار داشت: قهرمانی در لیگ برتر فوتسال و کسب سهمیه در مسابقات آسیایی در سال 98 از سوی این اداره کل هدف گذاری شده است.
به گزارش ایرنا، رسول منعم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: با مشارکت بخش خصوصی و حمایت های دولتی به دنبال تقویت تیم های فوتسال استان برای حضور قوی در لیگ برتر هستیم.
وی فوتبال را نیز از جمله رشته های ورزشی پر طرفدار دانست و گفت: با مشارکت و همفکری با بخش خصوصی و صاحب نظران به دنبال فعالیت تیمی از قم در سطح لیگ های معتبر کشوری هستیم.
وی با بیان اینکه پیشنهاد ما حضور تیمی از قم با استفاده از ظرفیت های داخلی استان در لیگ دسته دوم است گفت: تیم های پایه ای که در در سطوح نوجوانان، جوانان و امید استان فعالیت می کنند برای ادامه فعالیت نیاز به فعالیت تیمی قوی در لیگ های معتبر کشوری است که در این زمینه در حال برنامه ریزی هستیم.
** افتتاح مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) در فروردین ماه 98
منعم ادامه داد: مجموعه ورزشی پیامبر اعظم(ص) با 98 درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار 270 میلیارد ریال از جمله طرح های مهم این اداره کل است که با بهره برداری از آن تا اواخر فروردین ماه سال آینده، هشت هزار مترمربع به فضای ورزشی استان افزوده می شود.
وی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان قم از جمله ادارات موفق استان در واگذاری امکان نیمه تمام ورزشی به بخش خصوصی در قالب ماده 27 است، اظهار داشت: دو طرح استخر تختی و سالن سرپوشیده سوده که در قالب ماده 27 به بخش خصوصی واگذار شده است، به زودی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
منعم با تاکید بر استفاده از خیرین ورزشی و بخش خصوصی برای توسعه ورزشی قم ادامه داد: 68 خانه روستایی در سال 96 و 97 تجهیز شده است و آمادگی داریم تا 30 خانه ورزشی جدید در بخش های مختلف استان احیا کنیم.
وی با اشاره به روند پیشرفت فیزیکی 2 خانه جوانان در بخش های کهک و خلجستان قم افزود: احداث این اماکن با زیربنای 500 مترمربع و پیشرفت 80 درصد در پایان اردیبهشت ماه 98 به بهره برداری می رسد.
وی درادامه با تاکید بر تقویت شورای ورزش هماهنگی قم گفت: باید تمام ظرفیت های استان برای توسعه ورزش همگانی، ورزش اقشار مختلف و همچنین ورزش بانوان استفاده شود که در این زمینه فعال سازی پنج کمیته ذیل این شورا در دستور کار قرار گرفته است.
** کمیته استعدادیابی ورزشکاران مستعد تقویت می شود
منعم درادامه با تاکید بر توجه به ورزش پایه، افزود: یکی از برنامه های ابلاغی به بخش های مختلف اداره کل و هیات های ورزشی قم، توجه به ورزش پایه و استعدادیابی در رشته های مختلف است و در این زمینه با برگزاری جلسات تخصصی به دنبال شناسایی ظرفیت ها و تقویت ورزش پایه هستیم.
وی با تاکید بر اینکه برنامه عملیاتی اداره کل ورزش و جوانان در سال 98 تدوین می شود گفت: کمیته استعدادیابی ورزشکاران مستعد قم برای شناسایی، تقویت، حمایت و آماده سازی ورزشکاران استان برای حضور در رقابت های المپیک در دستور کار است .
مدیر کل ورزش و جوانان قم، توجه به ورزش بانوان را یکی از سیاست های مهم دولت دانست و گفت: ایجاد شرایط برابر برای استفاده از امکانات و زیرساخت های ورزشی بانوان و آقایان از جمله اولویت هایی است که در این زمینه برنامه ریزی لازم در حال انجام می باشد.
منعم اظهار داشت: توجه به میزبانی مسابقات کشوری، اعزام تیم های مختلف به مسابقات کشوری، توجه به آموزش و تقویت باشگاه های خصوصی، کسب میزبانی از رویدادهای ملی، و همچنین حمایت از پیشکسوتان ورزشی با احیا و تقویت انجمن پیشکسوتان از جمله برنامه هایی است که در سال 98 مورد تاکید است.
وی با بین اینکه بخش عمده ای از فعالیت این اداره کل مربوط به حوزه جوانان است اظهار داشت: رهبر انقلاب در گام دوم انقلاب بر جوان گرایی تاکید کردند و در این زمینه آنان را مخاطبان خود قرار دادند که ستاد ساماندهی جوانان استان نیز در این راستا تحقق منویات رهبر معظم انقلاب را مورد توجه و بررسی قرار داده است.
** برای کمک به اشتغال سمن های تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است
وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به اوقاف فراغت جوانان را به عنوان دیگر اولویت اداره کل ورزش و جوانان دانست و گفت: با مشارکت دستگاه های مختلف استان، تدوین سند اوقات فراغت جوانان در دست پیگیری است که با نهایی شدن آن هماهنگی لازم میان دستگاه های مختلف در این زمینه ایجاد می شود.
منعم با بیان اینکه توجه به توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد مورد تاکید است، گفت: هم اکنون 42 سمن فعال در قم وجود دارد که با ارائه تمهیدات و کمک به آنها ،ظرفیت برای توسعه بیشتر این سمن ها در استان ایجاد می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان قم، با تاکید بر اینکه دولت برای کمک به اشتغال سمن های تسهیلاتی را در نظر گرفته است اظهار داشت: سمن های دارای مجوز در استان می توانند با ارائه طرح های اقتصادی از تسهیلات بانکی با سود 4 درصد بهره مند شوند.
منعم با اشاره به تسهیلات ایجاد شده برای ازدواج آسان جوانان گفت: احیا و توسعه برنامه های خانه های جوان به منظور ارتقای فعالیت سمن ها به عنوان اولویت سال 98 این اداره کل است.
مدیرکل ورزش و جوانان قم، با اشاره به احتمال برخی تغییرات در این اداره کل گفت: باید ضمن شناسایی فرصت ها تلاش شود تا برای پیشبرد ورزش استان، نیروهای توانمند به مجموعه ورزشی قم افزوده شود تا شاهد ارتقا و بهبود عملکرد ورزش استان باشیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود برگزاری سالانه مجمع های هیات های ورزشی را حلقه مفقوده استان دانست و ادامه داد: هیات های ورزشی موظف هستند تا مجامع خود را به صورت سالانه برگزار کنند که این موضوع به عنوان یک حلقه مفقوده باید درقم احیا شود.
منعم، برنامه محوری هیات های ورزشی استان را به عنوان یک اولویت اساسی دانست و افزود: توزیع اعتبارات میان هیات های ورزشی بر اساس برنامه های این هیاتهاست و هر هیات ورزشی که برنامه های جامع تری ارائه دهد به طور قطع از اعتبار بیشتری نیز بهره مند خواهد شد.
مدیر کل ورزش و جوانان قم، با تاکید بر اینکه تمام قهرمانان و مستعدین استان در بخش ورزش انفرادی و تیمی مورد حمایت این اداره کل هستند، اظهار داشت: حمایت از قهرمانان برای حضور در تیم ملی و موفقیت در سطح بین المللی در رشته های مستعد قم مورد تاکید جدی است.
وی ادامه داد: پیش بینی جام روستایی و تجهیز خانه های روستایی از جمله برنامه هایی است که برای توسعه ورزش روستایی در دستور کار است.
** به دنبال افزایش تعامل با آموزش و پرورش هستیم
وی دربخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر ضرورت ارتباط مستمر و نزدیک ورزش و جوانان با آموزش و پرورش گفت: برای استعدادیابی نیازمند همکاری نزدیک با آموزش و پرورش هستیم و ارتقای همکاری های میان این 2 اداره کل برای تحول در ورزش می باشیم.
منعم گفت: آموزش و پرورش استان دارای زیرساخت های مناسبی است که این همکاریها موجب تحول در استعدادیابی و ورزش جوانان می شود.
مدیر کل ورزش و جوانان قم درادامه با اشاره به اینکه ورود بخش خصوصی به ورزش نباید همراه با ضرر و زیان باشد گفت: فضاهای ورزشی که امکان واگذاری به بخش خصوصی برای فعالیت در حوزه ورزش استان وجود دارد، باید امکان سنجی و واگذار شود.
** از نقد سازنده رسانه ها استقبال می کنم
وی با بیان اینکه حضور رسانه ها در میادین ورزشی کمک کار ورزش استان بوده است گفت: اداره کل ورزش و جوانان به تنهایی توان اعتلای ورزش قم را ندارد و در این مسیر همراهی دستگاه های مختلف و رسانه ها ضروری است.
منعم با استقبال از نقدهای سازنده رسانه ها تاکید کرد: نوع پوشش خبری میادین ورزشی و نقدهای سازنده رسانه ها می تواند در ایجاد انگیزه ورزشکاران و اصلاح روند حرکتی ورزش استان نقش مهمی داشته باشد.
7404/ 6133/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

هفته چهارم لیگ برتر فوتسال/ رقابت قم و اصفهان؛ مثل همیشه جذاب و هیجان انگیز

«سجادیان» موفق‌ترین چهره قم در تور جوانان لقب گرفت

تیم «سوهان محمد سیمای قم» امروز به دیدار گیتی پسند می‌رود

کسب مدال طلای آسیا توسط پارا تکواندوکار قمی

قهرمانان اولین دوره مسابقات هاپکیدو بانوان قم مشخص شدند

عزم جزم نماینده فوتسال قم برای پیروزی بر تیم گیتی پسند در قم

شوک بزرگ ورزشی قم در هفته درخشش بانوان ورزشکار

کسب 9 مدال توسط کاراته کاهای قمی در مرحله اول کاراته وان

تداوم موفقیت‌های نماینده فوتسال قم به حمایت مسئولان وابسته است

ورزش همگانی بانوان در 11 بوستان قم توسعه می‌یابد

قطعنامه بازگشت به برجام در کنگره آمریکا

تکمیل استخر دخانچی نیازمند 3 میلیارد ریال اعتبار است

بانوان قم خواستار تحقق فرصت های ورزشی مساوی هستند

نایب قهرمانی استان قم در مسابقات دومیدانی قهرمانى جوانان کشور

کسب 5 مدال توسط کاراته کاهای قمی در مسابقات کاراته وان

شرط انگلیس برای رفعِ توقیف نفت‌کشِ ایرانی

ترامپ بخاطر خصومت با اوباما از برجام خارج شد

نخستین قهرمانی یک پینگ پنگ باز قمی در تور ایرانی تنیس روی میز

برترین‌های اسکواش کشور در قم معرفی شدند

عنوان سومی دختران والیبالیست نوجوان قم در یزد

زنگنه: اسم زنجانی می‌آید، جیره‌خواران حمله می‌کنند

دختران رزمی کار قم در زنجان صاحب 7 مدال شدند

نفرات برتر مسابقه دوگانه بانوان قم مشخص شدند

از 4 مدال برون مرزی تا قهرمانی نونهالان قم در فوتسال کشور

هفته نخست لیگ انفرادی کیک بوکسینگ قم برگزار شد

دختران کبدی کار قم در مرحله حذفی به کار خود پایان دادند

نایب قهرمانی تیم دو و میدانی قم در مسابقات جوانان کشور

تیم والیبال پسران قم نایب قهرمان سطح 3 کشور شد

انصراف ترامپ از تحریم ظریف

اعزام تیم کونگ فو بانوان استان قم به مسابقات قهرمانی کشور

پایان کار دختران کبدی قم در مرحله حذفی مسابقات لیگ یک کشور

صعود نماینده قم به مرحله حذفی المپیاد کشوری فوتسال

جهانگیری: می‌خواستند زنجانی‌سازی راه بیاندازند

میزبانی مسابقات اسکواش قهرمانی کشور برای اولین بار در استان قم

برد پرگل سوهان محمد سیما در هفته دوم لیگ برتر فوتسال ایران/ ما می توانیم تیم شگفتی ساز لیگ باشیم

بازگشت افتخار آفرین بانوی دومیدانی کار قمی

درخشش والیبالیستان پسر استان قم در مسابقات نوجوانان کشور

تقویم توسعه ورزش همگانی قم در سال 98 تدوین شد

تیم محمد سیمای قم امروز به دیدار ارژن فارس می‌رود

درخشش دختران والیبالیست استان در مسابقات نوجوانان کشور

پایان دور رفت لیگ تنیس آینده سازان کشور/خاتم قم سوم شد

اولین بازى خانگى تیم فوتسال سوهان محمدسیما در فصل جدید لیگ برتر

سردار باقری: توقیف نفتکش بی‌پاسخ نمی‌ماند

بخشی از مبالغ قرارداد اعضای تیم محمد سیمای قم پرداخت شد

پیروزی تیم‌های والیبال پسران و دختران قم برابر سیستان و بلوچستان

آغاز کار تیم تکواندوی قم در لیگ برتر نوجوانان کشور

تیم راگبی قم جوان‌ترین تیم مسابقات قهرمانی کشور است

دختران والیبالیست قم از سد خراسان شمالی عبور کردند

کسب 6 مدال توسط ووشوکاران قمی در مسابقات سبک بی شائولین

دختران کبدی کار قم در دسته اول کشور به میدان می‌روند