آخرين مطالب

ورزش قم در هفته گذشته:

میزبانی از2هزار دانش آموز ورزشکار، کسب 29 مدال رزمی کاران قم ورزشي

میزبانی از2هزار دانش آموز ورزشکار، کسب 29 مدال رزمی کاران قم

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - در هفته ای که قم میزبان 2 هزار ورزشکار در قالب مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور بود، رزمی کاران آقا و خانم این استان 29 مدال از رقابت های مختلف ملی کسب کردند و نماینده فوتسال قم در لیگ دسته اول فوتسال ایران در خانه 10 گل دریافت و با یک شکست سنگین با لیگ یک وداع کرد.
به گزارش ایرنا، درهفته گذشته لیگهای مختلف کشور شاهد زورآزمایی ورزشکاران قم با رقبای خود بود. جام بین‌المللی کشتی تختی، مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور، مسابقات کشوری رزمی، انتخابی تیم ملی فوتسال و همچنین لیگهای برتر بسکتبال نوجوانان، اسکیت، تیراندازی، فوتبال و فوتسال از جمله عرصه هایی بود که ورزشکارانی از قم در آن ها به میدان رفتند.
کسب 2 مدال، سهم کشتی گیران قم در رقابت های جام بین‌المللی کشتی تختی، فوتسالیست های قم مسافر اروپا شدند، صعود قم به مرحله دوم لیگ برتر بسکتبال نوجوانان، صعود به رده سوم در لیگ برتر اسکیت، تیم قم درلیگ ماندنی شد، لیگ برتر فوتبال جوانان و تقسیم امتیازات درخانه و شکست افشید قم از میهمان اصفهانی درلیگ برتر فوتبال نوجوانان از مهمترین سرخط اخبار ورزشی هفته گذشته قم بود.
** جام بین‌المللی کشتی تختی/ 2 مدال سهم کشتی گیران قم
کشتی‌گیران فرنگی‌کار استان قم در نخستین رویداد بین‌المللی سال 2019 موفق به کسب دو مدال رنگارنگ از پیکارهای معتبر جام جهان‌پهلوان تختی شدند.در رده‌بندی نهایی این پیکارها، تیم ایران با کسب 240 امتیاز روی سکوی قهرمانی جای گرفت و تیم‌های کشتی فرنگی آذربایجان، گرجستان و کوبا با کسب 134، 109 و 78 امتیاز دوم تا چهارم شدند اما اتفاق مهم برای کشتی‌ قم درخشش دو فرنگی‌کار در اوزان 60 و 82 کیلوگرم این مسابقات بود.نجاتی در وزن 60 کیلوگرم و هادی علیزاده‌پورنیا در وزن 82 کیلوگرم، 2مدال نقره این رقابت ها را برای قم رقم زدند.
** مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور/ رقابت 2 هزار ورزشکار در قم
سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر کشور هفته گذشته با حضور 2 هزار دانش آموز ورزشکار، مربیان، سرپرستان و داوران به میزبانی قم آغاز شد. این مسابقات در چهار رشته بسکتبال سه نفره، کشتی پهلوانی و زورخانه ای، کبدی و «لَنگ» تا امروز 13 بهمن ماه ادامه دارد. در رشته کبدی 29 استان، در کشتی پهلوانی و زورخانه ای 28 استان، بسکتبال سه نفره 25 استان و در رشته لنگ 13 استان در این رقابت ها شرکت کرده اند. در نخستین دوره برگزاری مسابقات ورزشی «لَنگ» دانش آموزان پسر کشور، تیم استان خراسان شمالی به مقام قهرمانی دست یافت ضمن اینکه تیم های توابع تهران و هرمزگان در مقاطع تحصیلی دوره های اول و دوم متوسطه به مقام قهرمانی بسکتبال سه نفره سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور در قم دست یافتند.
** مسابقات کشوری رزمی/ 29 مدال رنگارنگ حاصل کار رزمی کاران قم
در هفته گذشته رزمی کاران مرد این استان در مسابقات کشوری کیک بوکسینگ AIKIA موفق به کسب 15 مدال و بانوان رزمی کار قم نیز در مسابقات میکس کیک بوکسینگ اصفهان 14 مدال را از آن خود کردند که می توان یک هفته اخیر را روزهای پرمدالی برای ورزش قم دانست. در مسابقات میکس کیک بوکسینگ اصفهان، رزمی کار خانم قمی با صید 7 مدال طلا، 1 مدال نقره و 6 مدال برنز در این مسابقات، خوش درخشیدند. ضمن اینکه ورزشکاران مرد این استان نیز درمسابقات کشوری کیک بوکسینگ انتخابی تیم ملی توانستند بااقتدار تمام 5 مدال طلا، 3 مدال نقره و 7 مدال برنز را از آن خود کنند.
** انتخابی تیم ملی فوتسال/ فوتسالیست های قم مسافر اروپا شدند
علی‌اصغر حسن‌زاده و ابوالقاسم اروجی دو ملی‌پوش فوتسال قم با دعوت از سوی کادر فنی تیم ملی برای سفر برون‌مرزی تیم ملی بزرگسالان ایران به قاره اروپا انتخاب شدند.اردوی آماده‌سازی تیم ملی فوتسال برای یک سفر برون‌مرزی به قاره اروپا بعد از بازی‌های دور برگشت مرحله پلی‌آف لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور از روز جمعه دوازدهم بهمن ماه هفته گذشته تشکیل ‌شد و بازیکنان تیم‌های لیگ برتری به همراه چند فوتسالیست شاغل در خارج از کشور به این اردو ‌رفتند.
** لیگ برتر بسکتبال نوجوانان/ صعود قم به مرحله دوم
با پایان دور برگشت مرحله نخست گروهی لیگ برتر بسکتبال نوجوانان کشور، تیم خانه بسکتبال قم موفق شد صدر جدول را در اختیار بگیرد و به عنوان تیم اول گروه خود راهی مرحله دوم شود.دور برگشت لیگ بسکتبال نوجوانان کشور به طور توام و به موازات مسابقات انتخابی لیگ دسته اول بسکتبال بزرگسالان کشور در قم برگزار شد و تیم بسکتبال نوجوانان قم توانست با 2 پیروزی متوالی درخانه صدر جدول را تصاحب کند.در دور رفت این مسابقات تیم خانه بسکتبال قم با 2 پیروزی و یک شکست به کار خود پایان داده بود اما با 2 برد دور برگشت به صدر جدول رسید و اکنون باید منتظر اعلام برنامه دور دوم مسابقات از سوی فدراسیون بسکتبال باشد.
** لیگ برتر اسکیت/ صعود به رده سوم
با پایان مرحله سوم رقابت‌های لیگ برتر اسکیت هاکی کشور؛ تیم پرشین قم در این مسابقات در رده سوم جدول قرار گرفته و چشم به رقابت در مرحله چهارم در اسفند ماه دارد.تیم اسکیت هاکی پرشین در مرحله سوم این مسابقات 3 بازی برگزار کرد که حاصل آن یک پیروزی، یک تساوی و یک شکست بود به طوری که این تیم برابر تیم قصر یخ تهران که اغلب بازیکنان آن را بازیکنان تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا تشکیل می‌دادند 5 بر صفر بازنده شد.
**لیگ برتر تیراندازی/ تیم قم در لیگ ماندنی شد
تیم هیات تیراندازی قم که امسال در لیگ برتر تیراندازی مردان کشور شرکت کرده بود با ایستادن در جایگاه چهارم این رقابت ها به کار خود پایان داد. این تیم که به دلیل نداشتن حامی مالی با مشکلات زیاد اقتصادی دست به گریبان بود، توانست در لیگ برتر باقی بماند. هفته چهارم لیگ برتر تیراندازی مردان که هفته گذشته در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد، تیم هیات قم با تیم تیراندازی دانشگاه علوم انتظامی مسابقه داشت و توانست حریف خود را در دو بخش تفنگ و تپانچه بادی شکست دهد. همچنین مسابقات هفته پنجم نیزبلافاصله پس از مسابقات هفته چهارم برگزار شد که در هفته پنجم تیم تیراندازی هیات قم با در هر دو بخش تپانچه و تفنگ بادی، نتیجه را به نیروی زمینی واگذار کرد. این نتایج سبب شد نماینده قم در پایان لیگ روی سکوی چهارم قرار گیرد.
**لیگ برتر فوتبال جوانان / تقسیم امتیازات در خانه، ماندن در منطقه خطر
تیم‌های جوانان صبای قم و ملوان انزلی در لیگ برتر فوتبال جوانان کشور امتیازات را تقسیم کردند. هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال جوانان کشور به پایان رسید اما تیم جوانان صبای قم نتوانست از منطقه سقوط جدا شود و همچنان در جمع قعرنشینان قرار دارد گرچه امید برای این تیم کماکان باقی است.تیم فوتبال جوانان صبا هفته گذشته در ورزشگاه شهید حیدریان قم برابر تیم ملوان بندر انزلی به میدان رفت و در مسابقه‌ای نزدیک و فشرده برابر این تیم به تساوی یک بر یک دست یافت تا دو امتیاز مهم این مسابقه را از دست بدهد.صبا با این تساوی همچنان یکی از 2 تیم قعر جدول و سقوط کننده به دسته اول است با این حال این تیم 4 مسابقه دیگر در پیش دارد و فاصله امتیاز این تیم با سایر تیم‌های نیمه پایین جدول لیگ این امید را ایجاد می‌کند که بتواند در لیگ باقی بماند.
** لیگ برتر فوتبال نوجوانان/ شکست افشید قم از میهمان اصفهانی
تیم فوتبال افشید قم در دیداری از لیگ برتر فوتبال نوجوانان کشور درخانه برابر سپاهان اصفهان شکست خورد.هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال نوجوانان کشور در مرحله گروهی هفته گذشته به پایان رسید و در یکی از بازی‌ها در قم تیم فوتبال افشید برابر میزبان اصفهانی خود نتیجه را واگذار کرد.این تیم که در ورزشگاه شهید حیدریان قم پذیرای تیم سپاهان اصفهان بود برابر میزبان قدرتمند خود 3 بر صفر نتیجه را واگذار کرد و با این شکست همچنان در رده چهارم جدول رده بندی باقی ماند.
** لیگ دسته اول فوتسال/ وداع از لیگ با شکست سنگین
نماینده قم در هفته پایانی لیگ دسته اول فوتسال ایران که پیش از این سقوط خود را به لیگ دسته دوم با کسب نتایج ضعیف قطعی کرده بود در خانه 10 گل دریافت و با یک شکست سنگین با لیگ یک وداع کرد.تیم الماس شهر، هفته گذشته در سالن شهید حیدریان قم میزبان تیم هایپر شهر شاهین شهر بود و در پایان 10 بر 2 نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.بدین ترتیب تیم الماس شهر با این شکست به کار خود در لیگ 97 دسته اول فوتسال ایران پایان داد و سال آینده در لیگ دسته دوم کشور شانس خود را برای بازگشت به لیگ یک آزمایش می‌کند. این در حالی است که امتیازی که الماس شهر با آن در لیگ یک شرکت کرد متعلق به تیم‌هایی نظیر ارم کیش، کیش ایر، صبا، ماهان تندیس و یاسین پیشرو در لیگ برتر فوتسال بوده است.
7404/ 6133/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رتبه کشوری تکواندو قم در سال 97 سه پله ارتقا یافت

تیم فوتسال «سوهان محمد سیما» در جام حذفی فوتسال شرکت می‌کند

کاراته کاهای جوان قمی در لیگ جهانی کاراته شرکت می‌کنند

کسب دومین مدال کشتی قم از مسابقات بین المللی ترکیه

برگزاری مسابقه فوتسال خیریه پیشکسوتان استقلال تهران و قم به نفع سیل‌زدگان

برنامه توسعه کبدی قم در سال 98 تقویت می‌شود

برگزاری همایش‌های ورزش همگانی همزمان با نوروز در بخش‌های قم

رویکرد توسعه بسکتبال قم بر رده‌های سنی پایه استوار است

حضور پینگ پنگ باز قمی در جمع برترین‌های نوجوانان کشور

9 مدال توسط دوچرخه سواران قم در سال 97 کسب شد

آنچه بر جودوی استان قم در سال 97 گذشت

مراسم تجلیل از مدال آوران کاراته قم برگزار شد

شانس بالای بوکسور قمی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

پرداخت 10 درصد قرارداد بازیکنان تیم «محمد سیما» تا پایان سال

وعده های فوتسالی مدیرکل و ماندن بانوان تیرانداز در لیگ برتر

ورزش کبدی در قم وارد دوران تغییر نسل شده است

حضور تیم تنیس روی میز قم در دور برگشت لیگ برتر نوجوانان

تیم «عقاب» از کورس قهرمانی لیگ برتر فوتبال قم خارج شد

توجه به فوتسال از اولویت های مهم ورزش قم است

برنامه ریزی برای حضور یک تیم بومی فوتبال در لیگ دسته دو

حضور نماینده قم در فصل آینده لیگ فوتسال جوانان و امید

حضور نماینده قم در فصل آینده لیگ فوتسال جوانان و امید

وداع جوانان صبا با لیگ برتر، طلایی شدن دونده قم در جام فجر

تیم تیراندازی بانوان قم در لیگ برتر ماندنی شد

تیم بدمینتون قم صاحب سکوی سوم لیگ دسته اول کشور شد

رقابت برای قهرمانی در لیگ برتر فوتبال قم داغ‌تر شد

دور رفت مرحله دوم لیگ بسکتبال کشور در قم برگزار شد

بدمینتون بازان قم برای صعود به لیگ برتر سراسر انگیزه‌ هستند

مسابقات بسکتبال نوجوانان کشور در قم برگزار می‌شود

دو و میدانی کار قمی در مسابقات بین المللی فجر طلایی شد

اولین و بزرگترین باشگاه بازی‌های الکترونیکی خاورمیانه در قم

فستیوال ورزش‌های قدرتی در قم برگزار می‌شود

تنها داور ایرانی حاضر در مسابقات بوکس قهرمانی آسیا از قم می‌آید

ناکامی امیر مهدی‌زاده از کسب مدال در نخستین تجربه سری آ

نخستین دوره لیگ مینی گلف بانوان قم آغاز شد

تیم بسکتبال مهرام قهرمان لیگ باشگاه‌های استان قم شد

با درخشش مهدی ترابی, ستاره پرسپولیس نیمکت نشین شد

قهرمانی کیک بوکسینگ درخانه، کسب فنی ترین فوتبالیست در آسیا

خیال پرسپولیس راحت شد؛ بشار رسن 2 ساله بست

اطلاعیه باشگاه استقلال پس از کتک خوردن خطیر از حقیقی

بانوی 30 ساله قمی که مربی بین‌المللی والیبال است

تیم مکمل تیرنگ قهرمان لیگ تیراندازی استان قم شد

شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم

تا برانکو هست این بازیکنان نمیتوانند به پرسپولیس بازگردند

پاسخ بشار رسن به پیشنهاد استقلال

پاتوسی پاداش استقلال را پس فرستاد

جنجالی شدن کشیدن کاریکاتور از حرکت سرنا ویلیامز! عکس

تیم فوتسال آرش قهرمان لیگ برتر فوتسال قم شد

اضافه شدن ایموجی به پلاک خودروهای استرالیا

بیرانوند حاضر به تمرین با پرسپولیس نشد