آخرين مطالب

پایان دراماتیک والیبال، کوچ عقابها از صدرنشینی فوتبال ورزشي

پایان دراماتیک والیبال، کوچ عقابها از صدرنشینی فوتبال

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- در هفته ای که گذشت داور بین المللی بر روی صندلی ریاست هیات بدمینتون قم نشست، والیبال استان پایان دراماتیکی درلیگ دسته اول داشت و تیم عقاب با شکست مقابل حریف خود از آشیانه صدر جدول لیگ برتر فوتبال مجبور به کوچ شد.
به گزارش ایرنا، ورزش قم در هفته گذشته نیز شاهد مسابقات و اخبار دررشته های مختلف ازجمله بدمینتون، والیبال، تنیس روی میز، فوتبال، فوتسال و بسکتبال با ویلچر بود. اخباری که روایت کننده شکست ها، پیروزی ها، ناکامی ها و موفقیت های ورزش این استان بود.
ایستادن پینگ‌پنگ بازان قم بر روی سکوی سوم ایران، صعود ایثار شیمی به مرحله نهایی لیگ ملی بسکتبال با ویلچر وتبدیل دلسوختگان به مدعی صعود به لیگ دسته اول فوتسال، مهمترین سرخط اخبار قم در یک هفته گذشته بود.
** هیات بدمینتون قم/ داور بین المللی قم رئیس هیات شد
مجمع انتخابات هیئت بدمینتون قم هفته گذشته برگزار شد و محمدحسن حسین زاده با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید هیات بدمینتون استان تا سال 1401 برگزیده شد.
در این مجمع انتخاباتی حسین زاده با 11 رأی به عنوان سکاندار جدید هیئت بدمینتون استان قم انتخاب شود. جواد سعادت 3 رأی کسب کرد و حامد شبانیان از دیگر نامزد این انتخابات پیش از آغاز رای گیری انصراف خود را اعلام کرد.
محمد حسن حسین زاده داور بین المللی بدمینتون قم است که در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون در کره جنوبی تنها داور ایرانی حاضر درمسابقات بود. وی درماه‌های اخیر مسئولیت سرپرستی هیئت بدمینتون قم را در اختیار داشت.
** لیگ دسته اول والیبال/ پایان دراماتیک برای والیبال قم
لیگ دسته اول والیبال گرچه هنوز یک هفته دیگرتا پایان مرحله گروهی دارد اما برای نماینده قم به پایان رسیده است. تیم افق قم درهفته دهم و پایانی این مسابقات با قرعه استراحت مواجه شده و دیگر دراین مسابقات به میدان نخواهد رفت.نماینده والیبال قم در آخرین دیدار خود در دور گروهی لیگ دسته اول والیبال نیز بازنده شد و در قعر جدول قرار گرفت. تیمی که به دنبال صعود بود پایان ناخوشی در لیگ داشت.
افق که هفته گذشته با شکست در قم برابر ملوان نیروی دریایی شانس صعود به مرحله دوم را از دست داده بود در آخرین بازی خود در دیداری تشریفاتی و بی ثمر در رامسر برابر تیم قدرتمند و صدرنشین شهدای این شهر 3 بر یک شکست خورد تا آمار شکست‌های متوالی این تیم به عدد 6 برسد.افق قم در این مسابقات از 8 بازی خود تنها صاحب 2 برد آن هم در 2 هفته نخست این رقابت ها شد و در 6 بازی متوالی نتیجه را به رقیبان خود واگذار کرد.
** مسابقات دسته اول تنیس روی میز نوجوانان/ پینگ‌پنگ بازان قم روی سکوی سوم ایران
مسابقات دسته اول تنیس روی میز نوجوانان و جوانان باشگاه‌های کشور هفته گذشته با حضور 28 تیم در قم آغاز شد با مقام سوم مشترک پینگ‌پنگ بازان استان به کار خود پایان داد.رقابت‌های تنیس روی میز دسته اول نوجوانان و جوانان باشگاه‌های کشور درسالن شهید طاهریان آغاز و مسابقات مرحله گروهی این پیکارها در گروه‌های 9 گانه پیگیری شد.
در این مسابقات 28 تیم حضور داشتند که گروه‌های اول تا هشتم این مسابقات 3 تیمی است و گروه نهم رقابت‌ها که تیم‌های هیئت گرمسار، آکادمی قائمی قم، هیئت بروجرد و طب کار سپهر همدان در آن حضور داشتندبا حضور 4 تیم تشکیل شده بود که در نهایت تیم تنیس روی میز آکادمی ثامن تهران جام قهرمانی مسابقات تنیس روی میز دسته اول نوجوانان و جوانان کشور را درقم بالای سر برد.در پایان این رقابت‌ها تیم آکادمی ثامن تهران در دیدار نهایی موفق شد تیم شهرداری ورامین را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد و عنوان سوم مسابقات نیز به تیم هیات تنیس روی میز قم اختصاص پیدا کرد.
** لیگ ملی بسکتبال با ویلچر/ صعود ایثار شیمی‌ به مرحله نهایی
پرافتخارترین تیم باشگاهی ورزش جانبازان و معلولین استان قم به مرحله نهایی مسابقات لیگ ملی بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور صعود کرد.ایثار شیمی‌ درقم که از اواخر دهه 1380 شکل گرفته و از شروع دهه 1390 همواره جزو مدعیان قهرمانی لیگ‌های مختلف بسکتبال با ویلچر ایران بوده، بار دیگر به مرحله نهایی یکی از معتبرترین لیگ‌های داخلی راه یافت.
شاگردان جواد شهره‌غلامی در تیم بسکتبال با ویلچر ایثار شیمی‌در قم بعد از پایان رقابت هشت تیم حاضر در مرحله مقدماتی و صعود به عنوان صدرنشین گروه نخست، در مرحله پلی‌آف حریف تیم چهارم گروه دوم یعنی هیات هرمزگان شدند و با کسب دو پیروزی متوالی مقابل این تیم به نیمه نهایی راه یافتند.
** لیگ دسته دوم فوتسال/ دلسوختگان قم مدعی صعود به لیگ دسته اول
تیم فوتسال مجمع جهانی دلسوختگان اهل بیت (ع) قم به مرحله دوم رقابت‌ مدعیان صعود به لیگ دسته اول فوتسال باشگاه‌های کشور صعود کرد.در حالی که امسال بازی‌های لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور در 6 گروه برگزار می‌شود، تیم فوتسال مجمع جهانی دلسوختگان اهل بیت (ع) در گروه چهارم مرحله مقدماتی با پنج رقیب دیگر در مدت 10 هفته به رقابت پرداخت و مجوز صعود به مرحله دوم را نصیب خود کرد.
نماینده قم امسال با هدایت جعفر منیعات قهرمان لیگ منطقه‌ای فوتسال ایران و اکنون در لیگ دسته دوم ایران نیز مدعی قهرمانی است تا ناکامی‌های دو سال اخیر تیمی که سال‌ها با نام ارم‌کیش در آن بازی می‌کرد و اکنون به دسته دوم سقوط کرده را با انگیزه و تلاش شاگردانش در تیم مجمع جهانی دلسوختگان اهل بیت (ع) جبران کند.
** لیگ برتر فوتبال قم/ عقاب ها از آشیانه صدر جدول خارج شدند
تیم‌های فوتبال هما، سوهان محمد و سرخ پوشان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال قم برابر حریفان خود پیروز شدند. هفته ششم لیگ برتر فوتبال استان هفته گذشته به پایان رسید و در 4 بازی برگزار شده 11 گل به ثمر نشست و میانگین نزدیک به 3 گل در هر بازی ثبت شد گرچه یکی از بازی‌ها گلی در بر نداشت.در مسابقات هفته ششم که در ورزشگاه شهید حیدریان برگزار شد تیم فوتبال عقاب که پیش ازاین صدر جدول را در اختیار داشت در دیدار برابر سوهان محمد 3 بر یک شکست خورد و اولین شکست این فصل را تجربه کرد و صدر جدول را نیز از دست داد.
** لیگ دسته اول فوتبال قم/ تیم‌های امید شهر قائم و عرفان گستر صدرنشین شدند
هفته چهارم لیگ دسته اول فوتبال استان قم هفته گذشته در حالی به پایان رسید که در این رقابت ها تیم‌های امید شهر قائم و عرفان گستر با 3 پیروزی از 4 مسابقه در رده‌های اول و دوم جدول ایستادند.
تیم امید شهر قائم صدرنشین مسابقات در پرگل‌ترین و جذاب‌ترین دیدار هفته چهارم در ورزشگاه تختی به دیدار تیم اکباتان رفت و در یک بازی دیدنی و نفس گیر توانست حریف خود را 4 بر 3 شکست دهد و3 امتیاز این بازی را به سختی از آن خود کند.
عرفان گستر نیز که به مصاف یاران رفته بود موفق شد 3 بر یک به پیروزی برسد و این پیروزی عرفان گستر را 9 امتیازی کرد تا هم امتیاز با امید شهر قائم و با تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم در جایگاه دوم جدول بایستد.
لیگ دسته اول فوتبال قم دومین سطح مسابقاتی فوتبال در رده بزرگسالان در استان محسوب می‌شود که دروازه ورودی به لیگ برتر فوتبال قم به حساب می‌آید.
7404/ 6133/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

رتبه کشوری تکواندو قم در سال 97 سه پله ارتقا یافت

تیم فوتسال «سوهان محمد سیما» در جام حذفی فوتسال شرکت می‌کند

کاراته کاهای جوان قمی در لیگ جهانی کاراته شرکت می‌کنند

کسب دومین مدال کشتی قم از مسابقات بین المللی ترکیه

برگزاری مسابقه فوتسال خیریه پیشکسوتان استقلال تهران و قم به نفع سیل‌زدگان

برنامه توسعه کبدی قم در سال 98 تقویت می‌شود

برگزاری همایش‌های ورزش همگانی همزمان با نوروز در بخش‌های قم

رویکرد توسعه بسکتبال قم بر رده‌های سنی پایه استوار است

حضور پینگ پنگ باز قمی در جمع برترین‌های نوجوانان کشور

9 مدال توسط دوچرخه سواران قم در سال 97 کسب شد

آنچه بر جودوی استان قم در سال 97 گذشت

مراسم تجلیل از مدال آوران کاراته قم برگزار شد

شانس بالای بوکسور قمی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا

پرداخت 10 درصد قرارداد بازیکنان تیم «محمد سیما» تا پایان سال

وعده های فوتسالی مدیرکل و ماندن بانوان تیرانداز در لیگ برتر

ورزش کبدی در قم وارد دوران تغییر نسل شده است

حضور تیم تنیس روی میز قم در دور برگشت لیگ برتر نوجوانان

تیم «عقاب» از کورس قهرمانی لیگ برتر فوتبال قم خارج شد

توجه به فوتسال از اولویت های مهم ورزش قم است

برنامه ریزی برای حضور یک تیم بومی فوتبال در لیگ دسته دو

حضور نماینده قم در فصل آینده لیگ فوتسال جوانان و امید

حضور نماینده قم در فصل آینده لیگ فوتسال جوانان و امید

وداع جوانان صبا با لیگ برتر، طلایی شدن دونده قم در جام فجر

تیم تیراندازی بانوان قم در لیگ برتر ماندنی شد

تیم بدمینتون قم صاحب سکوی سوم لیگ دسته اول کشور شد

رقابت برای قهرمانی در لیگ برتر فوتبال قم داغ‌تر شد

دور رفت مرحله دوم لیگ بسکتبال کشور در قم برگزار شد

بدمینتون بازان قم برای صعود به لیگ برتر سراسر انگیزه‌ هستند

مسابقات بسکتبال نوجوانان کشور در قم برگزار می‌شود

دو و میدانی کار قمی در مسابقات بین المللی فجر طلایی شد

اولین و بزرگترین باشگاه بازی‌های الکترونیکی خاورمیانه در قم

فستیوال ورزش‌های قدرتی در قم برگزار می‌شود

تنها داور ایرانی حاضر در مسابقات بوکس قهرمانی آسیا از قم می‌آید

ناکامی امیر مهدی‌زاده از کسب مدال در نخستین تجربه سری آ

نخستین دوره لیگ مینی گلف بانوان قم آغاز شد

تیم بسکتبال مهرام قهرمان لیگ باشگاه‌های استان قم شد

با درخشش مهدی ترابی, ستاره پرسپولیس نیمکت نشین شد

قهرمانی کیک بوکسینگ درخانه، کسب فنی ترین فوتبالیست در آسیا

خیال پرسپولیس راحت شد؛ بشار رسن 2 ساله بست

اطلاعیه باشگاه استقلال پس از کتک خوردن خطیر از حقیقی

بانوی 30 ساله قمی که مربی بین‌المللی والیبال است

تیم مکمل تیرنگ قهرمان لیگ تیراندازی استان قم شد

شکوفایی شارژ سریع و بی‌سیم

تا برانکو هست این بازیکنان نمیتوانند به پرسپولیس بازگردند

پاسخ بشار رسن به پیشنهاد استقلال

پاتوسی پاداش استقلال را پس فرستاد

جنجالی شدن کشیدن کاریکاتور از حرکت سرنا ویلیامز! عکس

تیم فوتسال آرش قهرمان لیگ برتر فوتسال قم شد

اضافه شدن ایموجی به پلاک خودروهای استرالیا

بیرانوند حاضر به تمرین با پرسپولیس نشد