آخرين مطالب

پایان دراماتیک والیبال، کوچ عقابها از صدرنشینی فوتبال ورزشي

پایان دراماتیک والیبال، کوچ عقابها از صدرنشینی فوتبال

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم- در هفته ای که گذشت داور بین المللی بر روی صندلی ریاست هیات بدمینتون قم نشست، والیبال استان پایان دراماتیکی درلیگ دسته اول داشت و تیم عقاب با شکست مقابل حریف خود از آشیانه صدر جدول لیگ برتر فوتبال مجبور به کوچ شد.
به گزارش ایرنا، ورزش قم در هفته گذشته نیز شاهد مسابقات و اخبار دررشته های مختلف ازجمله بدمینتون، والیبال، تنیس روی میز، فوتبال، فوتسال و بسکتبال با ویلچر بود. اخباری که روایت کننده شکست ها، پیروزی ها، ناکامی ها و موفقیت های ورزش این استان بود.
ایستادن پینگ‌پنگ بازان قم بر روی سکوی سوم ایران، صعود ایثار شیمی به مرحله نهایی لیگ ملی بسکتبال با ویلچر وتبدیل دلسوختگان به مدعی صعود به لیگ دسته اول فوتسال، مهمترین سرخط اخبار قم در یک هفته گذشته بود.
** هیات بدمینتون قم/ داور بین المللی قم رئیس هیات شد
مجمع انتخابات هیئت بدمینتون قم هفته گذشته برگزار شد و محمدحسن حسین زاده با کسب اکثریت آرا به عنوان رئیس جدید هیات بدمینتون استان تا سال 1401 برگزیده شد.
در این مجمع انتخاباتی حسین زاده با 11 رأی به عنوان سکاندار جدید هیئت بدمینتون استان قم انتخاب شود. جواد سعادت 3 رأی کسب کرد و حامد شبانیان از دیگر نامزد این انتخابات پیش از آغاز رای گیری انصراف خود را اعلام کرد.
محمد حسن حسین زاده داور بین المللی بدمینتون قم است که در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون در کره جنوبی تنها داور ایرانی حاضر درمسابقات بود. وی درماه‌های اخیر مسئولیت سرپرستی هیئت بدمینتون قم را در اختیار داشت.
** لیگ دسته اول والیبال/ پایان دراماتیک برای والیبال قم
لیگ دسته اول والیبال گرچه هنوز یک هفته دیگرتا پایان مرحله گروهی دارد اما برای نماینده قم به پایان رسیده است. تیم افق قم درهفته دهم و پایانی این مسابقات با قرعه استراحت مواجه شده و دیگر دراین مسابقات به میدان نخواهد رفت.نماینده والیبال قم در آخرین دیدار خود در دور گروهی لیگ دسته اول والیبال نیز بازنده شد و در قعر جدول قرار گرفت. تیمی که به دنبال صعود بود پایان ناخوشی در لیگ داشت.
افق که هفته گذشته با شکست در قم برابر ملوان نیروی دریایی شانس صعود به مرحله دوم را از دست داده بود در آخرین بازی خود در دیداری تشریفاتی و بی ثمر در رامسر برابر تیم قدرتمند و صدرنشین شهدای این شهر 3 بر یک شکست خورد تا آمار شکست‌های متوالی این تیم به عدد 6 برسد.افق قم در این مسابقات از 8 بازی خود تنها صاحب 2 برد آن هم در 2 هفته نخست این رقابت ها شد و در 6 بازی متوالی نتیجه را به رقیبان خود واگذار کرد.
** مسابقات دسته اول تنیس روی میز نوجوانان/ پینگ‌پنگ بازان قم روی سکوی سوم ایران
مسابقات دسته اول تنیس روی میز نوجوانان و جوانان باشگاه‌های کشور هفته گذشته با حضور 28 تیم در قم آغاز شد با مقام سوم مشترک پینگ‌پنگ بازان استان به کار خود پایان داد.رقابت‌های تنیس روی میز دسته اول نوجوانان و جوانان باشگاه‌های کشور درسالن شهید طاهریان آغاز و مسابقات مرحله گروهی این پیکارها در گروه‌های 9 گانه پیگیری شد.
در این مسابقات 28 تیم حضور داشتند که گروه‌های اول تا هشتم این مسابقات 3 تیمی است و گروه نهم رقابت‌ها که تیم‌های هیئت گرمسار، آکادمی قائمی قم، هیئت بروجرد و طب کار سپهر همدان در آن حضور داشتندبا حضور 4 تیم تشکیل شده بود که در نهایت تیم تنیس روی میز آکادمی ثامن تهران جام قهرمانی مسابقات تنیس روی میز دسته اول نوجوانان و جوانان کشور را درقم بالای سر برد.در پایان این رقابت‌ها تیم آکادمی ثامن تهران در دیدار نهایی موفق شد تیم شهرداری ورامین را شکست دهد و به مقام قهرمانی برسد و عنوان سوم مسابقات نیز به تیم هیات تنیس روی میز قم اختصاص پیدا کرد.
** لیگ ملی بسکتبال با ویلچر/ صعود ایثار شیمی‌ به مرحله نهایی
پرافتخارترین تیم باشگاهی ورزش جانبازان و معلولین استان قم به مرحله نهایی مسابقات لیگ ملی بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور صعود کرد.ایثار شیمی‌ درقم که از اواخر دهه 1380 شکل گرفته و از شروع دهه 1390 همواره جزو مدعیان قهرمانی لیگ‌های مختلف بسکتبال با ویلچر ایران بوده، بار دیگر به مرحله نهایی یکی از معتبرترین لیگ‌های داخلی راه یافت.
شاگردان جواد شهره‌غلامی در تیم بسکتبال با ویلچر ایثار شیمی‌در قم بعد از پایان رقابت هشت تیم حاضر در مرحله مقدماتی و صعود به عنوان صدرنشین گروه نخست، در مرحله پلی‌آف حریف تیم چهارم گروه دوم یعنی هیات هرمزگان شدند و با کسب دو پیروزی متوالی مقابل این تیم به نیمه نهایی راه یافتند.
** لیگ دسته دوم فوتسال/ دلسوختگان قم مدعی صعود به لیگ دسته اول
تیم فوتسال مجمع جهانی دلسوختگان اهل بیت (ع) قم به مرحله دوم رقابت‌ مدعیان صعود به لیگ دسته اول فوتسال باشگاه‌های کشور صعود کرد.در حالی که امسال بازی‌های لیگ دسته دوم فوتسال باشگاه‌های کشور در 6 گروه برگزار می‌شود، تیم فوتسال مجمع جهانی دلسوختگان اهل بیت (ع) در گروه چهارم مرحله مقدماتی با پنج رقیب دیگر در مدت 10 هفته به رقابت پرداخت و مجوز صعود به مرحله دوم را نصیب خود کرد.
نماینده قم امسال با هدایت جعفر منیعات قهرمان لیگ منطقه‌ای فوتسال ایران و اکنون در لیگ دسته دوم ایران نیز مدعی قهرمانی است تا ناکامی‌های دو سال اخیر تیمی که سال‌ها با نام ارم‌کیش در آن بازی می‌کرد و اکنون به دسته دوم سقوط کرده را با انگیزه و تلاش شاگردانش در تیم مجمع جهانی دلسوختگان اهل بیت (ع) جبران کند.
** لیگ برتر فوتبال قم/ عقاب ها از آشیانه صدر جدول خارج شدند
تیم‌های فوتبال هما، سوهان محمد و سرخ پوشان در هفته ششم لیگ برتر فوتبال قم برابر حریفان خود پیروز شدند. هفته ششم لیگ برتر فوتبال استان هفته گذشته به پایان رسید و در 4 بازی برگزار شده 11 گل به ثمر نشست و میانگین نزدیک به 3 گل در هر بازی ثبت شد گرچه یکی از بازی‌ها گلی در بر نداشت.در مسابقات هفته ششم که در ورزشگاه شهید حیدریان برگزار شد تیم فوتبال عقاب که پیش ازاین صدر جدول را در اختیار داشت در دیدار برابر سوهان محمد 3 بر یک شکست خورد و اولین شکست این فصل را تجربه کرد و صدر جدول را نیز از دست داد.
** لیگ دسته اول فوتبال قم/ تیم‌های امید شهر قائم و عرفان گستر صدرنشین شدند
هفته چهارم لیگ دسته اول فوتبال استان قم هفته گذشته در حالی به پایان رسید که در این رقابت ها تیم‌های امید شهر قائم و عرفان گستر با 3 پیروزی از 4 مسابقه در رده‌های اول و دوم جدول ایستادند.
تیم امید شهر قائم صدرنشین مسابقات در پرگل‌ترین و جذاب‌ترین دیدار هفته چهارم در ورزشگاه تختی به دیدار تیم اکباتان رفت و در یک بازی دیدنی و نفس گیر توانست حریف خود را 4 بر 3 شکست دهد و3 امتیاز این بازی را به سختی از آن خود کند.
عرفان گستر نیز که به مصاف یاران رفته بود موفق شد 3 بر یک به پیروزی برسد و این پیروزی عرفان گستر را 9 امتیازی کرد تا هم امتیاز با امید شهر قائم و با تفاضل گل کمتر نسبت به این تیم در جایگاه دوم جدول بایستد.
لیگ دسته اول فوتبال قم دومین سطح مسابقاتی فوتبال در رده بزرگسالان در استان محسوب می‌شود که دروازه ورودی به لیگ برتر فوتبال قم به حساب می‌آید.
7404/ 6133/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افشاگری مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس

جودوکاران قم صاحب 4 مدال مسابقات پیشکسوتان کشور شدند

راگبی قم در حال سرمایه‌گذاری برای حضور در المپیک است

حضور پینگ پنگ بازان قمی در تور ایرانی تنیس روی میز کشور

میزبانی قم از دور رفت لیگ تنیس نوجوانان پسر کشور

پایان مسابقات دو و میدانی 3 جانبه در قم

برترین‌های مرحله دوم رنکینگ بدمینتون قم مشخص شدند

اردوی پیش فصل تیم فوتسال محمد سیما به پایان رسید

«بیضایی‌نژاد» به تیم فوتسال محمد سیمای قم پیوست

تیم «محمد سیما» از اعتبار فوتسال قم دفاع می‌کند

اردوی تیم «محمد سیما» در بروجن برپا شد

حضور ووشوی قم در لیگ برتر بانوان و دسته اول مردان کشور

تلاش برای حضور تکواندوی قم در لیگ برتر مردان کشور

استخوان بندی تیم فوتسال «محمد سیما» حفظ شده است

حضور ورزشکار قمی در مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا

تلاش برای حضور تکواندوی قم در لیگ برتر مردان کشور

کمبود ساچمه مشکلی جدی برای هیئت‌های تیراندازی قم است

دو و میدانی قم به دنبال دفاع از عناوین قهرمانی سال 97 است

تیم سوهان محمد سیمای قم برای قهرمانی در لیگ فوتسال می جنگد

کشتی‌گیران قمی به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی ملحق شدند

برپایی اردوی 5 روزه تیم فوتسال «محمد سیما» در بروجن

تیم‌های «موج نوین» و «کریمه» راهی دیدار پایانی شدند

تیم فوتسال شهید حججی قهرمان مسابقات جام رمضان قم شد

حریفان نمایندگان قم در لیگ فوتسال امید مشخص شدند

فوتبال قم به ایجاد زیرساخت‌های قوی در آموزش پایه نیاز دارد

روند اجرای پروژه‌های ورزشی رو به رشد است

کسب 7مدال توسط دومیدانی کاران استان قم در لیگ طلایی کشور

دو و میدانی کاران قم در مرحله اول لیگ طلایی صاحب 7 مدال شدند

تیم‌های «شهید حججی» و «ذاکر» راهی دیدار نهایی شدند

قرارداد «محمد کوهستانی» با تیم محمد سیما تمدید شد

«محسن حسن زاده» مدیر فنی تیم فوتسال محمد سیما شد

تیم‌های والیبال کریمه و موج نوین راهی دیدار پایانی شدند

تیم‌های حاضر در یک چهارم نهایی فوتسال جام رمضان قم مشخص شدند

ورزشگاه یادگار امام قم آمادگی برگزاری فینال جام حذفی را دارد

دهیاران برای ایجاد خانه ورزش در روستاهای قم همکاری نمی کنند

تداوم حضور در لیگ جهانی بدون حامی مالی امکان پذیر نیست

پیروزی تیم‌های «موج نوین» و «کریمه ب» برابر حریفان

قم ظرفیت احداث سالن بین المللی تنیس روی میز را دارد

تیم‌های «شهید حججی» و «دنیای کتاب» از سد حریفان خود عبور کردند

حضور بسکتبال قم در لیگ دسته اول به جذب حامی مالی بستگی دارد

تیم‌های «کریمه» و «سوهان پارسا» بر حریفان خود غلبه کردند

پیروزی تیم‌های شهید رواقی، ذاکر و مقاومت برابر حریفان

مجموعه ورزشی پیامبر اعظم قم 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

امیر مهدی زاده پس از المپیک از کاراته خداحافظی می‌کند

تیم‌های موج نوین و کریمه از سد حریفان عبور کردند

تیم‌های شهدای نیروگاه و شهید حججی حریفان خود را شکست دادند

بیانیه آمریکا درباره حمله موشکی در عراق

تهدید ترامپ: این رسما پایان ایران خواهد بود!

آغاز رسمی تمرینات تیم فوتسال محمد سیما برای لیگ برتر فوتسال

رئیس جدید هیات اسکواش قم انتخاب شد