آخرين مطالب

آیت الله حسینی بوشهری:

اصحاب‌رسانه و هنرمندان در برابر توطئه‌های دشمن به صحنه بیایند سياسي

اصحاب‌رسانه و هنرمندان در برابر توطئه‌های دشمن به صحنه بیایند

  بزرگنمايي:

عصر قم - امام جمعه موقت قم گفت: آمریکا به دنبال بی اعتمادی و بدبینی بین مردم و جداسازی آن‌ها از نظام اسلامی است در این میان اصحاب رسانه و هنرمندان و فرهنگ‌بانان به صحنه بیایند و توطئه های دشمن را خنثی کنند.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه های نماز جمعه قم در مصلی قدس، عنوان کرد: دشمنی ایران و آمریکا چالشی 40 ساله است که بین این دو کشور وجود دارد. 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار و کشتار دانش آموزان و تسخیر لانه جاسوسی را پشت سر گذاشته ایم و مردم حضوری پرشور در این روز نشان دادند.
وی تصریح کرد: استکبار جهانی به دنبال جهانی تک قطبی و سیطره بر کشورهاست، آمریکا تسلیم شدن و ساکت شدن ملت ها و اجازه غارت اموال آن‌ها را می‌خواهد.
امام جمعه موقت قم بیان کرد: عده ای از ملت ها هویت خود را از دست داده و آمریکا را راه نجات خود می دادند اما حرکتی دیگر در جهان وجود دارد و آن مقابله با آمریکاست.
وی خاطرنشان کرد: ملت ایران سالهاست در برابر آمریکا و زورگوئی و تحرکات آن در عرصه سیاسی و اقتصادی و روانی و رسانه ای ایستاده است.
اصحاب رسانه و هنرمندان و فرهنگ‌بانان به صحنه بیایند و توطئه های دشمن را خنثی کنند
آیت‌الله حسینی بوشهری اظهار کرد: ملت ایران جنایات آمریکا را فراموش نمی‌کند ضمن اینکه از سال 59 تاکنون ایران در تحریم است و حال نیز جنگ رسانه ای و روانی به راه انداخته اند. آمریکا به دنبال بی اعتمادی و بدبینی بین مردم و جداسازی آن‌ها از نظام اسلامی است در این میان اصحاب رسانه و هنرمندان و فرهنگ‌بانان به صحنه بیایند و توطئه های دشمن را خنثی کنند.
امام جمعه موقت قم افزود: با وجود تلاش های دشمن، ما در همه مراحل پیروز شده‌ایم امروز کوچکترین تصمیم در کشور توسط مسئولان خودمان گرفته می شود و آمریکا در تصمیمات کشور نقشی ندارد و این بزرگترین پیروری ملت است.
وی تصریح کرد: ملت ایران در عرصه‌های مختلف پیشرفت کرده است، البته مشکلاتی را در تحریم به وجود آورده اند اما پیشرفت های قابل توجهی نیز داشته ایم. ملت ایران حاضر به تحقیر شدن در برابر اراده و ستمگری آمریکا نیست.
وی خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند تا جان و توان دارم این امکان در کشور اتفاق نمی افتد که خائنان را وادار کنند و ملت به دشمن پناه ببرد.
امام جمعه موقت قم اظهار کرد: دشمن 13 آبان را اوج تحریم ها خواند و جنگ روانی به راه انداخت اما توفیقی به دست نیاورد.
ثبات قیمت ارز و طلا نشان از سلامت اقتصاد جامعه است
وی در توصیه ای به مسئولان گفت: ثبات قیمت ارز و طلا نشان از سلامت اقتصاد جامعه است و این امر کاری جهادی و شبانه روزی می طلبد. باید جلوی سوء استفاده ها را گرفت و از ظرفیت کشورهای همسایه برای حل مشکلات استفاده کرد.
وی عنوان کرد: اگر جناح بندی ها کنار برود و وحدت بین مردم و نخبگان و مسئولان ایجاد شود، دشمن عقب نشینی می کند.
امام جمعه موقت قم یادآور شد: دشمن تهدید کرد صادرات را به صفر می رساند اما آمریکا به 8 کشور برای صادرات نفت ایران مجوز داد و این نشان از عقب نشینی دشمن است.
وی گفت: فوکویاما گفته بود لیبرال دموکراسی پایان راه است اما امروز بشارت می‌دهم که آمریکا از نظر نرم افزاری در افول است و همین فوکویاما می‌گوید امروز به دلیل جنبش‌های هویت‌دار در جهان تهدید جدی متوجه لیبرال دموکراسی است و حاکمیت با اسلام خواهد بود.
حرکت اربعین شگفتی ساز و حرکتی پرمعنا بود
آیت الله حسینی بوشهری در ادامه با اشاره به برخی از مناسبت‌ها و تبریک حلول ماه ربیع الاول بیان کرد: مردم شیعه دو ماه در بزرگداشت سالار شهیدان عزاداری کردند و اوج حرکت مسلمانان در اربعین تجلی یافت و در حدود دو میلیون نفر از ایران در سفر اربعین حضور یافتند.
وی افزود: با وجود مشکلات ارزی و اقتصادی دیدیم مردم در بدترین شرایط به سفر رفتند و با اینکه عده ای تحلیل و تجزیه می کردند که امسال خلوت تر خواهد شد اما حرکت اربعین شگفتی ساز و حرکتی پرمعنا بود.
امام جمعه موقت قم با تقدیر از دولت و ملت عراق به واسطه مهمان نوازی و تقدیر از مسئولان در جهت فراهم کردن امکانات عنوان کرد: البته کاستی هایی نیز وجود داشت و باید مسئولان با آسیب شناسی و بررسی راهکارها تلاش کنند تا در زیارت دچار کوچکترین مشکلی نشویم.
وی خاطرنشان کرد: رسانه های بیگانه درصدد بودند این حرکت عظیم را زیر سوال ببرند و توطئه ای دیگر آغاز کردند و گفتند اربعین امسال رنگ و بوی دولتی دارد در حالی که این حرکتی مردمی و خودجوش به عشق امام حسین(ع) است.
آیت الله حسینی بوشهری تصریح کرد: امروز سالروز هجرت تاریخ ساز حضرت محمد (ص) از مکه به مدینه است وقتی مشرکان قصد ترور پیامبر(ص) را داشتند خدای متعال توسط وحی پیامبر(ص) را آگاه کرد. در این شرایط باید فردی فداکار جای پیامبر(ص)در بستر می خوابید و او جز علی(ع) نبود افرادی هستند که جان خود را برای خدا فدا می کنند.
امام جمعه موقت قم عنوان کرد: آن شب وقتی 40 تن هم قسم از قبیله ها و قوم های مختلف آمدند نتوانستند پیامبر(ص) را به شهادت برسانند.
وی متذکر شد: روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه و روزهای کتاب و کتابخوانی و کتابدار را در پیش داریم امید است جامعه به سمت علم و تکامل و کتاب و اندیشه والاتر حرکت کند.
آیت الله حسینی بوشهری در خطبه دیگری از نماز جمعه با تاکید بر تقوای الهی عنوان کرد: یاد مرگ، انسان را از گناه و معصیت دور می کند و او را به تقوای الهی و رستگاری می رساند.
وی همچنین در مورد جایگاه امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: عدالت اجتماعی مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر است از این رو هر رفتار کارگزار و مسئولی که ضد عدالت اجتماعی باشد مصداق منکر است.
امام جمعه موقت قم اظهار کرد: عدالت اجتماعی مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و خانوادگی را در بر می گیرد و دارای ابعاد مختلفی همچون رعایت حقوق جامعه از سوی مسئولان و مردم است.
وی خاطرنشان کرد: رعایت حقوق جامعه شاخص هایی همانند شایسته سالاری و توجه ویژه به حقوق نیازمندان و نادیده نگرفتن تلاش زیردستان جامعه و بررسی اعمال کارگزاران و پرهیز از ظلم و ستم و دفاع از مظلوم دارد.
آیت الله حسینی بوشهری افزود: جامعه باید به گونه ای تربیت شود که مردم در دفاع از مظلومان برخیزند در چنین جامعه عدالت اجتماعی تحقق می یابد و کسی در برابر ظلم سکوت نمی کند؛ اگر در جامعه اسلامی ظلم و ستم نهادینه شود فرهنگ و اقتصاد و شکوفایی استعداد و خلاقیت آحاد جامعه تحت تاثیر آن قرار می گیرد.
وی گفت: اگر عدالت اجتماعی گسترش یابد ظلم و ستم نیز در جامعه از بین می رود، ظالم ترین افراد آنانی هستند که از ظلمی که انجام می دهند به عنوان عدالت یاد می کنند باید بدانیم که مبارزه با ظلم و تحقق عدالت اجتماعی موجب اقتدار جامعه اسلامی می شود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اصلاح نظام بانکی و رفع مشکلات اولویت‌های اصلی کمیسیون اقتصادی

تقدیم لایحه بودجه 2 هزار میلیارد تومانی شهرداری قم به شورای شهر

مجلس به مشکلات مردم بیشتر توجه کند

دیرکرد بانک‌ها خلاف شرع است/ تأکید بر حمایت از کالاهای داخلی

پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه به شیوه فعلی رباخواری آشکار است

وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

کاری کنید مردم احساس کنند نان‌شان سرسفره‌شان است

پیشنهاد اختصاص ماهانه ٢4 لیتر بنزین به هر ایرانی در سال ٩٨

این همه بانک یعنی این همه رباخواری/علمارا برای سخنرانی در مجلس دعوت کنید

باهنر: رئیسی، گزینه ریاست قوه قضائیه است

کمیته ضد تحریم در مجلس تشکیل شده است

قرارگاه پشتیبانی جبهه مقاومت درقم تشکیل شد

تجمع طلاب جامعه‌الزهرا(س) قم در حمایت از مرضیه هاشمی

استفاده از ظرفیت‌ تمامی فعالان سیاسی و علما برای توسعه قم

دنیا تشنه معارف اهل بیت(ع) است

مردم بهبود وضعیت اقتصادی را باید در سفره‌های خود ببینند

کمک به ایتام و مستمندان واجب کفایی است

پرهیز از افراط و تفریط در بحث‌های اقتصادی

سومین یادواره «مجاوران کریمه و مدافعان عقلیه» در قم برگزار می‌شود

دانشگاه‌ها به هویت شهر قم توجه داشته باشند

2 بهمن 1357؛ دیدار جلال‌الدین تهرانی با امام

ترامپ همه واقعیت‌های دشمنی آمریکا با ایران را علنی کرده است

استاندار: منشور گفت و گوی سیاسی را در قم دنبال می کنیم

اسماعیل بخشی بازداشت شد

روایت آرمین از مجادله‌اش با اکبر گنجی

انتقاد روحانی از برخورد‌ها درباره حجاب

واکنش آملی لاریجانی به بازداشت مرضیه هاشمی

واریز 3 میلیارد به حساب همسر وزیر احمدی نژاد

باز هم شایعه‌سازی علیه حسن روحانی

مجلسی ‌ها و سیاسیون هم باید مدافع حرم باشند

لبیک به ندای رهبری با جامع‌نگری و همدلی مردم ومسئولان محقق می‌شود

فرهنگ حاکم بر جامعه المصطفی باید حوزوی باشد

خیز نماینده قم برای قهرمانی در لیگ ملی بسکتبال با ویلچر

حرکت حوزه‌های علمیه به سمت برنامه‌های پژوهشی

احقاق حقوق موقوفات مهمترین وظیفه سازمان اوقاف است

بیستمین همایش کتاب حوزه برگزار می‌شود/ تجلیل از آیت الله شاهرودی

کیفیت آب شرب در قم کاهش می‌یابد

حضور برخی از مسئولان ناکارآمد نشان از ناکارآمدی نظام و انقلاب نیست

1 بهمن 1357؛ استعفای رئیس شورای سلطنت

نیویورک تایمز: حدس بزنید جانشین ترامپ کیست؟

مدیرکل سابق محیط زیست یزد بازداشت شد

توانمندی نظامی ایران اجازه هیچ تحرکی به دشمن نمی دهد

منویات رهبری پیرامون حفظ فضای انقلابی قم در عمل اجرایی شود

بارش بیش از 12 میلی‌متر باران در قم

واگذاری 2 منزل مسکونی توسط خیرین به بهزیستی قم

قم باید مرکز هنر و رسانه باشد

سعید مرتضوی کجاست؟ نجف یا زندان؟

ده سال قبل و بعد؛ چالش مجازی که سیاسی شد

ترامپ: استیضاح شوم، بورس آمریکا سقوط می‌کند

پاسخ دادستان تهران به مدعیان برپایی رفراندوم حجاب