آخرين مطالب

نماینده قم در مجلس:

پیشرفت های ایران با وجود تحریم موجب اعجاب دنیا شده است سياسي

پیشرفت های ایران با وجود تحریم موجب اعجاب دنیا شده است

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: راهی که انقلاب اسلامی در این چهل سال پشت سر گذاشته و به پیشرفت های بسیاری دست یافته، با وجود همه توطئه ها، تحریم ها و فشارها موجب اعجاب دنیا شده است.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری روز یکشنبه در جمع راهپیمایان یوم الله 13 آبان در حرم حضرت معصومه(س) افزود: در مسائلی که تحریم به صورت مستقیم با آنها مواجه بوده است یا تحریم را دور زده و یا در آن مساله به خودکفایی رسیده ایم و در مسائلی که دشمن تمام توان خود را برای جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی به کار برده نیز تمام انحصارها و مرزهای دانش دنیا به دست جوانان کشور شکسته شده است.
وی با تاکید بر این که امروز ایران در کنار معدود کشورهای پیشرفته دنیا در صنایع نانو، فضایی، هسته ای و موشکی قرار گرفته است، گفت: قراردادن ماهواره در مدار زمین نیازمند دست یابی به فناوری های پیشرفته و زیرساخت های علمی قوی است، به همین دلیل دستاوردهای ماهواره ای و فضایی ایران بسیار مورد توجه دنیا قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: ایران در بسیاری از عرصه ها حرف برای گفتن دارد ولی برخی با سیاه نمایی به دنبال کم اهمیت جلوه دادن این دستاوردها هستند.
** قدرت بازدارندگی ایران موجب شده تا آمریکا دست از پا خطا نکند
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به خودکفایی کشور در تولید انواع تجهیزات و ادوات نظامی گفت: در دفاع مقدس هیچ ابزاری برای دفاع نداشتم و در ساده ترین سلاح ها وابسته بودیم ولی امروز خط تولید هواپیمای تمام ایرانی کوثر افتتاح شد و در ساخت انواع خودروهای زرهی، انواع بالگردهای نظامی و تهاجمی و زیردریایی های پیشرفته به طور کامل خودکفا هستیم.
ذوالنوری ادامه داد: روسای جمهور آمریکا بارها اعلام کرده اند که تمام گزینه ها بر روی میز است ولی با وجود تکرار زیادی این ادعا، با پیشرفت های عظیم نظامی به سطحی از بازدارندگی رسیده ایم که دشمن جرات ندارد در مقابل ایران اسلامی دست از پا خطا کند.
وی با بیان این که پیشرفت جمهوری اسلامی در این چهل سال به اعتراف اروپایی ها محیرالعقول بوده است، خاطرنشان کرد: روحیه جهادی، ولایتمداری و تفکر بسیجی منجربه پیشرفت های ایران شده است.
** شکست طرح خاور میانه جدید آمریکا
وی با اشاره به توطئه های آمریکا در منطقه در قالب طرح خاور میانه جدید گفت: این طرح با هدف محو محوریت جمهوری اسلامی، اضمحلال نظام اسلامی در منطقه و حاکم کردن رژیم صهیونیستی بر خاور میانه اجرا شد، ولی با الگو گرفتن جوانان منطقه از مقاومت مردم ایران اسلامی، نه تنها خاور میانه بزرگ آنها تشکیل نشد بلکه خاور میانه ای در قالب بیداری اسلامی شکل گرفت که در پرتو آن دل های مردم جهان جذب معنویت انقلاب اسلامی شد.
ذوالنوری ادامه داد: امروز شاهد هستیم که تمام روسای جمهور آمریکا در افشاگری های مختلف اعتراف کرده اند که آمریکا بازنده همه توطئه های ایجاد شده توسط نظام سلطه در خاورمیانه بوده است که 6 تریلیون دلار در منطقه هزینه کردند و هیچ دستاوردی نداشتند.
وی در ادامه با اشاره جنگ ظالمانه عربستان علیه ملت یمن گفت: در این کشور که می خواسند در چند هفته با لشکر کشی آل سعود، آن را تسخیر کنند، امروز پس از چند سال جنگ، دست زدن به جنایت های مختلف و نابودی زیرساخت های این کشور، هیچ دستاورد نظامی نداشته اند.
ذوالنوری با بیان این که جنایت های عربستان در یمن و سکوت غرب در برابر این جنایت ها، ریاکاری غرب را به دنیا ثابت کرد افزود: امروز قدرت مردم یمن به رخ دنیا کشیده شده و مظلومیت آنها به جایی رسیده است که ترامپ خونخوار بر سر نوکران سعودی خود فریاد زده که جنگ یمن باید تا یک ماه تمام شود.
** شکست داعش نتیجه الگوگیری جوانان منطقه از ایران است
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، پشتیبان اصلی شکل گیری داعش در منطقه را آمریکا دانست و ادامه داد: آمریکا و غرب در حالی فریاد ائتلاف ضد تروریست سر می دهند که در برابر جنایت های زیاد داعش سکوت کرده اند.
ذوالنوری با بیان این که داعش یک ارتش سری نبود بلکه جریانی مورد حمایت نظام سلطه بوده است، گفت: ماهواره ها و هواپیماهای جاسوسی و شناسایی آمریکا به طور قطع ستون کشی چند هزار خودرویی داعش را در عراق و سوریه دیده است اما هیچ گونه اقدامی علیه آنها انجام نداد.
وی با تاکید بر این که امروز صدای شکست و اضمحلال داعش به گوش آمریکا به عنوان پدرخوانده این جریان تکفیری رسیده است، افزود: شکست داعش، نتیجه الگوگیری جوانان منطقه از ایران است و این چیزی است که موجب خشم، عصبانیت و دشمنی بیشتر آمریکا با ملت ایران شده است.
** راهپیمایی باشکوه 13 آبان امسال، حضوری معنادار است
وی همچنین با تجلیل از حضور باشکوه قشرهای مختلف مردم در راهپیمایی عظیم 13 آبان تاکید کرد: این حضور با بصیرت که به طور قطع باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شد و فریاد مرگ بر آمریکا رساتر از هر زمان دیگری به گوش رسید، در حالی رقم خورد که دشمن با فشارهای اقتصادی در تلاش بود تا این اجتماع را کمرنگ کند.
وی حضور گسترده مردم در راهپیمایی باشکوه 13 آبان امسال را حضوری معنادار، با بصیرت، آگاهانه و دشمن شکن توصیف کرد و افزود: مردم هوشیار، آگاه و بابصیرت ایران اسلامی ثابت کرده اند که در تمام میدان های سخت و حساس حضور داشته و همواره پشتیبان و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب هستند و با وجود انتقادات به مسئولان نسبت به عملکرد آنها هرگز دچار تشخیص غلط و اشتباه نمی شوند.
ذوالنوری تصریح کرد: امروز ملت ایران با حضور گسترده در صحنه، اتحاد، یکپارچگی و ولایتمداری خود را را به رخ دنیا کشید و در مقابل چنین مردم وفاداری، رسالت مسئولان بسیار سنگین تر است.
وی مردم را شایسته خدمت و ولی نعمتان انقلاب اسلامی دانست و گفت: مردم برای این انقلاب هزینه داده و از مسئولان توقع خدمت خالصانه و شبانه روزی دارند.
وی با بیان این که بسیاری از مشکلات کشور منشا داخلی دارد گفت: هیچ یک از تحریم های اعلامی آمریکا جدید نیست، صدور نفت و ورود ارز به کشورقطع نشده، ولی چرا باید این مشکلات اقتصادی وجود داشته باشد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کم کاری برخی از مسئولان و بی توجهی به اجرای اقتصادی مقاومتی، منشا چنین آشفتگی اقتصادی در کشور است.
وی با تاکید بر این که اقتصاد کشور نیازمند تفکر جهادی است، اظهار داشت: اگر تفکر جهادی وارد اقتصاد شود شاهد چنین نابسامانی هایی نخواهیم بود، به همین دلیل درخواست مردم از مسئولان؛ تفکر بسیجی، تبعیت در برابر ولایت، پایبندی به این ارزش ها و روحیه جهادی است.
** جنایت های آمریکا از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نمی شود
وی در ادامه با بیان این که حافظه تاریخی مردم فهیم و انقلابی ایران مملو از فهرست جنایت ها و خیانت های آمریکای مستکبر است گفت: افشای اسناد مداخله و مشارکت رژیم مستبد آمریکا در کودتای 28 مرداد علیه دولت منتخب مردم ایران نشان می دهد که خصومت آمریکایی ها با ایران، خصومتی دیرینه است.
ذوالنوری با اشاره به نقش آمریکا در شکل گیری و استمرار خیانت های رژیم پهلوی به مردم ایران، خاطرنشان کرد: نقش آمریکا در تحکیم پایه های رژیم ستم شاهی برای مقابله با مردم و انقلاب اسلامی چیزی نیست که از حافظه مردم ایران پاک شود.
وی با تاکید بر این که آمریکا با تحریک رژیم پهلوی نقش اساسی در کشتار مردم در 17 شهریور 57 در میدان شهدای تهران داشت گفت: این کشتار موجب اوج گیری قیام حق طلبانه مردم ایران شد به گونه ای که دانشجویان در آن سال در اعتراض به این جنایت تجمع کردند و برخی دانش آموزان با تعطیلی مدارس، خود را به این تجمع رساندند که رژیم منحوس پهلوی آنها را به رگبار بسته و 56 دانش آموز را به شهادت رساند و تعداد زیادی را مجروح کرد که این جنایت تا همیشه تاریخ از حافظه ملت ایران پاک نمی شود.
ذوالنوری با اشاره به تصویب قانون کاپیتولاسیون و تحقیر مردم ایران به واسطه این قانون توسط آمریکا افزود: بر اساس این قانون اتباع آمریکا در ایران از مصونیت قضایی و حق کنسولی برخوردار بودند و تنها کسی که در مقابل این قانون ننگین، قد برافراشت و فریاد زد، امام عزیز ما بود.
وی گفت: این ایستادگی امام(ره) در مقابل رژیم و افشای این قانون ذلت بار موجب دستگیری و تبعید ایشان در 13 آبان 43 به ترکیه شد که این موضوع آغازی برای طلوع انقلاب اسلامی در بهمن ماه 57 بود.
راهپیمایی باشکوه 13 آبان، امروز همزمان با سراسر کشور با حضور قشرهای مختلف مردم انقلابی و همیشه در صحنه، علما، فضلا، طلاب، دانش آموزان، دانشجویان، فرهنگیان و مسئولان در شهر مقدس قم برگزار شد.
13 آبان سالروز تبعید امام خمینی(ره) از ایران به ترکیه در سال 1343، کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال 1358 به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است.
7404/ 1175
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مردم سرمایه‌های انقلاب هستند

تولید 110 هزار دقیقه برنامه تصویری با محوریت سالگرد پیروزی انقلاب

مسئولان ارتباط خود با مراجع و روحانیت را قطع نکنند

«پیام سرپرست استانداری قم به مناسبت هفته بسیج»

ظریف برای منتقدانش سند رو کرد

شناخت دشمن و خنثی کردن توطئه‌ها در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب

حفظ سنت‌های حوزوی یکی از مهم‌ترین مسائل است

فقط 30 درصد شبکه فاضلاب قم در حال بهره‌برداری است

حضور میدانی مسئولان در محله ها برای بررسی و حل مسائل اجتماعی

افتتاح دبستان حبیب الله زیرکی در منطقه پردیسان قم

مسئولان برای حل مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند

تکمیل فرودگاه قم با جدیت از سوی مسئولان قم پیگیری شود

خدمت به قم توفیق الهی است

هفته بسیج گرامی باد

روزکاری سرپرست استانداری قم- دوشنبه مورخ 28-08-97

وزیر خارجه انگلیس وارد تهران شد

دور بعدی مذاکرات روسیه، ترکیه و ایران درباره سوریه از 7 آذر برگزار می‌شود

21 کارگروه برای بزرگداشت پیروزی انقلاب تشکیل شده است

نبض حیات صنایع دستی قم کند می‌زند/ رنج هنرمندان قمی از بی‌حمایتی

مراسم بزرگداشت آیت‌الله بهاءالدینی در قم برگزار می‌شود

کشف کلاهبرداری 30 میلیارد ریالی در قم

پیکر 2 شهید مدافع حرم در قم تشییع می‌شود

3700 دانش آموز دختر قمی به اردوی راهیان نور اعزام می‌شوند

کارهای انجام نشده در قم بسیار است/پروژه فرودگاه قم باید هرچه زودتر به سرانجام برسد

ظرفیت های استان قم به متقاضیان سرمایه گذاری معرفی شود

تورم هفت ماهه به 20.3 درصد رسید

وضعیت پروژه فرودگاه قم امیدوارکننده است

عملکرد دولت در اجرای قانون منع بکارگیری افراد بازنشسته قابل تقدیر است

زنگنه قانون را دور زد؟

ترامپ: نوار قتل خاشقچی وحشتناک‌تر از آن بود که بتوانم گوش کنم

مبارزه با استکبار جهانی زمینه ساز ظهور است

مردم ایران همواره پای انقلاب خود ایستاده‌اند

دشمنان در جنگ اقتصادی نیز شکست خواهند خورد/ در موضع دفاع نیستیم

دشمنی‌های دامنه‌دار غرب و آمریکا علیه ایران تمامی ندارد

آقای ظریف! لطفا با فرافکنی برای شکستِ رویکردِ‌ خود توجیه نتراشید!

مسئولان با روحیه بسیجی به وظیفه قانونی خویش عمل کنند

تأکید آیت الله جوادی آملی بر نقش علمای ادیان در هدایت جامعه بشری

امانت داری و صداقت دو عنصر اصلی در خدمت به مردم هستند

سرپرست استانداری تهران معرفی شد

بازنشسته‌ها رفتند؟

جنایات آل سعود از کم نظیرترین جنایت های تاریخ است

تجمع حوزویان قم در حمایت از مردم مظلوم یمن برگزار شد

لیگ برتر فوتسال قم با نام «شهید مهدی طهماسبی» برگزار می‌شود

آل سعود به ارزش‌های انسانی پایبند نیست/ پیروزی یمن نزدیک است

خطر سقوط تیم فوتسال «الماس شهر» را تهدید می‌کند

پرداخت 986 میلیارد ریال تسهیلات به 37 واحد تولیدی در قم

وجود 700 هزار کتاب در کتابخانه‌های قم/ تولید روزانه 14 کتاب بریل

قدردانی زنگنه از 12 مدیر بازنشسته

شهردار منتخب تهران: تابع قانون هستم

مطهری: اگر دو سه ماه در برابر تحریم‌ها مقاومت کنیم، از راه‌شان برمی‌گردند