آخرين مطالب

فرمانده انتظامی استان قم خبرداد:

تیراندازی مجرم زندانی در یکی از بیمارستان‌های قم اجتماعي

تیراندازی مجرم زندانی در یکی از بیمارستان‌های قم

  بزرگنمايي:

عصر قم - فرمانده انتظامی استان قم گفت: مجرم زندانی در یکی بیمارستان با اسلحه‌ای که همراهان وی روز قبل به او رسانده بودند، تیر اندازی کرده و بعد از زخمی نمودن دو نفر فرار می‌کند، با تشکیل تیم‌های ویژه و تعقیب، ظرف کمتر از 5 ساعت فرد مورد نظر و همراهانش در استان مرکزی دستگیر شدند.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سردار عبدالرضا آقاخانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی استان قم برگزار شد، عنوان کرد: قرار بر این بود در هفته نیروی انتظامی سه مقر افتتاح شود؛ قرار گاه پلیس راه قم درجهت ساماندهی وضعیت جاده ها و نظارت دقیق تر، کلانتری22 پردیسان برای پوشش خلا موجود در مسائل امنیتی در پردیسان و افتتاح پایگاه یکم آگاهی به منظور برخورد و پیشگری از جرائم تاسیس شدند.
فرمانده انتظامی استان قم اظهار کرد: تا پایان آذر ماه شاهد افتتاح پایگاه دوم آگاهی در منطقه نیروگاه و همچنین فرماندهی انتظامی شهرستان قم برای تسریع ماموریت ها در شهرستان قم، خواهیم بود.
وی افزود: سمت و سوی نیروی انتظامی استان قم، توسعه و کیفیت دادن به ماموریت ها و همچنین اشرافیت هر چه بیشتر بر ماموریت‌های خاص نیروی انتظامی است؛ دغدغه مردم در موضوعات خاص با کیفیت دادن به مقر های نیروی انتظامی برطرف خواهد شد.
آقاخانی با اشاره به دغدغه مردم در بحث عفاف و حجات، افزود: تا پایان آذر ماه واحد های گشت امر به معروف و نهی از منکر به دوبرابر افزایش پیدا می‌کند.
وی در خصوص ضرب و شتم روحانی امر به معروف، بیان کرد: بعد از مصاجبه ای که این روحانی در فضای مجازی داشت با پیگیری نیروی انتظامی و گرفتن اظهارات وی یک تیم ویژه برای کار کردن روی این سوژه گذاشته شد و طی چند روز آن فرد دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به موفق بودن طرح مقابله با اراذل و اوباش، گفت: بعضی از این اراذل به دلیل وجود فضای معنوی قم، از استان رفتند و بعضی از آنان اظهار ندامت و پشیمانی کرده و خواستار همکاری با پلیس برای ایجاد فضای بهتر شدند، همچنین تعدادی از این اراذل که تحت تعقیب بودند، شناسایی شدند و شبکه آن‌ها منهدم شد، هدف نیروی انتظامی، استمرار حرکت در برخورد با اراذل و اوباش است.
آقاخانی در خصوص تیر اندازی دیروز در یکی از بیمارستان های قم، افزود: یک زندانی در بیمارستان با اسلحه‌ای که همراهان وی روز قبل به او رسانده بودند، تیر اندازی کرده و بعد از زخمی نمودن دو نفر فرار می‌کند، با تشکیل تیم‌های ویژه و تعقیب، ظرف کمتر از 5 ساعت فرد مورد نظر و همراهانش در استان مرکزی دستگیر شدند و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
وی با اشاره به تعداد گذرنامه های صدر شده برای زائرین اربعین، عنوان کرد: صدور گذر نامه نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است، به صورتیکه 31هزار و585 گذرنامه تا دیروز برای زائرین کربلا صادر شد.
فرمانده انتظامی استان قم در مورد جرایم فضای مجازی، گفت: جرایم موجود در فضای مجازی نسبت به سال گذشته حدود 87 درصد افزایش داشته است. کشف این نوع جرایم حدود86 درصد افزایش پیدا کرده است، درصد کشف به وقوع نسبت به سال گذشته جمعا 88 درصد افزایش داشته است؛ جرایم اقتصادی، بیشترین نوع جرایم در فضای مجازی طی این هفت ماه بوده و نسبت به سال گذشته 127 درصد افزایش داشته است.
آقاخانی در خصوص درصد کشف مواد مخدر نسبت به سال گذشته، تاکید کرد: دراین هفت ماه 33 درصد افزایش کشف داشته ایم، کشفیات مواد مخدر دراستان نزدیک به 4 تن بوده است و تعداد متلاشی شدن باندها نسبت به گذشته 29 درصد افزایش داشته است؛ همچنین دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر 40 درصد افزایش پیدا کرده است، در بحث توزیع کنندگان خرده فروش مواد مخدر شاهد 18 درصد افزایش دستگیری نسبت به گذشته بوده ایم، درصد دستگیری معتادین نسبت به گذشته با 28 درصد افزایش رو به رو شده است.
فرمانده انتظامی استان قم درمورد توقیف موتور سیکلت های متخلف، اظهار کرد: چون سمت و سوی کار پلیس ارشادی و آموزشی است، قائل بر این هستیم که فرهنگ صحیح موتور سواری را افزایش دهیم، به همین منظور توقیف موتور سیکلت را 11 درصد کاهش داده ایم.
آقاخانی با تاکید بر اینکه استان قم در بحث رانندگی و امور راهبری شاهد وضعیت خوبی نیست، بیان کرد: امسال نسبت به سال گذشته تعداد تصادفات جرحی42 درصد افزایش داشته و تصادفات فوتی 19 درصد افزایش پیدا کرده و تصادفات خسارتی 25 درصد افزایش یافته است؛ در مجموع تصادفات نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است، این در حالی است که هر سال باید شاهد 15 درصد کاهش در این زمینه باشیم؛این آمار یک زنگ خطر برای استان در بحث تصادفات است.
وی درمورد پرونده کالاهای قاچاق، عنوان کرد: نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش پرونده کالا قاچاق را شاهد بودیم، دستگیرشدگان این پرونده ها نسبت به سال گذشته 4 درصدافزایش یافته است، همچنین 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش ریالی کشف قاچاق داشته ایم.
فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر نقش فوریتهای پلیس 110 ، گفت: در سال جاری تماس‌های مردمی 39 درصد افزایش پیدا کرده است، یعنی بالغ بر 481هزار و 341 تماس با 100 گرفته شده که از این تعداد 221هزار و 721 تماس عملیاتی و تعداد 259هزار و 620 تماس ارشادی و راهنمایی بوده است. 
آقاخانی در خصوص طرح پاکسازی نقاط آلوده، بیان کرد: مردم در این زمینه شهروندان کمک بسزایی به پلیس کرده اند، به طوریکه 160 طرح در این مورد اجرا شده و 48 درصد افزایش اجرای طرح پاک سازی داشته ایم که نشان دهنده یک حرکت پرشتاب برای ایجاد فضای امن و پرنشاط در استان است. 
فرمانده انتظامی استان قم در پایان افزود: در طول هفت ما گذشته 120 هزار مشاوره داشته ایم و تعداد5 هزار پرونده در مراکز مشاوره ای با کمک مشاورین نیروی انتظامی از ارجاع به دستگاه قضایی منصرف شدند و حدود 82 درصد این پرونده ها به مصالحه انجامیده است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

10 درصد از خانه های قم،خالی است/خانه های خالی در قم رشد 80 درصدی دارد

عدم نظارت بر سایت های مسکن، قیمت ها را افزایش داد/300 دفتر مشاور املاک در قم مجوز ندارند

کاشت اکالیپتوس در شهر ممنوع شده است

اهدای عضو 12 بیمار مرگ مغزی در قم

بخشش اضافه خدمت مشمولان غایب دارای کسرخدمت ایثارگری

توبه از معصیت‌ها را برای لحظه مرگ نگذاریم

یک جوان در رودخانه روستای قلعه چم قم غرق شد

1190 میلیارد ریال برای مددجویان کمیته امداد قم اختصاص یافت

بازار کهنه قم با خطر بالقوه آتش سوزی مواجه است

عزم جدی مسئولان قم توسعه حجاب و عفاف است

نهضت سوادآموزی از برکات انقلاب اسلامی است

آمار روزه خواری در قم پایین است

لزوم حساسیت ادارات استان در برابر معضلات فرهنگی

صلابت نظام جمهوری اسلامی مرهون خون شهداست

مسجد مقدس جمکران میعادگاه منتظران ظهور از سراسر عالم است

آماده باش تاکسی‌های سواری جهت خدمت رسانی در شب های قدر

پیش بینی رگبار و رعد و برق در روزهای آینده/توصیه های هواشناسی به کشاورزان و باغداران

11 زن در یکی از استخرهای قم دچار مسمومیت شدند

کمبود شکر در قم وجود ندارد

توزیع 200 سبد کالا میان زندانیان آزاد شده

عدم ارائه خدمات به مشمولان غایب در قم

9527 کودک در قم علیه بیماری فلج اطفال واکسینه شدند

مشکلات جامعه ایثارگری قم در دست پیگیری است

مرگ تدریجی یک تالاب

باند 11 نفره جرایم سایبری در قم منهدم شد

کشف بیش از 90 کیلوگرم انواع مواد مخدر در قم

دستگیری باند 11 نفره جرایم سایبری در قم

تدابیر لازم برای کنترل سیلاب احتمالی درقم باید اندیشیده شود

پل های عابرپیاده قم مجهز به آسانسور می شوند

قطع برق در بخش های قم مشکل ساز است

شورای اطلاع رسانی به دنبال ایجاد ساختارهای نوین ارتباطی درقم است

303هزار قمی تحت پوشش بسیج کنترل فشار خون قرار می گیرند

وضعیت فاضلاب پردیسان قم بحرانی است

پل های عابرپیاده قم مجهز به آسانسور می شود

تلفات سالیانه تصادف های قم معادل سقوط یک فروند هواپیماست

46 درصد تصادفات منجر به فوت درقم مربوط به موتورسواران است

وضعیت فاضلاب پردیسان بحرانی است

دستگیری 12 نفر به علت سوء استفاده از دفترچه‌های بیمه درمانی در قم

2 وقف جدید به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان در قم ثبت شد

پلمب 35 واحد صنفی در اجرای طرح برخورد با روزه خواری در قم

پلمب 35 واحد صنفی با اجرای طرح برخورد با روزه خواری در قم

35 واحد صنفی متخلف در قم پلمپ شد

پلمپ 35 واحد صنفی با اجرای طرح روزه خواری در قم

امام حسن مجتبی(ع)، سبط اکبر و سرور جوانان اهل بهشت

عوامل صلح امام حسن(ع)/ امامی که دو بار اموال خود را به فقرا بخشید

شهر قم، روزی 1 میلیارد و 300 هزار تومان هزینه نگهداری دارد

رسانه و روابط عمومی نقش مهمی در تبیین فرهنگ شهروندی دارند

برگزاری کارگاه‌های آموزشی سواد رسانه ویژه رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها

روابط عمومی نباید دیواری بین رسانه و مدیران باشد

مردم قم صدها جلد قرآن و مفاتیح به سیلزدگان اهدا کردند