آخرين مطالب

فرمانده انتظامی استان قم خبرداد:

تیراندازی مجرم زندانی در یکی از بیمارستان‌های قم اجتماعي

تیراندازی مجرم زندانی در یکی از بیمارستان‌های قم

  بزرگنمايي:

عصر قم - فرمانده انتظامی استان قم گفت: مجرم زندانی در یکی بیمارستان با اسلحه‌ای که همراهان وی روز قبل به او رسانده بودند، تیر اندازی کرده و بعد از زخمی نمودن دو نفر فرار می‌کند، با تشکیل تیم‌های ویژه و تعقیب، ظرف کمتر از 5 ساعت فرد مورد نظر و همراهانش در استان مرکزی دستگیر شدند.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سردار عبدالرضا آقاخانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی استان قم برگزار شد، عنوان کرد: قرار بر این بود در هفته نیروی انتظامی سه مقر افتتاح شود؛ قرار گاه پلیس راه قم درجهت ساماندهی وضعیت جاده ها و نظارت دقیق تر، کلانتری22 پردیسان برای پوشش خلا موجود در مسائل امنیتی در پردیسان و افتتاح پایگاه یکم آگاهی به منظور برخورد و پیشگری از جرائم تاسیس شدند.
فرمانده انتظامی استان قم اظهار کرد: تا پایان آذر ماه شاهد افتتاح پایگاه دوم آگاهی در منطقه نیروگاه و همچنین فرماندهی انتظامی شهرستان قم برای تسریع ماموریت ها در شهرستان قم، خواهیم بود.
وی افزود: سمت و سوی نیروی انتظامی استان قم، توسعه و کیفیت دادن به ماموریت ها و همچنین اشرافیت هر چه بیشتر بر ماموریت‌های خاص نیروی انتظامی است؛ دغدغه مردم در موضوعات خاص با کیفیت دادن به مقر های نیروی انتظامی برطرف خواهد شد.
آقاخانی با اشاره به دغدغه مردم در بحث عفاف و حجات، افزود: تا پایان آذر ماه واحد های گشت امر به معروف و نهی از منکر به دوبرابر افزایش پیدا می‌کند.
وی در خصوص ضرب و شتم روحانی امر به معروف، بیان کرد: بعد از مصاجبه ای که این روحانی در فضای مجازی داشت با پیگیری نیروی انتظامی و گرفتن اظهارات وی یک تیم ویژه برای کار کردن روی این سوژه گذاشته شد و طی چند روز آن فرد دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به موفق بودن طرح مقابله با اراذل و اوباش، گفت: بعضی از این اراذل به دلیل وجود فضای معنوی قم، از استان رفتند و بعضی از آنان اظهار ندامت و پشیمانی کرده و خواستار همکاری با پلیس برای ایجاد فضای بهتر شدند، همچنین تعدادی از این اراذل که تحت تعقیب بودند، شناسایی شدند و شبکه آن‌ها منهدم شد، هدف نیروی انتظامی، استمرار حرکت در برخورد با اراذل و اوباش است.
آقاخانی در خصوص تیر اندازی دیروز در یکی از بیمارستان های قم، افزود: یک زندانی در بیمارستان با اسلحه‌ای که همراهان وی روز قبل به او رسانده بودند، تیر اندازی کرده و بعد از زخمی نمودن دو نفر فرار می‌کند، با تشکیل تیم‌های ویژه و تعقیب، ظرف کمتر از 5 ساعت فرد مورد نظر و همراهانش در استان مرکزی دستگیر شدند و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
وی با اشاره به تعداد گذرنامه های صدر شده برای زائرین اربعین، عنوان کرد: صدور گذر نامه نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است، به صورتیکه 31هزار و585 گذرنامه تا دیروز برای زائرین کربلا صادر شد.
فرمانده انتظامی استان قم در مورد جرایم فضای مجازی، گفت: جرایم موجود در فضای مجازی نسبت به سال گذشته حدود 87 درصد افزایش داشته است. کشف این نوع جرایم حدود86 درصد افزایش پیدا کرده است، درصد کشف به وقوع نسبت به سال گذشته جمعا 88 درصد افزایش داشته است؛ جرایم اقتصادی، بیشترین نوع جرایم در فضای مجازی طی این هفت ماه بوده و نسبت به سال گذشته 127 درصد افزایش داشته است.
آقاخانی در خصوص درصد کشف مواد مخدر نسبت به سال گذشته، تاکید کرد: دراین هفت ماه 33 درصد افزایش کشف داشته ایم، کشفیات مواد مخدر دراستان نزدیک به 4 تن بوده است و تعداد متلاشی شدن باندها نسبت به گذشته 29 درصد افزایش داشته است؛ همچنین دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر 40 درصد افزایش پیدا کرده است، در بحث توزیع کنندگان خرده فروش مواد مخدر شاهد 18 درصد افزایش دستگیری نسبت به گذشته بوده ایم، درصد دستگیری معتادین نسبت به گذشته با 28 درصد افزایش رو به رو شده است.
فرمانده انتظامی استان قم درمورد توقیف موتور سیکلت های متخلف، اظهار کرد: چون سمت و سوی کار پلیس ارشادی و آموزشی است، قائل بر این هستیم که فرهنگ صحیح موتور سواری را افزایش دهیم، به همین منظور توقیف موتور سیکلت را 11 درصد کاهش داده ایم.
آقاخانی با تاکید بر اینکه استان قم در بحث رانندگی و امور راهبری شاهد وضعیت خوبی نیست، بیان کرد: امسال نسبت به سال گذشته تعداد تصادفات جرحی42 درصد افزایش داشته و تصادفات فوتی 19 درصد افزایش پیدا کرده و تصادفات خسارتی 25 درصد افزایش یافته است؛ در مجموع تصادفات نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است، این در حالی است که هر سال باید شاهد 15 درصد کاهش در این زمینه باشیم؛این آمار یک زنگ خطر برای استان در بحث تصادفات است.
وی درمورد پرونده کالاهای قاچاق، عنوان کرد: نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش پرونده کالا قاچاق را شاهد بودیم، دستگیرشدگان این پرونده ها نسبت به سال گذشته 4 درصدافزایش یافته است، همچنین 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش ریالی کشف قاچاق داشته ایم.
فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر نقش فوریتهای پلیس 110 ، گفت: در سال جاری تماس‌های مردمی 39 درصد افزایش پیدا کرده است، یعنی بالغ بر 481هزار و 341 تماس با 100 گرفته شده که از این تعداد 221هزار و 721 تماس عملیاتی و تعداد 259هزار و 620 تماس ارشادی و راهنمایی بوده است. 
آقاخانی در خصوص طرح پاکسازی نقاط آلوده، بیان کرد: مردم در این زمینه شهروندان کمک بسزایی به پلیس کرده اند، به طوریکه 160 طرح در این مورد اجرا شده و 48 درصد افزایش اجرای طرح پاک سازی داشته ایم که نشان دهنده یک حرکت پرشتاب برای ایجاد فضای امن و پرنشاط در استان است. 
فرمانده انتظامی استان قم در پایان افزود: در طول هفت ما گذشته 120 هزار مشاوره داشته ایم و تعداد5 هزار پرونده در مراکز مشاوره ای با کمک مشاورین نیروی انتظامی از ارجاع به دستگاه قضایی منصرف شدند و حدود 82 درصد این پرونده ها به مصالحه انجامیده است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعامل جهاد دانشگاهی و دانشگاهها در حوزه فرهنگی دستاوردهای بزرگی به همراه دارد

در تولید علم باید خود را به مرجعیت منطقه برسانیم

دانشجویان سهم مهمی در تحقق برنامه های فرهنگی و پژوهشی جهاد دانشگاهی دارند

با تجربیات مدیریتی باید در حوزه خدمت به زائران، آسیب شناسی و برنامه ریزی کرد

زیرساختهای خدماتی برای 150 هزار زائر و مسافر نوروزی در قم کافی نیست

از مزیت‌های شهر قم برخورداری از زیرساخت‌های گردشگری سلامت است

تجاوز به دختران جوان به بهانه تست بازیگری

توسعه راه آهن موثرترین راه کاهش تلفات جاده ای است

آیت الله علوی گرگانی: شبکه ریلی کشور توسعه یابد

دستگیری دلال غیرمجاز ارز در قم

آریو اتوماتیک و برلیانس در ناوگان تاکسیرانی شهر قم

احداث شهرک خودرویی قم گامی جهت آرام‌سازی مدیریت شهری

مساله تامین آب در اجرای طرح های قم مورد توجه قرار گیرد

دشمنان از سازمان های مردم نهاد بهترین استفاده را می کنند

علل تاخیر اجرای طرح مقابله با قاچاق دام در قم بررسی شود

مایحتاج مورد نیاز مردم قم در ایام نوروز فراهم شده است

201 کیلوگرم تریاک در قم کشف شد

لزوم کاهش سفرهای خارجی در ایام نوروز

منشور حقوق شهروندی از دستاوردهای مهم دولت تدبیر و امید است

کشف 201 کیلوگرم تریاک در قم

اجرای طرح بازگشایی دهانه 60 پل‌ آبرو محور قم – جعفریه

قم رتبه نخست سلامت اداری را در سطح کشور از آن خود کرد

سالمندان 8درصد جمعیت قم را تشکیل می‌دهند

نظام ارزیابی کارکنان قوه قضاییه واقعی شده است

همایش بزرگ جوانان مقاومت در قم برگزار می‌شود

قم رتبه نخست کشور در سلامت اداری است

سه پارکینگ طبقاتی در قم احداث می شود

نیروهای مسلح ایران تنها سنگربان تمامیت ارضی کشور نیستند

کشته شدن 6 سرباز پاکستانی در مرز ایران

74 کیلوگرم تریاک در قم کشف شد

کشف 74 کیلوگرم تریاک در قم

آمادگی سازمان میادین شهرداری قم برای افزایش جایگاه‌های CNG

اختصاص 300 میلیارد تومان اوراق مشارکت به متروی قم

برگزاری همایش تجلیل از 3هزارو 600 مادر و همسر شهید در قم

تلاش مدیریت شهری برای انحراف ترافیک هسته مرکزی به حاشیه شهر

فراخوان مشمولان اعزامی فارغ التحصیلان دانشگاه و موسسات آموزش عالی

نصب تابلوی زمان‌بندی در ایستگاه‌های اتوبوس

همدلی میان نیروهای مسلح قم بسیار بالاست

جاده های قم برای عبور امن مسافران نوروزی آماده سازی می شود

ناآگاهی از وظایف شهروندی ریشه اکثر مشکلات حوزه فرهنگ شهروندی است

واحدهای صنفی قم ملزم به رعایت ضوابط ایمنی هستند

سکوی حمل خودور در ایستگاه راه آهن قم افتتاح شد

پیام تسلیت استاندار قم به مناسبت درگذشت مادر شهیدان والامقام سلیمانیان

با عطاری های متخلف در حوزه مواد مخدر، برخورد جدی شود

مجمع مشورت توسعه استان در قم تشکیل می شود

قم باید دارای هزار مسجد تراز انقلاب اسلامی باشد

برای ساکنان واقع در زیر دکل برق فشار قوی، اقدام عملی شود/مشکلات مسکن مهر در قم، تلنبار شده است

پایین بودن سرانه ترافیک پست در ایران

دسترسی به حرم حضرت معصومه(س) آسان تر می شود

تفکر سواره محوری در شهر قم به محیط زیست آسیب می زند