آخرين مطالب

فرمانده انتظامی استان قم خبرداد:

تیراندازی مجرم زندانی در یکی از بیمارستان‌های قم اجتماعي

تیراندازی مجرم زندانی در یکی از بیمارستان‌های قم

  بزرگنمايي:

عصر قم - فرمانده انتظامی استان قم گفت: مجرم زندانی در یکی بیمارستان با اسلحه‌ای که همراهان وی روز قبل به او رسانده بودند، تیر اندازی کرده و بعد از زخمی نمودن دو نفر فرار می‌کند، با تشکیل تیم‌های ویژه و تعقیب، ظرف کمتر از 5 ساعت فرد مورد نظر و همراهانش در استان مرکزی دستگیر شدند.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، سردار عبدالرضا آقاخانی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ستاد فرماندهی انتظامی استان قم برگزار شد، عنوان کرد: قرار بر این بود در هفته نیروی انتظامی سه مقر افتتاح شود؛ قرار گاه پلیس راه قم درجهت ساماندهی وضعیت جاده ها و نظارت دقیق تر، کلانتری22 پردیسان برای پوشش خلا موجود در مسائل امنیتی در پردیسان و افتتاح پایگاه یکم آگاهی به منظور برخورد و پیشگری از جرائم تاسیس شدند.
فرمانده انتظامی استان قم اظهار کرد: تا پایان آذر ماه شاهد افتتاح پایگاه دوم آگاهی در منطقه نیروگاه و همچنین فرماندهی انتظامی شهرستان قم برای تسریع ماموریت ها در شهرستان قم، خواهیم بود.
وی افزود: سمت و سوی نیروی انتظامی استان قم، توسعه و کیفیت دادن به ماموریت ها و همچنین اشرافیت هر چه بیشتر بر ماموریت‌های خاص نیروی انتظامی است؛ دغدغه مردم در موضوعات خاص با کیفیت دادن به مقر های نیروی انتظامی برطرف خواهد شد.
آقاخانی با اشاره به دغدغه مردم در بحث عفاف و حجات، افزود: تا پایان آذر ماه واحد های گشت امر به معروف و نهی از منکر به دوبرابر افزایش پیدا می‌کند.
وی در خصوص ضرب و شتم روحانی امر به معروف، بیان کرد: بعد از مصاجبه ای که این روحانی در فضای مجازی داشت با پیگیری نیروی انتظامی و گرفتن اظهارات وی یک تیم ویژه برای کار کردن روی این سوژه گذاشته شد و طی چند روز آن فرد دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد.
فرمانده انتظامی استان قم با اشاره به موفق بودن طرح مقابله با اراذل و اوباش، گفت: بعضی از این اراذل به دلیل وجود فضای معنوی قم، از استان رفتند و بعضی از آنان اظهار ندامت و پشیمانی کرده و خواستار همکاری با پلیس برای ایجاد فضای بهتر شدند، همچنین تعدادی از این اراذل که تحت تعقیب بودند، شناسایی شدند و شبکه آن‌ها منهدم شد، هدف نیروی انتظامی، استمرار حرکت در برخورد با اراذل و اوباش است.
آقاخانی در خصوص تیر اندازی دیروز در یکی از بیمارستان های قم، افزود: یک زندانی در بیمارستان با اسلحه‌ای که همراهان وی روز قبل به او رسانده بودند، تیر اندازی کرده و بعد از زخمی نمودن دو نفر فرار می‌کند، با تشکیل تیم‌های ویژه و تعقیب، ظرف کمتر از 5 ساعت فرد مورد نظر و همراهانش در استان مرکزی دستگیر شدند و به مراجع قضایی تحویل داده شدند.
وی با اشاره به تعداد گذرنامه های صدر شده برای زائرین اربعین، عنوان کرد: صدور گذر نامه نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته است، به صورتیکه 31هزار و585 گذرنامه تا دیروز برای زائرین کربلا صادر شد.
فرمانده انتظامی استان قم در مورد جرایم فضای مجازی، گفت: جرایم موجود در فضای مجازی نسبت به سال گذشته حدود 87 درصد افزایش داشته است. کشف این نوع جرایم حدود86 درصد افزایش پیدا کرده است، درصد کشف به وقوع نسبت به سال گذشته جمعا 88 درصد افزایش داشته است؛ جرایم اقتصادی، بیشترین نوع جرایم در فضای مجازی طی این هفت ماه بوده و نسبت به سال گذشته 127 درصد افزایش داشته است.
آقاخانی در خصوص درصد کشف مواد مخدر نسبت به سال گذشته، تاکید کرد: دراین هفت ماه 33 درصد افزایش کشف داشته ایم، کشفیات مواد مخدر دراستان نزدیک به 4 تن بوده است و تعداد متلاشی شدن باندها نسبت به گذشته 29 درصد افزایش داشته است؛ همچنین دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر 40 درصد افزایش پیدا کرده است، در بحث توزیع کنندگان خرده فروش مواد مخدر شاهد 18 درصد افزایش دستگیری نسبت به گذشته بوده ایم، درصد دستگیری معتادین نسبت به گذشته با 28 درصد افزایش رو به رو شده است.
فرمانده انتظامی استان قم درمورد توقیف موتور سیکلت های متخلف، اظهار کرد: چون سمت و سوی کار پلیس ارشادی و آموزشی است، قائل بر این هستیم که فرهنگ صحیح موتور سواری را افزایش دهیم، به همین منظور توقیف موتور سیکلت را 11 درصد کاهش داده ایم.
آقاخانی با تاکید بر اینکه استان قم در بحث رانندگی و امور راهبری شاهد وضعیت خوبی نیست، بیان کرد: امسال نسبت به سال گذشته تعداد تصادفات جرحی42 درصد افزایش داشته و تصادفات فوتی 19 درصد افزایش پیدا کرده و تصادفات خسارتی 25 درصد افزایش یافته است؛ در مجموع تصادفات نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است، این در حالی است که هر سال باید شاهد 15 درصد کاهش در این زمینه باشیم؛این آمار یک زنگ خطر برای استان در بحث تصادفات است.
وی درمورد پرونده کالاهای قاچاق، عنوان کرد: نسبت به سال گذشته 23 درصد افزایش پرونده کالا قاچاق را شاهد بودیم، دستگیرشدگان این پرونده ها نسبت به سال گذشته 4 درصدافزایش یافته است، همچنین 11 درصد نسبت به سال گذشته افزایش ریالی کشف قاچاق داشته ایم.
فرمانده انتظامی استان قم با تاکید بر نقش فوریتهای پلیس 110 ، گفت: در سال جاری تماس‌های مردمی 39 درصد افزایش پیدا کرده است، یعنی بالغ بر 481هزار و 341 تماس با 100 گرفته شده که از این تعداد 221هزار و 721 تماس عملیاتی و تعداد 259هزار و 620 تماس ارشادی و راهنمایی بوده است. 
آقاخانی در خصوص طرح پاکسازی نقاط آلوده، بیان کرد: مردم در این زمینه شهروندان کمک بسزایی به پلیس کرده اند، به طوریکه 160 طرح در این مورد اجرا شده و 48 درصد افزایش اجرای طرح پاک سازی داشته ایم که نشان دهنده یک حرکت پرشتاب برای ایجاد فضای امن و پرنشاط در استان است. 
فرمانده انتظامی استان قم در پایان افزود: در طول هفت ما گذشته 120 هزار مشاوره داشته ایم و تعداد5 هزار پرونده در مراکز مشاوره ای با کمک مشاورین نیروی انتظامی از ارجاع به دستگاه قضایی منصرف شدند و حدود 82 درصد این پرونده ها به مصالحه انجامیده است.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

امسال 211 هزار تن در مسجد جمکران اسکان یافته اند

ادامه بارش های استان قم در روز چهارشنبه/توصیه های کاربردی به باغداران

فوت یک دختر بر اثر سقوط آسانسور مسکن مهر

15 میلی متر بارندگی در قم ثبت شد

آمادگی شهرداری قم برای بازگشایی معابر

تخلف های ساخت و ساز در قم سه برابر شده است

لزوم ایجاد بانک جامع اطلاعاتی برای رفع مشکلات موزه‌ها

منوریل قم 220 میلیارد تومان بودجه دولتی را هدر داد

در شهرسازی باید از خرد جمعی رسانه‌ها استفاده کرد

پروانه شکار پرنده در قم صادر نمی شود

حال دریاچه نمک وخیم است

قتل 2 جوان آبادانی در حادثه تیراندازی!

شهردار تهران مشخص شد

سامانه بارشی جدید در راه ایران

بزرگداشت سالگرد ارتحال علامه طباطبایی در قم برگزار می‌شود

کارگروه محیط زیست در صدا و سیمای مرکز قم تشکیل می‌شود

افزایش حقوق کارمندان 2 دستگاه دولتی به جریان افتاد

500 کانون فرهنگی فعال قم در حوزه امر به معروف حمایت شدند

بهره گیری از نظرات نخبگان برای مبارزه با مواد مخدر موثر است

مبارزه با مواد مخدر حفظ بشریت است

مبارزه با مواد مخدر جهاد است

عمل لاغری در یزد قربانی گرفت

هر خانوار چقدر کمک هزینه غذایی می‌گیرد؟

روش های مکانیزه جایگزین جمع آوری سنتی پسماندهای ساختمانی در قم می‌شود

مهاجرپذیری و ناپایداری جمعیتی قم برنامه‌ریزی شهری را دشوار کرده است

افزایش دو برابری تیم‌های امر به معروف در قم

توزیع بیش از 3هزار لاستیک با قیمت مصوب بین‌ تاکسی‌داران

شوخی، شوخی آدم کشتم!

مسمومیت 110 نفر در یک تالار عروسی

نقش ایران در مبارزه با مواد مخدر برای جهانیان تبیین شود

نابسامانی های شهر قم ناشی از شبکه معابر نامتوازن است

استاندار قم: پیشگیری از اعتیاد باید استمرار داشته باشد

آیت الله نوری همدانی: مبارزه با مواد مخدر ریشه ای انجام شود

199 هزار میلیارد تومان هزینه سالانه مواد مخدر در کشور است

عامل 70 درصد جرایم در قم خرده فروشان مواد مخدر هستند

2 کیلوگرم مواد روانگردان شیشه در قم کشف شد

مبلغان دینی ستاد مبارزه با مواد مخدر را یاری کنند

نرخ انتقال پسماندهای ساختمانی قم 15 درصد افزایش یافت

امور مربوط به سرمایه گذاران بخش گردشگری قم تسهیل شود

نوسانات ارز و کاهش ارزش پول ملی، چالشی جدی در اجرای پروژه‌های شهری قم است

لزوم تربیت مبلغ در زمینه مبارزه با مواد مخدر

گسترش نماهای غربی و رومی در قم سنخیتی با فرهنگ اسلامی-ایرانی ندارد

سن اعتیاد 25سال است

مرگ مغزی و فوت سه دانش آموز بردسکنی بر اثر تصادف

دلیل بهبود کیفیت هوای تهران در روز‌های اخیر

500 تن مواد مخدر در کشور کشف شده است

برنامه بازآفرینی برای تمام محله های قم اجرایی می شود

کشف 3 کیلوگرم هروئین در قم

دستگیری یک زن در رابطه با توت‌فرنگی‌های حاوی سوزن

پیش‌بینی بارش‌های پراکنده برای استان قم/توصیه‌های هواشناسی به کشاورزان