آخرين مطالب

رییس هیات دومیدانی استان قم:

حضور یک دومیدانی کار قمی در المپیک 2020قطعی است ورزشي

حضور یک دومیدانی کار قمی در المپیک 2020قطعی است

  بزرگنمايي:

عصر قم - رییس هیات دومیدانی استان قم با بیان اینکه نتایج بی‌سابقه امروز دومیدانی استان قم ، حاصل تلاش‌های 8ساله در زمینه استعدادیابی رده‌های پایه در مدارس است، گفت: حضور یک دومیدانی کار قمی در المپیک 2020قطعی است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، علی رضایی با حضور در تحریریه ایسنا در خصوص وضعیت دومیدانی استان قم گفت: در گذشته استان قم در رشته دومیدانی در سطح کشور حرفی برای گفتن نداشت و در مسابقات اگر ورزشکاران قمی موفق می‌شدند که جزو لیست 8نفر نهایی باشند، برای استان خوشحال کننده بود.
وی افزود: با همکاری و توافقاتی که با آموزش و پرورش استان انجام دادیم، از 8 سال پیش، دوره‌های استعدادیابی را در مقاطع ابتدایی و راهنمایی اجرایی کردیم و این توجه به رده‌های پایه و پرورش آن‌ها موجب پیشرفت بینظیر دومیدانی استان قم شد.
سرمربی تیم ملی دومیدانی کشور با بیان اینکه نتایج بی‌سابقه امروز دومیدانی استان قم ، حاصل تلاش‌های 8ساله در زمینه استعدادیابی رده‌های پایه در مدارس است، تصریح کرد: اکنون در یک سال اخیر در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان موفق شدیم مقام اول کشور را کسب کنیم، در کشور سابقه ندارد که استانی بتواند در یک سال در تمام رده‌های سنی مقام اول را کسب کند.
وی ادامه داد: در سال جاری، استان قم موفق به کسب 52مدال با ارزش کشوری در رده‌های مختلف سنی شده است، همچنین کسب 4مدال برون مرزی، حاصل کار دومیدانی کاران استان قم در سال جاری است.
رضایی بیان کرد: در سال جاری، رضا ملک پور، دومیدانی کار جوان و آینده دار استان قم موفق به کسب سهمیه بازی‌های آسیایی در رشته 400متر با مانع شد؛ هیچکس باور نداشت که استان قم بتواند در دومیدانی نماینده‌ای در بازی‌های آسیایی داشته باشند ولی ملک پور موفق شد به این مهم دست یابد و حتی با کمی خوش شانسی می‌توانست در بین 8نفر نهایی راه پیدا کند.
وی گفت: همچنین مهدی رضایی دیگر ستاره دومیدانی استان قم موفق شد در سال جاری مدال برنز جوانان آسیا را کسب کند و برای اولین بار در تاریخ ورزش استان قم، موفق به کسب ورودی مسابقات المپیک جوانان شد که این اتفاق بسیار مهم و بزرگ است.
رییس هیات دومیدانی استان قم اظهار کرد: مسابقات المپیک جوانان 19الی21مهرماه در کشور آرژانتین برگزار می‌شود و استان قم برای اولین بار در تاریخ ورزش استان قم دو نماینده در این مسابقات دارد؛ مهدری رضایی به عنوان ورزشکار و بنده به عنوان سرمربی تیم ملی در این مسابقات حضور داریم.
وی با بیان اینکه نتایج کسب شده، اوج دومیدانی قم نیست و این نتایج اول راه است و جای پیشرفت بسیاری وجود دارد، خاطر نشان کرد: علی قاسم بابایی یکی دیگر از ستاره‌های دومیدانی استان است که متاسفانه در مسابقات انتخابی مصدوم شد و نتوانست ورودی المپیک را کسب کند، البته برای او برنامه ریزی شده تا سال آینده در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا بدرخشد.
رضایی عنوان کرد: برنامه هیات دومیدانی استان قم، فراتر از کشور است و هدف قهرمانی در آسیا و جهان است؛ دومیدانی کاران استان قم این استعداد و توانایی را دارند و در صورت حمایت می‌توانند افتخارات متعددی را کسب کنند.
وی اضافه کرد: برای موفقیت ورزش دومیدانی قم، اداره کل ورزش و جوانان استان و استانداری باید حمایت کنند؛ از استاندار و نمایندگان مجلس انتظار حمایت داریم و به تنهایی نمیتوان موفق شد.
سرمربی تیم ملی دومیدانی کشور بیان کرد: اگر کمک صورت گیرد و امکانات در اختیار ورزشکاران باشد، این قول را می‌دهم که برای اولین بار در المپیک 2020 در دومیدانی نماینده داشته باشیم و حضور یک نماینده از استان قم در رشته دومیدانی در المپیک 2020 قطعی است و حتی می‌شود تعداد نمایندگان به 2یا 3نفر افزایش یابد این کار آسان نیست و اگر حمایت شویم امکان پذیر است.
وی ادامه داد: تنها هیات ورزشی در استان قم هستیم که مکان اختصاصی نداریم و برای این موضوع نیاز دارد که شخص مدیرکل ورزش استان یک کار اساسی انجام دهد؛ اگر هیات دومیدانی به صورت اختصاصی یک سان سرپوشیده داشته باشد، تمام ورزشکاران رشته‌های ورزشی دیگر خصوصا بانوان می‌توانند به عنوان یک مکان مناسب برای ورزش هوازی از آن استفاده کنند و برای هیات دومیدانی نیز به یک منبع درآمد تبدیل می‌شود.
رضایی تصریح کرد: در استان قم وجود جو مذهبی، بدی آب و هوا و همچنین وجود ریزگردها باعث شده است که وجود یک سالن سرپوشیده مناسب بیش از پیش احساس شود و در کسب نتایج بسیار تاثیرگذار است.
وی گفت: از نظر فنی دومیدانی کاران قمی سطح بالایی دارند و باید حمایت مالی و امکاناتی شوند؛ تا یک حدی سعی شده تا به این ورزشکاران کمک شود و کمک شد تا ورزشکاران مستعد با باشگاه‌های معتبر قرارداد امضا کنند ولی باید حمایت‌های بیشتر شوند تا دغدغه دیگری جز ورزش و قهرمانی نداشته باشند.
رییس هیات دومیدانی استان قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه سانس اختصاصی در روزهای زوج در سالن حیدریان مخصوص ورزشکاران دومیدانی است و این باعث آرامش خاطر دومیدانی کاران است و همچنین پایگاه‌های قهرمانی استان برای دوره‌های بدنسازی ورزشکاران فراهم شده است.
وی اظهار کرد: مدیرکل ورزش و جوانان استان قم به دنبال موضوع ساخت سالن اختصاصی دومیدانی است و اقدامات اولیه انجام شده است ولی نباید کارشکنی انجام شود تا روند سرعت ببخشد و این سالن هرچه زودتر برای ورزشکاران آماده شود.
رضایی در خصوص مهمترین مسابقات دومیدانی پیش‌رو گفت: دو مرحله از لیگ بزرگسالان و مرحله دوم لیگ امید دومیدانی کشور، مسابقات المپیاد نخبگان، مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور، قهرمانی بزرگسالان آسیا و جهان و قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان از مهم ترین مسابقات پیشو است که نمایندگان استان قم در آن حضور می‌یابند و امیدواریم نتایج بسیار خوبی برای استان قم به دست بیاید.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قضاوت داور قمی در کشتی جهان و صدرنشینی بانوان کاراته کا

تساوی خانگی تیم امید صبای قم برابر خیبر خرم‌آباد

نتایج بحرانی تیم فوتسال الماس شهر قم ادامه پیدا کرد

تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم به مصاف مس سونگون می‌رود

مسابقات دوچرخه سواری نمایشی کشور در قم برگزار شد

ورزش سوارکاری در قم ناشناخته است

کتانی هایی که به موبایل وصل می شوند

حضور سه ورزشکار قمی در اردوی تیم ملی دومیدانی

برگزاری دور رفت لیگ دسته اول بدمینتون کشور در قم

احتمال ساخت زمین گلف در قم وجود دارد

توسعه ورزش بانوان از جمله اولویت هیات تکواندوی قم است

تعداد تکواندوکاران قم به هشت هزار تن افزایش می یابد

وعده روستایی مدیرکل و تعیین تکلیف ریاست 2 هیات ورزشی قم

بانوی تکواندوکار قمی به انتخابی تیم ملی راه یافت

اعزام کاراته‌کاهای قم به لیگ جهانی چین

اعزام کاراته کاهای قمی به مسابقات بین المللی ایران زمین

تیم فوتبال شاهین قهرمان لیگ فوتبال نوجوانان استان قم شد

برنامه هفته نخست لیگ برتر فوتبال قم مشخص شد

تیم فوتبال صبای قم برابر نفت اهواز به تساوی رسید

فناوری 5G جایگزین وای‌-فای می‌شود

نابینایان هم می‌توانند از اینستاگرام استفاده کنند؟

کمبود دیواره سنگنوردی داخل سالن مانع فعالیت قهرمانی است

قهرمانان المپیاد استعدادهای برتر پهلوانی در قم مشخص شدند

تجهیزات خانه های ورزش روستایی به میزان کافی موجود است

تیم فوتسال سوهان محمد سیما میزبان تیم سوم جدول شد

المپیاد استعدادهای برتر ورزش باستانی کشور در قم آغاز شد

پای حرف دل قهرمانان کشتی فرنگی

المپیاد استعدادهای برتر ورزش پهلوانی در قم آغاز شد

بانوان ووشوکار قم به نخستین پیروزی خود دست یافتند

صندلی لرزان فوتسال درهفته پر مدال قم

المپیاد استعدادهای برتر کبدی پسران کشور در قم آغاز شد

تیم سوهان محمد سیمای قم به دیدار سن ایچ ساوه می‌رود

وسایط نقلیه کشاورزی هرچه سریعتر پلاک گذاری شوند

آغاز مرحله دوم لیگ نوجوانان و شکست صبا برابر استقلال

مراسم تجلیل از مدال آور آسیایی بسکتبال با ویلچر قم برگزار شد

تجلیل از ورزشکار مدال آور قمی مسابقات پاراآسیائی جاکارتا

کاراته قم صاحب یک نشان طلای انتخابی سبک‌های آزاد شد

نایب قهرمانی تیم بدمینتون قم در دور رفت لیگ دسته اول بانوان

مانع توسعه ورزش جانبازان نداشتن خودروی ویژه حمل معلولان است

هفته برنزی ورزش و چشم انتظاری آسیا برای درخشش قم

تور تنیس روی میز هوپس دختران کشور در قم پایان یافت

تهران قهرمان تور تنیس روی میز دختران کشور در قم شد

اسکیت قم تا پایان امسال به رتبه هفتم کشوری ارتقا می یابد

مسابقات تورتنیس روی میز هوپس دختران کشور در قم آغاز شد

اسکیت قم دارای محدودیت شدید زیرساختی است

کسب عنوان نائب قهرمانی از موفقیت های تیم دوچرخه سواری قم است

اعضای تیم‌ منتخب جودوی استان قم معرفی شدند

تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی لیگ‌های پایه فوتبال قم مشخص شدند

عبدالرضا آقاخانی سرپرست هیات ورزش سه گانه قم شد

رئیس هیات جانبازان قم: استخر دادند ولی غیرقابل استفاده است