آخرين مطالب

رییس هیات دومیدانی استان قم:

حضور یک دومیدانی کار قمی در المپیک 2020قطعی است ورزشي

حضور یک دومیدانی کار قمی در المپیک 2020قطعی است

  بزرگنمايي:

عصر قم - رییس هیات دومیدانی استان قم با بیان اینکه نتایج بی‌سابقه امروز دومیدانی استان قم ، حاصل تلاش‌های 8ساله در زمینه استعدادیابی رده‌های پایه در مدارس است، گفت: حضور یک دومیدانی کار قمی در المپیک 2020قطعی است.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، علی رضایی با حضور در تحریریه ایسنا در خصوص وضعیت دومیدانی استان قم گفت: در گذشته استان قم در رشته دومیدانی در سطح کشور حرفی برای گفتن نداشت و در مسابقات اگر ورزشکاران قمی موفق می‌شدند که جزو لیست 8نفر نهایی باشند، برای استان خوشحال کننده بود.
وی افزود: با همکاری و توافقاتی که با آموزش و پرورش استان انجام دادیم، از 8 سال پیش، دوره‌های استعدادیابی را در مقاطع ابتدایی و راهنمایی اجرایی کردیم و این توجه به رده‌های پایه و پرورش آن‌ها موجب پیشرفت بینظیر دومیدانی استان قم شد.
سرمربی تیم ملی دومیدانی کشور با بیان اینکه نتایج بی‌سابقه امروز دومیدانی استان قم ، حاصل تلاش‌های 8ساله در زمینه استعدادیابی رده‌های پایه در مدارس است، تصریح کرد: اکنون در یک سال اخیر در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان موفق شدیم مقام اول کشور را کسب کنیم، در کشور سابقه ندارد که استانی بتواند در یک سال در تمام رده‌های سنی مقام اول را کسب کند.
وی ادامه داد: در سال جاری، استان قم موفق به کسب 52مدال با ارزش کشوری در رده‌های مختلف سنی شده است، همچنین کسب 4مدال برون مرزی، حاصل کار دومیدانی کاران استان قم در سال جاری است.
رضایی بیان کرد: در سال جاری، رضا ملک پور، دومیدانی کار جوان و آینده دار استان قم موفق به کسب سهمیه بازی‌های آسیایی در رشته 400متر با مانع شد؛ هیچکس باور نداشت که استان قم بتواند در دومیدانی نماینده‌ای در بازی‌های آسیایی داشته باشند ولی ملک پور موفق شد به این مهم دست یابد و حتی با کمی خوش شانسی می‌توانست در بین 8نفر نهایی راه پیدا کند.
وی گفت: همچنین مهدی رضایی دیگر ستاره دومیدانی استان قم موفق شد در سال جاری مدال برنز جوانان آسیا را کسب کند و برای اولین بار در تاریخ ورزش استان قم، موفق به کسب ورودی مسابقات المپیک جوانان شد که این اتفاق بسیار مهم و بزرگ است.
رییس هیات دومیدانی استان قم اظهار کرد: مسابقات المپیک جوانان 19الی21مهرماه در کشور آرژانتین برگزار می‌شود و استان قم برای اولین بار در تاریخ ورزش استان قم دو نماینده در این مسابقات دارد؛ مهدری رضایی به عنوان ورزشکار و بنده به عنوان سرمربی تیم ملی در این مسابقات حضور داریم.
وی با بیان اینکه نتایج کسب شده، اوج دومیدانی قم نیست و این نتایج اول راه است و جای پیشرفت بسیاری وجود دارد، خاطر نشان کرد: علی قاسم بابایی یکی دیگر از ستاره‌های دومیدانی استان است که متاسفانه در مسابقات انتخابی مصدوم شد و نتوانست ورودی المپیک را کسب کند، البته برای او برنامه ریزی شده تا سال آینده در مسابقات نوجوانان و جوانان آسیا بدرخشد.
رضایی عنوان کرد: برنامه هیات دومیدانی استان قم، فراتر از کشور است و هدف قهرمانی در آسیا و جهان است؛ دومیدانی کاران استان قم این استعداد و توانایی را دارند و در صورت حمایت می‌توانند افتخارات متعددی را کسب کنند.
وی اضافه کرد: برای موفقیت ورزش دومیدانی قم، اداره کل ورزش و جوانان استان و استانداری باید حمایت کنند؛ از استاندار و نمایندگان مجلس انتظار حمایت داریم و به تنهایی نمیتوان موفق شد.
سرمربی تیم ملی دومیدانی کشور بیان کرد: اگر کمک صورت گیرد و امکانات در اختیار ورزشکاران باشد، این قول را می‌دهم که برای اولین بار در المپیک 2020 در دومیدانی نماینده داشته باشیم و حضور یک نماینده از استان قم در رشته دومیدانی در المپیک 2020 قطعی است و حتی می‌شود تعداد نمایندگان به 2یا 3نفر افزایش یابد این کار آسان نیست و اگر حمایت شویم امکان پذیر است.
وی ادامه داد: تنها هیات ورزشی در استان قم هستیم که مکان اختصاصی نداریم و برای این موضوع نیاز دارد که شخص مدیرکل ورزش استان یک کار اساسی انجام دهد؛ اگر هیات دومیدانی به صورت اختصاصی یک سان سرپوشیده داشته باشد، تمام ورزشکاران رشته‌های ورزشی دیگر خصوصا بانوان می‌توانند به عنوان یک مکان مناسب برای ورزش هوازی از آن استفاده کنند و برای هیات دومیدانی نیز به یک منبع درآمد تبدیل می‌شود.
رضایی تصریح کرد: در استان قم وجود جو مذهبی، بدی آب و هوا و همچنین وجود ریزگردها باعث شده است که وجود یک سالن سرپوشیده مناسب بیش از پیش احساس شود و در کسب نتایج بسیار تاثیرگذار است.
وی گفت: از نظر فنی دومیدانی کاران قمی سطح بالایی دارند و باید حمایت مالی و امکاناتی شوند؛ تا یک حدی سعی شده تا به این ورزشکاران کمک شود و کمک شد تا ورزشکاران مستعد با باشگاه‌های معتبر قرارداد امضا کنند ولی باید حمایت‌های بیشتر شوند تا دغدغه دیگری جز ورزش و قهرمانی نداشته باشند.
رییس هیات دومیدانی استان قم خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه سانس اختصاصی در روزهای زوج در سالن حیدریان مخصوص ورزشکاران دومیدانی است و این باعث آرامش خاطر دومیدانی کاران است و همچنین پایگاه‌های قهرمانی استان برای دوره‌های بدنسازی ورزشکاران فراهم شده است.
وی اظهار کرد: مدیرکل ورزش و جوانان استان قم به دنبال موضوع ساخت سالن اختصاصی دومیدانی است و اقدامات اولیه انجام شده است ولی نباید کارشکنی انجام شود تا روند سرعت ببخشد و این سالن هرچه زودتر برای ورزشکاران آماده شود.
رضایی در خصوص مهمترین مسابقات دومیدانی پیش‌رو گفت: دو مرحله از لیگ بزرگسالان و مرحله دوم لیگ امید دومیدانی کشور، مسابقات المپیاد نخبگان، مسابقات داخل سالن قهرمانی کشور، قهرمانی بزرگسالان آسیا و جهان و قهرمانی نوجوانان آسیا و جهان از مهم ترین مسابقات پیشو است که نمایندگان استان قم در آن حضور می‌یابند و امیدواریم نتایج بسیار خوبی برای استان قم به دست بیاید.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تداوم حضور در لیگ جهانی بدون حامی مالی امکان پذیر نیست

پیروزی تیم‌های «موج نوین» و «کریمه ب» برابر حریفان

قم ظرفیت احداث سالن بین المللی تنیس روی میز را دارد

تیم‌های «شهید حججی» و «دنیای کتاب» از سد حریفان خود عبور کردند

حضور بسکتبال قم در لیگ دسته اول به جذب حامی مالی بستگی دارد

تیم‌های «کریمه» و «سوهان پارسا» بر حریفان خود غلبه کردند

پیروزی تیم‌های شهید رواقی، ذاکر و مقاومت برابر حریفان

مجموعه ورزشی پیامبر اعظم قم 98 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

امیر مهدی زاده پس از المپیک از کاراته خداحافظی می‌کند

تیم‌های موج نوین و کریمه از سد حریفان عبور کردند

تیم‌های شهدای نیروگاه و شهید حججی حریفان خود را شکست دادند

بیانیه آمریکا درباره حمله موشکی در عراق

تهدید ترامپ: این رسما پایان ایران خواهد بود!

آغاز رسمی تمرینات تیم فوتسال محمد سیما برای لیگ برتر فوتسال

رئیس جدید هیات اسکواش قم انتخاب شد

المپیاد استانی برای کشف استعدادهای برتر ورزشی برگزار شود

جایگاه کشوری وشوو قم 10 پله ارتقا یافت

جایگاه کشوری وشوو قم 10 پله ارتقا یافت

اعزام 3 نماینده دو و میدانی قم به مسابقات دانش آموزان جهان

توقف تیم خانه بسکتبال قم در مرحله سوم لیگ برتر نوجوانان

نفرات برتر مسابقات ووشو جام رمضان قم مشخص شدند

تیم‌های سوهان پارسا و فدک الف حریفان خود را شکست دادند

مراسم رونمایی از پیراهن تیم فوتسال دنیای کتاب قم برگزار شد

«گنجیان» و «بهرامی» به کادر فنی تیم فوتسال محمد سیما پیوستند

اصرار داشتیم تاج در مجمع سالیانه هیات فوتبال قم حضور یابد

استفاده از ظرفیت پیشکسوتان موجب تحول در کاراته قم می شود

استفاده از ظرفیت پیشکسوتان موجب تحول در کاراته قم می شود

از ابتدا آمدن صبا در قم اشتباه بود

فوتبال قم در حال نابودی است

داشته‌های اندک استان قم ارزشمندتر از داشته‌های وسیع غیر بومی است

برگزاری مسابقات ووشوی جام رمضان در قم

27 خانه ورزش روستایی در قم تجهیز و راه اندازی می شود

«امیر مهدی زاده» در رده 41 رنکینگ وزن اول المپیکی

پایان کار بدمینتون بازان قمی در مسابقات رنکینگ بزرگسالان کشور

مسابقات انتخابی کیک بوکسینگ کشور در قم برگزار شد

استفاده از سالن های ورزشی قم برای بیماران خاص رایگان است

توافق قطعی باشگاه سوهان محمد سیمای قم با 5 بازیکن فوتسال

برای سهمیه المپیک در میان انبوهی از کمبودها تلاش می‌کنم

باشگاه «کیوان» قهرمان کونگ فوی بانوان باشگاه‌های قم شد

مراسم تجلیل از برترین‌های تیراندازی استان قم برگزار شد

بدمینتون بازان قم از امروز در اراک به میدان می‌روند

تیم بیس بال آرتان قم به مقام سوم لیگ دسته اول کشور رسید

صعود 10 پله‌ای ووشوی قم در رده‌بندی هیئت‌های استانی

برگزاری 7 برنامه ورزش همگانی تا پایان هفته در استان قم

«سید مهدی غیاثی» سرمربی تیم فوتسال سوهان محمد سیمای قم شد

تلاش برای حضور فوتبال قم در لیگ دسته دوم کشور

«وفایی» تصمیم خود را برای جدایی از تیم سوهان محمد سیما گرفته است

وضعیت مالکیت تیم فوتسال «سوهان محمد سیما» مشخص شد

نماینده بسکتبال قم با «نامی نو اصفهان» و «اتحاد بوشهر» همگروه شد

حفظ 2 تیم در لیگ برتر دستاورد مهم تیراندازی قم در سال 97 است