آخرين مطالب

مدیرکل ورزش و جوانان قم:

ورزشکاران قمی 429 مدال کشوری و بین المللی کسب کردند ورزشي

ورزشکاران قمی 429 مدال کشوری و بین المللی کسب کردند

  بزرگنمايي:

عصر قم - قم - مدیرکل ورزش و جوانان قم گفت: ورزشکاران این استان از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه موفق به کسب 429 مدال از مسابقات کشوری، آسیایی و جهانی شدند.
به گزارش ایرنا، حسن عابدینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، کسب 390 مدال انفرادی در مسابقات کشوری، 33 مقام تیمی در مسابقات کشوری، 4 مدال در مسابقات آسیایی و 2 مدال جهانی را از جمله افتخارات ورزش قم از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه عنوان کرد و افزود: همچنین 18 هزار ورزشکار بیمه شدند و 20 پایگاه ورزش صبحگاهی نیز در سطح استان افتتاح شده است.
وی ادامه داد: حضور 45 تیم از قم در 22 لیگ کشوری، اعزام ورزشکاران استان به 154 مسابقات کشوری، میزبانی از 18 مسابقه قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی، دعوت 73 ورزشکار به تیم های ملی، عضویت 30 ورزشکار در تیم های ملی رشته های مختلف، برگزاری 9 دوره مربی گری و 6 دوره داوری از جمله اقدام های صورت گرفته در این مدت است.
وی با تاکید بر این که توجه به زیرساخت ها و توسعه ورزش روستایی از جمله اولویت های ورزش قم است گفت: از ابتدای امسال 16 خانه ورزش روستایی در بخش های مختلف استان افتتاح شد و 6 خانه ورزش روستایی دیگر نیز در حال تجهیز است، ضمن این که زمین های چمن مصنوعی در روسستاهای خورآباد، قلعه چم و بخش قنوات، سالن ورزشی شهر قائم و نیز تجهیز و بازسازی کف پوش پنج سالن ورزشی از جمله اقدام هایی است که در حال انجام است.
به گفته وی، در شهریورماه امسال و به مناسبت هفته دولت، طرح های ورزش روستایی شامل سه زمین چمن صنوعی در روستاهای قم با اعتبار 9 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.
** شاخص های مهم ورزش قم صعودی و قابل دفاع است
عابدینی در ادامه با انتقاد از برخی اظهار نظرهای غیرکارشناسی نسبت به عملکرد ورزشی استان گفت: تمام شاخص های مهم ورزشی قم از سال 1393 رشد صعودی داشته و عملکرد در توسعه ورزشی، مثبت و قابل دفاع است.
وی با تشریح مقایسه ای شاخص های مهم ورزش قم از سال 1393 تا 1396 افزود: برگزاری لیگ های ورزشی استان در سال 93، 32 لیگ بوده که در سال های 94، 95 و 96 به ترتیب به 36، 47 و 54 لیگ افزایش یافته است، ضمن این که از سال 93 تا 96 به ترتیب 324، 375، 350 و 403 مسابقه قهرمانی استانی برگزار شده است.
عابدینی با بیان این که تعداد ورزشکاران اعزامی به مسابقات کشوری انتخابی تیم ملی از سال 93 تا 96 به ترتیب 315، 300، 552 و 598 مورد بوده است افزود: در چهار سال گذشته تعدا تیم های حاضر در لیگ های کشور به ترتیب 73، 86، 117 و 90 مورد بوده است که دلیل کاهش تیم های استان در لیگ کشور در سال 96 برگزار نشدن برخی لیگ ها به دلیل برگزاری مسابقات آسیایی و جهانی بوده است.
وی رشد تعداد مدال های کشوری، بین المللی و آسیایی ورزشکاران قم در چهار سال گذشته را مورد اشاره قرار داد و گفت: تعداد مدال های انفرادی ورزشکاران قم در مسابقات کشوری در این مدت به ترتیب 246، 482، 524 و 712 مدال، در مسابقات بین المللی، 75، 105، 92و 166 مدال، در مسابقات آسیایی 15، 17، 13و 21 مدال و همچنین در مسابقات جهانی 7، 6، 15 و 13 مدال بوده است.
عابدینی تاکید کرد: مبلغ تخصیصی به هیات های ورزشی از 10 میلیارد و 568 میلیون ریال در سال 93 به 39 میلیارد و 460 میلیون ریال در سال 96 افزایش یافته است، ضمن این که اعتبار واریزی به بخش های تابعه استان از 570 میلیون ریال در سال 93 به 2 میلیارد و 910 میلیون ریال در سال 96 افزایش پیدا کرده است.
** قم استان پیشرو کشور در خصوصی سازی اماکن ورزشی
وی با اشاره به تلاش های صورت گفته برای توسعه زیرساخت های ورزشی قم گفت: مجموعه ورزشی شهدای دروازه ری (پیامبر اعظم(ص)) با دارا بودن استخر، سالن ورزشی 1500 نفری و سالن ورزش های باستانی و پهلوانی و همچنین سالن 4500 نفری امام رضا(ع)، سالن ورزشی راحله، تعمیر و بازسازی سالن 2 هزار نفری شهید حیدریان، تکمیل و بازسازی سالن های ورزشی در بخش های دستجرد، قاهان، سلفچگان، محوطه سازی خانه تکواندو، بازسازی و محوطه سازی مجموعه شهید حیدریان و استخر جهان چهلوان تختی از جمله طرح های ورزشی است که انتظار داریم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.
عابدینی، استان قم را از جمله استان های شاخص و پیشرو کشور در خصوصی سازی اماکن ورزشی دانست و اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان تنها دستگاهی در استان است که از ظرفیت ماده 27 به منظور واگذاری طرح ها و اماکن ورزشی به بخش خصوصی استفاده کرده و این عملکرد قم را در کشور شاخص کرده است.
** احتمال افزایش نمایندگان قم در مسابقات آسیایی جاکارتا
مدیرکل ورزش و جوانان قم در ادامه با اشاره به راهیابی پنج ورزشکار از قم به مسابقات آسیایی جاکارتا برای نخستین بار در تاریخ ورزش این استان ادامه داد: این موفقیت بزرگ در حالی رقم می خورد که قم در مسابقات آسیایی 2010 و 2014 تنها یک نماینده داشته است.
وی با بیان این که احتمال دارد تعداد ورزشکاران قم به مسابقات آسیایی به 6 ورزشکار افزایش یابد اظهار داشت: ورزشکار قم در رشته تنیس نیز شانس حضور در این مسابقات را دارد و در صورتی که مشکل سربازی وی حل شود، تعداد نمایندگان قم در مسابقات آسیایی به 6 نماینده افزایش می یابد.
بازی های آسیایی و پارا آسیایی 2018 جاکارتا از اواخر مردادماه امسال آغاز می شود و تا مهرماه ادامه خواهد داشت. بر این اساس مسابقات آسیایی از 27 مرداد تا 11 شهریور و مسابقات پاراآسیایی، مهرماه در جاکاراتای اندونزی ترتیب می یابد. حسین گلستانی در رشته والیبال نشسته و محمد محمدنژاد در رشته بسکتبال با ویلچر، نمایندگان قم در بازی های پاراآسیایی، امیر مهدی زاده در رشته کاراته، رضا ملک پور در رشته دو و میدانی و علی اکبر حیدری در رشته کشتی نمایندگان استان در مسابقات آسیایی جاکارتا هستند، ضمن این که کاظم حججی داور قم در ورزش سه گانه به این مسابقات اعزام می شود.
وی با تاکید بر این که تا کنون قم با تمام ظرفیت های ورزشی خود هیچ نماینده ای در مسابقات المپیک نداشته است گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته امیدواریم برای نخستین بار در تاریخ ورزش استان، حداقل یک نماینده از قم در مسابقات المپیک 2020 حضور داشته باشد.
** تنها راه احیای تیم فوتبال صبای قم ورود حامی مالی است
وی در ادامه با بیان این که فوتبال به دلیل کثرت علاقه مندان دارای وضعیت خاص خود و قوانین مستقلی نسبت به سایر فدراسیون هاست گفت: بر اساس این قوانین تاکید بر مداخله نکردن بخش دولتی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای اداره تیم های فوتبال است.
عابدینی ادامه داد: تیم فوتبال صبای قم 10 سال با همه مشکلات فعالیت کرده و بدهی سنگینی بالغ بر 200 میلیارد ریال روی دوش استان قرار داده است که نمی توان یک بدهی را از محل اعتبارات دولتی پرداخت کرد، چراکه در این زمینه علاوه بر محدودیت های قانون دارای محدویت های اعتباری نیز هستیم.
مدیرکل ورزش و جوانان قم ادامه داد: با توصیه همشهریان قم، استفاده از ظرفیت های بومی استان برای توسعه فوتبال مورد توجه قرار گرفت و امروز بخش مهمی از ظرفیت این تیم از نیروهای بومی است ولی با توجه به تمام تلاش هایی که بازیکنان و کادر فنی در لیگ دسته یک انجام دادند، موفق به دستاوردی در این زمینه نشدند.
وی تنها راه احیای صبا را ورود حامی مالی بخش خصوصی دانست و گفت: از ورود بخش خصوصی که آمادگی پرداخت هزینه ها و بدهی های این تیم را داشته باشد، استقبال می کنیم ولی مشکلی که سال هاست ورزش قم را آزار داده، نبود حامی مالی است.
** قم توان فنی داشتن 2 تیم در لیگ برتر فوتسال را ندارد
وی همچنین با اشاره به حذف تیم فوتسال هیات فوتبال قم از لیگ برتر فوتسال باشگاه های کشور افزود: تا زمانی که یک نماینده از قم در لیگ برتر فوتسال استان وجود داشت، همواره تیم فوتسال قم جزو تیم های برتر کشور بود و مشکل از زمانی شروع شد که تعداد نماینده قم در این رقابت ها به 2 تیم افزایش یافت.
عابدینی، محدودیت های فنی و همچنین داشتن قرارداد چند ساله بازیکنان شاخص قمی با تیم های خارج از استان را مهمترین دلایل افت فوتسال دانست و ادامه داد: با وجود پیش بینی صورت گرفته ولی توجه نکردن مسئولان تیم های فوتسال موجب سقوط این تیم به لیگ دسته یک شد.
وی با بیان این که سقوط تیم فوتسال ربطی به مدیریت ورزشی استان نداشته است گفت: سقوط تیم هیات فوتبال به دلیل محدودیت های فنی و اعتباری در استان بوده است.
تیم فوتسال هیات فوتبال قم در فصل گذشته لیگ برتر فوتسال با تحمل 20 شکست در 26 مسابقه و کسب تنها 10 امتیاز در آخرین رده لیگ برتر فوتسال قرار گرفت و با رکورد 95 گل خورده از لیگ برتر حذف شد.
**120 برنامه طی هفته ازدواج در قم برگزار می شود
مدیرکل ورزش و جوانان قم در ادامه با بیان این که 120 برنامه مختلف فرهنگی، ورزشی طی هفته ازدواج در قم برگزار می شود گفت: فرهنگ سازی ازدواج آسان، پایدار، آگاهانه و به هنگام از جمله اولویت های این هفته است.
وی گفت: برپایی نمایشگاه عکس ازدواج در خانه جوان قم، جشنواره فرهنگی- ورزشی زوج های جوان، برپایی جشن های ازدواج با موضوع ازدواج آسان و پایدار در 10 مسجد استان، ارائه مشاوره رایگان به زوج های در شرف ازدواج، برپایی نمایشگاه ازدواج آسان و عشق پایدار، تجلیل از خانواده مدافع حرم و تجلیل از خادمان، خیرین و تاثیرگذاران امر ازدواج از جمله برنامه های استان قم در هفته ازدواج است.
از 22 مرداد تا 28 مرداد به عنوان هفته ازدواج نامگذاری شده است.
7404 / 1175
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اسکیت قم تا پایان امسال به رتبه هفتم کشوری ارتقا می یابد

مسابقات تورتنیس روی میز هوپس دختران کشور در قم آغاز شد

اسکیت قم دارای محدودیت شدید زیرساختی است

کسب عنوان نائب قهرمانی از موفقیت های تیم دوچرخه سواری قم است

اعضای تیم‌ منتخب جودوی استان قم معرفی شدند

تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی لیگ‌های پایه فوتبال قم مشخص شدند

عبدالرضا آقاخانی سرپرست هیات ورزش سه گانه قم شد

رئیس هیات جانبازان قم: استخر دادند ولی غیرقابل استفاده است

تیم فوتبال امید صبای قم مغلوب آلومینیوم اراک شد

«امیر مهدی‌زاده» در کسب چهارمین مدال جهانی ناکام شد

بازی برابر گیتی پسند دشوار است/ ناامید نیستیم

نخستین آیفون مجهز به 5G تا دو سال دیگر

نمایندگان هندبال قم برابر حریفان خود تن به شکست دادند

مسابقات هندبال قهرمانی جوانان دختر به میزبانی قم آغاز شد

طوفان در کشتی بحران زده صبا و الماسی کم فروغ تر از همیشه

تیم فوتسال سوهان سیمای قم برابر شهرداری ساوه پیروز شد

سوهان محمد سیما قم مقابل شهرداری ساوه به پیروزی رسید

کِشتی کُشتی روی پُل

خلاصه شدن تمام تصمیمات کشتی در یک فرد اشتباه بود

استعفا دردی از مشکلات کشتی کشور برطرف نمی کند

کشتی ایران نیازمند اصلاح ساختاری است

استانداردترین پیست کشور در انتظار تغییر نگاه مسئولان قم است

استانداردترین پیست کشور در انتظار تغییر نگاه مسئولان قم است

تکواندوی قم در مسیر تاریخ سازی است

حضور بانوان قم در لیگ اسکواش در هاله ای از ابهام است

تیم فوتبال صبای قم به دیدار گل گهر سیرجان می‌رود

افتتاحیه هایی به رنگ ورزش و پهلوانک هایی در قامت کشتی

اراده ای برای برخورد با گروه های غیرمجاز کوهنوردی وجود ندارد

بخش خصوصی در تکمیل طرحهای ورزشی قم حمایت می شود

هشت طرح عمرانی ورزشی در قم افتتاح و کلنگ زنی شد

تیم فوتبال امید صبای قم به دیدار شهرداری تبریز می‌رود

کوهنوردی قم از کمبود مربی رنج می برد

جزئیات کلاهبرداری جدید از تماس‌های خارجی

هک داووس و انتشار اسامی قاتلان خاشقجی

کوهنوردی قم از کمبود مربی رنج می برد

600 معلول در بزرگداشت هفته پارالمپیک در قم شرکت کردند

قم به مهد رشته دوچرخه سواری نمایشی تبدیل می شود

همایش بزرگ پارالمپیک دانش آموزی در قم آغاز شد

ارتقاء سرانه ورزشی قم با کمک بخش خصوصی تحقق پیدا خواهد کرد

قم دارای فقیرترین زیرساخت سنگنوردی است

تیم فوتبال صبای قم به دیدار تیم ملوان انزلی می‌رود

تیم هیئت قم در قعر جدول لیگ تیراندازی با کمان قرار گرفت

از موفقیت ورزشکاران قمی پارالمپیک تا ناکامی تیم فوتسال

35 پایگاه ورزش صبحگاهی درقم فعال است

مسابقات فیزیک کلاسیک دانشجویان کشور در قم آغاز شد

خانه های بدن سازی در پارک های قم ایجاد می شود

هفت طرح ورزشی درقم اجرایی خواهد شد

از موفقیت ورزشکاران قمی پارالمپیک تا ناکامی تیم فوتسال

استاندار قم: همگانی کردن ورزش مورد توجه قرار گیرد

ورزشکاران معلول الگوی جامعه در تلاش و مجاهدت هستند