آخرين مطالب

نگاهی به رویدادهای هفته گذشته قم،

انرژی خورشیدی نیاز قم/ ساماندهی کوه نمک رها شده است اجتماعي

انرژی خورشیدی نیاز قم/ ساماندهی کوه نمک رها شده است

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - قم - استان قم درهفته گذشته شاهد رویدادهای مختلفی از جمله سفر وزیر کشور و هیات عالی رتبه کلیسای ارتدکس روسیه به قم، برگزاری جلسه ای با هدف بررسی ظرفیت های این استان برای بهره گیری از انرژی خورشیدی و انتقاد استاندار از رها شدن ساماندهی کوه نمک ، بود.
  تلاش برای حضور کاراته کاران قمی برای حضور در مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا ، برگزاری کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی و برنامه ریزی برای افزایش دوبرابری صندلی های سینما از دیگر اخبار و رویدادهای هفته گذشته قم بود.
** استاندار قم در دومین جلسه ستاد سرمایه گذاری این استان گفت: طرح ساماندهی کوه نمک قم که یکی از این اولویت هاست، درحال حاضر رها و متاسفانه به حریم آن نیز تجاوز شده است.سید مهدی صادقی اظهار داشت: قبلا درخصوص طرح ساماندهی کوه نمک به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توصیه شده، ولی بنابر آخرین اطلاعات هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.منطقه کوه نمک قم در 15 کیلومتری جاده قم به سمت جعفریه قرار گرفته و از جمله جاذبه های طبیعی این استان به شمار می آید.
**معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری قم هفته گذشته دردومین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان با اشاره به ظرفیت های خوب قم برای استفاده از انرژی خورشیدی گفت: محدودیت های اعمال شده برای تولید برق خورشیدی باید رفع شود.مهرداد غضنفری اظهار داشت: با توجه به موقعیت خاص اقلیمی قم و وجود گرما و آفتاب فراوان، علاوه بر تامین برق مورد نیاز خود توانایی صادر کردن برق را نیز دارد.وی افزود: بر این اساس رویکرد استان در حوزه برق و انرژی احداث نیروگاه های خورشیدی است و احداث نیروگاهی با ظرفیت 500 مگاوات در محدوده دریاچه حوض سلطان واقع در کیلومتر 50 آزادراه قم - تهران تعریف شده است.
**رئیس هیات کاراته قم گفت: مهمترین اولویت این هیات درسال جدید، تلاش برای حضور کاراته کاران قمی در مسابقات آسیایی 2018جاکارتا می باشد و در این زمینه، تمام توان و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. علیرضا برخورداری  خاطرنشان کرد: هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 از 27 مرداد تا 11 شهریور دراندونزی برگزار خواهد شد و کاراته کاران قمی شایستگی حضور در این رویداد بین المللی را دارند. بسیار امیدوار هستیم که با تلاش شبانه روزی، بتوانیم سهمیه هایی را در تیم ملی در مسابقات جاکارتا به خود اختصاص دهیم.
** هیات عالی رتبه کلیسای ارتدکس روسیه هفته گذشته درسفر به قم ضمن بازدید از مراکز دینی با استاندار قم دیدار و گفت وگو کرد.سیدمهدی صادقی استاندارقم دراین دیدار بر ارتقاء گفت و گوهای دینی با استفاده از ظرفیت شهر مقدس قم تاکید کرد. فیوفان، مترو پلیت قازان و تاتارستان و سرپرست هیات عالیرتبه کلیسای ارتدکس کشور روسیه نیز در این دیدار با اشاره به آشنایی خود به ظرفیت های مذهبی قم اظهار داشت: این شهر نه تنها برای ساکنان بلکه برای همه مسلمانان دارای اهمیت است.
**رییس سازمان نهضت سواد آموزی هفته گذشته در«آیین تجلیل از آموزش دهندگان و سواد آموزان نمونه » در پاسخ به سئوالی درخصوص وضعیت سواد آموزی در این استان گفت: قم از نظر با سوادی در ردیف 10 استان نخست کشور قرار دارد و مهم تر از آن شاهد کم شدن نرخ بی سوادان است که در 5 سال گذشته 2.5 درصد کاهش پیدا کرده است.باقرزاده یادآور شد: قم به لحاظ شدت مهاجر پذیری و زیاد بودن آمار حاشیه نشینی و اتباع بیگانه، یک استان خاص است؛ ولی معیارها و شاخص های مدنظر آموزش و پرورش نشان داده که در سه سال اخیر جزء استان های موفق سواد آموزی بوده است.
** مدیرکل راه آهن قم از ضرورت اتصال چشمه های بار این استان به خصوص منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به شبکه راه آهن سراسری در جهت انتقال بار و استفاده از ظرفیت شبکه ریلی تاکید کرد. محسن اعتماد هفته گذشته درحاشیه بازدید از طرح اتصال منطقه ویژه سلفچگان به شبکه ریلی، اظهار داشت: راه آهن استان دارای ظرفیت های بالقوه ای از جمله قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.عملیات اتصال راه آهن فرعی منطقه ویژه سلفچگان به راه آهن سراسری به طول 14 کیلومتر در زمینی به مساحت دو‌هزار هکتار و به طول 5/8 کیلومتر خردادماه سال 88 آغاز شد و تاکنون 66 درصد پیشرفت داشته است.
**مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی قم گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سالجاری تعداد صندلی سینماهای قم به دو برابر افزایش می یابد.سید موسی حسینی کاشانی افزود: درحال حاضر قم دارای 950 صندلی سینما می باشد که سال گذشته حدود 600 هزار تن فیلم های اکران شده را تماشا کردند.سه سینما شامل ونوس با 300 صندلی، تربیت با 500 صندلی و آیه با 150 صندلی هم اکنون در شهر قم فعال می باشد.سینما تربیت یکی از سینماهای قدیمی قم و متعلق به آموزش و پرورش است. و مزیت آن واقع شدن در مرکز شهر و دسترسی مناسب است.
**نایب رئیس شورای شهر قم در جلسه شورای اسلامی شهرگفت: وضعیت منطقه پردیسان در بحث فاضلاب به شدت نامناسب است که اگر تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ نشود، در آینده با مشکلات عدیده بهداشتی و زیست محیطی مواجه خواهیم شد. پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
** مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: ورزش صبحگاهی و عصرگاهی بانوان از سال گذشته تاکنون به صورت همگانی در 18 نقطه ازشهر قم برگزار می شود.معصومه ظهیری  با اشاره به وجود دو بوستان ویژه بانوان اظهار داشت: در این شهر نسبت به جمعیت بانوان مجموعه های ورزشی موجود کم است که باید افزایش پیدا کند.
**عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور چهارشنبه هفته گذشته با سفر به قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفت وگو کرد. وی در بیوت حضرات آیات جعفرسبحانی ، ناصر مکارم شیرازی ، لطف الله صافی گلپایگانی ، علوی گرگانی و نوری همدانی و نماینده آیت الله سیستانی درایران حضور یافت و به گفت وگو با آنان پرداخت. وی همچنین با حضور درحرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، مضجع شریف کریمه اهل بیت (ع) را زیارت کرد.
**کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی، روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید و همچنین 100 شخصیت از 50 کشور دنیا در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد. و روز جمعه نیز با سخنرانی آیت الله جعفر سبحانی به کار خود پایان داد.
**رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: هفت پایگاه اورژانس 115 باید در این استان راه اندازی شود تا تعداد پایگاه ها در شهر و محورهای مواصلاتی به استاندارد کشور برسد. محمد شهیدی   افزود: درحال حاضر 21 پایگاه شهری، 18 پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی دراستان قم فعال می باشد که از نظر تعداد پایگاه های شهری چهار و از نظر پایگاه جاده ای نیز سه پایگاه کمتر از استاندارد است.وی اضافه کرد: طبق استاندارد کشور باید به ازای هر50 هزار تن درشهرها و به ازای هر 40 کیلومتر در جاده ها یک پایگاه اورژانس 115فعال باشد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زمینه های اشتغال و تامین درآمد سالمندان فراهم شود‌

فرماندار: برای روستاهای قم برنامه اجتماعی تدوین شود

آموزش های پیشگیری از اعتیاد در روستاهای قم ارائه شود

نرخ جمعیت سالمندی قم 1.4درصد پایین تر از میانگین کشوری است

2 بازارچه توانمندی های روستایی در قم برپا می شود

آزادگان در سخت ترین شرایط از باورهای انقلابی دست برنداشتند

نظام مددکاری چهار هزار سالمند کمیته امداد قم تغییر کرد

کشف بیش از 240 کیلوگرم مواد مخدر در قم

فرمانده انتظامی: 240 کیلوگرم مواد مخدر در قم کشف شد

تمام مدارس قم دارای مربی پرورشی است

مردم قم هرگونه تخلف در بازار را به 124 اطلاع دهند

افزایش کمک به نیازمندان نشان از همبستگی دینی است

کیفیت مرغ با انجماد در فریزر خانگی کاهش می یابد

خدمات مشاوره ای و مددکاری کمیته امداد قم برون سپاری شد

یک هزار ردیف استخدامی به آموزش و پرورش قم اختصاص یافت

قیمت نان در قم به نرخ قبل برگشته است

کمک 14میلیارد تومانی مردم قم به کمیته امداد در 5 ماه نخست سال جاری

هزینه‌های جاری 45 مرکز نگهداری کودکان توسط خیرین مردمی تامین می‌شود

مراجعات مردم به کمیته امداد دو برابر شده است

رشد 18درصدی مشارکت مردم قم در کمک به نیازمندان

تسهیلات حمایت از اشتغال روستایی، باید طبق قانون پرداخت شود

هزینه روادید اربعین کاهش یافت!

خوزستان را دوباره دود هورالعظیم فرا گرفت

بارورسازی ابرها، تنها یک عامل روانی

پاسخ وزیر آموزش و پرورش به پویش «فرزندت ـ کجاست؟»

آشنایی سطحی دانشجویان با علوم انسانی مانع نظریه‌پردازی است

جهان اسلام به تحول در علوم انسانی نیاز دارد

پدر بی رحم از ناگفته های جنایتش پرده برداشت

پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای فردا چهارشنبه 97/05/24

گزارشی از گفت و شنود استاندار قم با سمن ها

18700 زوج قمی با مهارت های زندگی مشترک آشنا شدند

2 مجموعه شهر بازی در قم افتتاح می شود

76 زندانی جرائم غیرعمد در قم آزاد شدند

یک واحد تولید سوسیس غیر استاندارد در قم پلمپ شد

افزایش 10 درصدی نرخ کرایه در انتظار حمل و نقل درون شهری قم

نصب برخی دکل‌های مخابراتی در قم با اصول شهرسازی همخوانی ندارد

تشکیل گاردهای حفاظت در گمرکات مرزی کشور

درگیری مسلحانه 2ساعته وزارت اطلاعات با یک باند قاچاق

اژه ای: دادگاه مفاسد اقتصادی علنی و رسانه‌ای می‌شود

هشدار وزارت بهداشت درباره موسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور

مسمومیت 53 زن در استخر نهاوند

محاکمه تازه عروس به خاطر پرت کردن شوهر از طبقه نهم

کشف سجاده آغشته به تریاک توسط ماموران گمرک

پیش بینی وضعیت هوای تهران و ایران برای فردا سه شنبه 97/05/23

مردمداری بهترین سلاح مبارزه با آسیب های دشمن است

برخورد اتوبوس با تریلی در قم2 کشته برجای گذاشت

وفاداری و تعهد زوجین موجب تحکیم خانواده است

تشکل‌ها لنگرگاه آرامش کشور هستند

همسر شما با تمام عالم متفاوت است

فعالیت بیش از 250 نشریه مکتوب مجوزدار در قم