آخرين مطالب

نگاهی به رویدادهای هفته گذشته قم،

انرژی خورشیدی نیاز قم/ ساماندهی کوه نمک رها شده است اجتماعي

انرژی خورشیدی نیاز قم/ ساماندهی کوه نمک رها شده است

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - قم - استان قم درهفته گذشته شاهد رویدادهای مختلفی از جمله سفر وزیر کشور و هیات عالی رتبه کلیسای ارتدکس روسیه به قم، برگزاری جلسه ای با هدف بررسی ظرفیت های این استان برای بهره گیری از انرژی خورشیدی و انتقاد استاندار از رها شدن ساماندهی کوه نمک ، بود.
  تلاش برای حضور کاراته کاران قمی برای حضور در مسابقات آسیایی 2018 جاکارتا ، برگزاری کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی و برنامه ریزی برای افزایش دوبرابری صندلی های سینما از دیگر اخبار و رویدادهای هفته گذشته قم بود.
** استاندار قم در دومین جلسه ستاد سرمایه گذاری این استان گفت: طرح ساماندهی کوه نمک قم که یکی از این اولویت هاست، درحال حاضر رها و متاسفانه به حریم آن نیز تجاوز شده است.سید مهدی صادقی اظهار داشت: قبلا درخصوص طرح ساماندهی کوه نمک به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توصیه شده، ولی بنابر آخرین اطلاعات هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.منطقه کوه نمک قم در 15 کیلومتری جاده قم به سمت جعفریه قرار گرفته و از جمله جاذبه های طبیعی این استان به شمار می آید.
**معاون هماهنگی اموراقتصادی استانداری قم هفته گذشته دردومین جلسه ستاد سرمایه گذاری استان با اشاره به ظرفیت های خوب قم برای استفاده از انرژی خورشیدی گفت: محدودیت های اعمال شده برای تولید برق خورشیدی باید رفع شود.مهرداد غضنفری اظهار داشت: با توجه به موقعیت خاص اقلیمی قم و وجود گرما و آفتاب فراوان، علاوه بر تامین برق مورد نیاز خود توانایی صادر کردن برق را نیز دارد.وی افزود: بر این اساس رویکرد استان در حوزه برق و انرژی احداث نیروگاه های خورشیدی است و احداث نیروگاهی با ظرفیت 500 مگاوات در محدوده دریاچه حوض سلطان واقع در کیلومتر 50 آزادراه قم - تهران تعریف شده است.
**رئیس هیات کاراته قم گفت: مهمترین اولویت این هیات درسال جدید، تلاش برای حضور کاراته کاران قمی در مسابقات آسیایی 2018جاکارتا می باشد و در این زمینه، تمام توان و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت. علیرضا برخورداری  خاطرنشان کرد: هجدهمین دوره بازی های آسیایی 2018 از 27 مرداد تا 11 شهریور دراندونزی برگزار خواهد شد و کاراته کاران قمی شایستگی حضور در این رویداد بین المللی را دارند. بسیار امیدوار هستیم که با تلاش شبانه روزی، بتوانیم سهمیه هایی را در تیم ملی در مسابقات جاکارتا به خود اختصاص دهیم.
** هیات عالی رتبه کلیسای ارتدکس روسیه هفته گذشته درسفر به قم ضمن بازدید از مراکز دینی با استاندار قم دیدار و گفت وگو کرد.سیدمهدی صادقی استاندارقم دراین دیدار بر ارتقاء گفت و گوهای دینی با استفاده از ظرفیت شهر مقدس قم تاکید کرد. فیوفان، مترو پلیت قازان و تاتارستان و سرپرست هیات عالیرتبه کلیسای ارتدکس کشور روسیه نیز در این دیدار با اشاره به آشنایی خود به ظرفیت های مذهبی قم اظهار داشت: این شهر نه تنها برای ساکنان بلکه برای همه مسلمانان دارای اهمیت است.
**رییس سازمان نهضت سواد آموزی هفته گذشته در«آیین تجلیل از آموزش دهندگان و سواد آموزان نمونه » در پاسخ به سئوالی درخصوص وضعیت سواد آموزی در این استان گفت: قم از نظر با سوادی در ردیف 10 استان نخست کشور قرار دارد و مهم تر از آن شاهد کم شدن نرخ بی سوادان است که در 5 سال گذشته 2.5 درصد کاهش پیدا کرده است.باقرزاده یادآور شد: قم به لحاظ شدت مهاجر پذیری و زیاد بودن آمار حاشیه نشینی و اتباع بیگانه، یک استان خاص است؛ ولی معیارها و شاخص های مدنظر آموزش و پرورش نشان داده که در سه سال اخیر جزء استان های موفق سواد آموزی بوده است.
** مدیرکل راه آهن قم از ضرورت اتصال چشمه های بار این استان به خصوص منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان به شبکه راه آهن سراسری در جهت انتقال بار و استفاده از ظرفیت شبکه ریلی تاکید کرد. محسن اعتماد هفته گذشته درحاشیه بازدید از طرح اتصال منطقه ویژه سلفچگان به شبکه ریلی، اظهار داشت: راه آهن استان دارای ظرفیت های بالقوه ای از جمله قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق است که باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.عملیات اتصال راه آهن فرعی منطقه ویژه سلفچگان به راه آهن سراسری به طول 14 کیلومتر در زمینی به مساحت دو‌هزار هکتار و به طول 5/8 کیلومتر خردادماه سال 88 آغاز شد و تاکنون 66 درصد پیشرفت داشته است.
**مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی قم گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سالجاری تعداد صندلی سینماهای قم به دو برابر افزایش می یابد.سید موسی حسینی کاشانی افزود: درحال حاضر قم دارای 950 صندلی سینما می باشد که سال گذشته حدود 600 هزار تن فیلم های اکران شده را تماشا کردند.سه سینما شامل ونوس با 300 صندلی، تربیت با 500 صندلی و آیه با 150 صندلی هم اکنون در شهر قم فعال می باشد.سینما تربیت یکی از سینماهای قدیمی قم و متعلق به آموزش و پرورش است. و مزیت آن واقع شدن در مرکز شهر و دسترسی مناسب است.
**نایب رئیس شورای شهر قم در جلسه شورای اسلامی شهرگفت: وضعیت منطقه پردیسان در بحث فاضلاب به شدت نامناسب است که اگر تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ نشود، در آینده با مشکلات عدیده بهداشتی و زیست محیطی مواجه خواهیم شد. پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
** مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری قم گفت: ورزش صبحگاهی و عصرگاهی بانوان از سال گذشته تاکنون به صورت همگانی در 18 نقطه ازشهر قم برگزار می شود.معصومه ظهیری  با اشاره به وجود دو بوستان ویژه بانوان اظهار داشت: در این شهر نسبت به جمعیت بانوان مجموعه های ورزشی موجود کم است که باید افزایش پیدا کند.
**عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور چهارشنبه هفته گذشته با سفر به قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفت وگو کرد. وی در بیوت حضرات آیات جعفرسبحانی ، ناصر مکارم شیرازی ، لطف الله صافی گلپایگانی ، علوی گرگانی و نوری همدانی و نماینده آیت الله سیستانی درایران حضور یافت و به گفت وگو با آنان پرداخت. وی همچنین با حضور درحرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س)، مضجع شریف کریمه اهل بیت (ع) را زیارت کرد.
**کنگره بین المللی نقش شیعه در پیدایش و گسترش علوم اسلامی، روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید و همچنین 100 شخصیت از 50 کشور دنیا در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد. و روز جمعه نیز با سخنرانی آیت الله جعفر سبحانی به کار خود پایان داد.
**رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: هفت پایگاه اورژانس 115 باید در این استان راه اندازی شود تا تعداد پایگاه ها در شهر و محورهای مواصلاتی به استاندارد کشور برسد. محمد شهیدی   افزود: درحال حاضر 21 پایگاه شهری، 18 پایگاه جاده ای و یک پایگاه هوایی دراستان قم فعال می باشد که از نظر تعداد پایگاه های شهری چهار و از نظر پایگاه جاده ای نیز سه پایگاه کمتر از استاندارد است.وی اضافه کرد: طبق استاندارد کشور باید به ازای هر50 هزار تن درشهرها و به ازای هر 40 کیلومتر در جاده ها یک پایگاه اورژانس 115فعال باشد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی قم 98.5 درصد است

توصیه‌های روزه‌داری برای افراد سالمند و بیماران خاص

رشد46 درصدی جابجایی مسافردر ایستگاه راه‌آهن قم

متروی قم با خرید تجهیزات از شرکت چینی تکمیل می‌شود

7 هزار و 500 نفر در زندان‌های قم به حفظ موضوعی قرآن پرداختند

پست قرنطینه باید همراه با گشت نیروی انتظامی باشد

1800 چاه آب غیرمجاز در استان قم فعال است

بیش از 500 واحد تولیدی قم تعطیل، راکد و نیمه فعال هستند

در مواجهه با تنش آبی در قم باید چاه‌های غیر مجاز مسدود شود

190 زندانی جرایم غیرعمد منتظر کمک های مردم هستند

طرح خرید تجهیزات مترو از شرکت چینی تصویب شد

استاندار: معضل کم آبی در قم شرایط ویژه ای دارد

کشف 140کیلوگرم تریاک درقم

اعضای بدن 73 بیمار مرگ مغزی اهدا شده است

140 کیلوگرم تریاک در قم کشف شد

کشتارگاه شهرداری برخی زیرساخت های لازم را ندارد

زنان باردار و شیرده می‌توانند روزه بگیرند؟

خسارت به شبکه آب شهری در حادثه خیابان امامزاده ابراهیم/ تذکرات لازم به پیمانکار مترو داده شده بود

هیچ مورد مسمومیت با قارچ در قم مشاهده نشده است

شاید عده‌ای توجه نداشته باشند اما دیگر برخورد خشن جواب نمی‌دهد

آغاز ثبت‌نام تاکسی‌های برلیانس در قم

کمک خیران در ماه رمضان ساماندهی شود

سرنوشت باغ پنبه

چه بر سر خانه‌های دوچرخه قم آمد؟

آرامش انسان از اسلام به نظریه ای با مختصات اجتماعی تبدیل شود

درآمد کمیته امداد قم 21 درصد رشد داشته است

بارش های اخیر کمبود آب را در قم جبران نمی کند

190 هزار تن از نظر بیماریهای غیرواگیر ارزیابی شدند

توصیه‌های روزه‌داری برای کودکان و نوجوانان

آمادگی دستگاه های قم برای اعزام زائران به مرقد امام راحل

دسترسی به تمام خوبی ها در ماه رمضان فراهم است

اجرای طرح پاکسازی نقاط جرم خیز در قم

طرح پایش بازار ماه رمضان در قم آغاز شد

بارندگی در قم 38 درصد کاهش یافته است

حل معضل موتورسوارها با اقدمات فرهنگی نتیجه بخش است

سوخت و ساز بدن در روزه داری

ایستایی و سکون؛ در روابط عمومی جایگاهی ندارد

جانمایی پارکینگ موتور در هسته مرکزی قم ضروری است

هسته مرکزی شهر به محلی غیرقابل سکونت تبدیل شده است

اقدامات قهری تنها مشکلات را بیشتر می کند

روابط عمومی ها در گفتمان سازی شعار سال ورود کنند

بچه های حریم دکل های برق را دریابیم

بیانیه درباره برجام نظر آیت الله جنتی بود/تجلیل از دیپلماسی ایران

مرکز انتقال خون قم در ماه رمضان فعال است

انگیزه جوانان برای کارآفرینی تقویت شود

طرح ارتقاء ایمنی در 200 مدرسه قم اجرا شد

سرمایه اجتماعی زیربنای سرمایه های حیاتی کشور است

فعالیت واحدهای صنفی مسافرپذیر در ماه مبارک رمضان

امنیت پایدار از طریق روش های سخت محقق نمی شود

نیروی انتظامی در صدد ایجاد امنیت و اقتدار پایدار است