آخرين مطالب

گزارشی از کارگروه رفع موانع تولید قم:

نیزار پهنه ای پر رونق برای افزایش اشتغالزایی استان است اقتصادي

نیزار پهنه ای پر رونق برای افزایش اشتغالزایی استان است

  بزرگنمايي:

قم آنلاین -  پنجمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید قم، با حضور معاون استاندار، مدیران دستگاه های اجرایی و نمایندگان واحدهای صنعتی در شرکت فولاد غرب آسیا، واقع در پهنه صنعتی نیزار برگزار و در آن بر ظرفیت های خاص این منطقه برای افزایش آمار تولید و اشتغال استان تاکید شد.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم در این جلسه گفت: نیزار، منطقه ای اقتصادی، اشتغال آفرین و پویاست که می توان از آن به عنوان یکی از قطب های صنعتی استان نام برد.
مهرداد غضنفری بیان کرد: یکی از مهمترین مسائل موجود در این منطقه، نبود مدیریت واحد برای ساماندهی امور آن است که این مساله باید هرچه سریعتر از طریق کارگروهی که به همین منظور تشکیل شده، پیگیری شود تا حجم تاثیرگذاری این منطقه در گردش اقتصادی استان روز به روز توسعه یابد.
وی افزود: به منظور نظم بخشیدن به امور منطقه، تمام مجوزهای مورد نیاز پهنه صنعتی نیزار باید توسط کارگروه مشخص شده، صادر شود و هیچ دستگاه اجرایی نمی تواند به صورت انفرادی در این منطقه فعالیتی را انجام دهد.
وی ادامه داد: واحدهای صنعتی فعال در پهنه نیزار می توانند با تشکیل مجمع و انتخاب نماینده واحد، علاوه بر تبلیغ ظرفیت های منطقه و بازاریابی بهتر برای جذب بازارهای بیشتر، کارهای خود را به صورت مستمر از طریق کارگروهی که به همین منظور تشکیل شده است، پیگیری کنند.
غضنفری تاکید کرد: همه مدیران دستگاه های اجرایی به عنوان سربازان خط مقدم تولید و اشتغال باید در خدمت سرمایه گذاران دارای صلاحیت باشند تا استان قم با داشتن نیروی انسانی متخصص و زیرساخت های فراوان در حوزه صنعت، بتواند به عنوان نگینی در سطح کشور، بدرخشد.
وی در ادامه به شیوه جدید برگزاری جلسه های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان در مناطق صنعتی قم اشاره کرد و افزود: حضور میدانی مدیران در میان صنعتگران و سرمایه گذاران باعث آشنایی بیشتر آنان با مشکل های موجود در بخش تولید می شود و هم افزایی میان بخش دولتی و خصوصی را گسترش می دهد.
وی با اشاره به اهمیت حضور مردم، نخبگان و مدیران دستگاه های اجرایی در فرآیند اصلاح مشکل های بخش اقتصادی، گفت: باید دست سرمایه گذاران دارای صلاحیت را ببوسیم و برای آنان فرش قرمز پهن کنیم و از این که فعالیت های اقتصادی توسط بخش خصوصی صورت می گیرد، خوشحال باشیم.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم نیز در این جلسه گفت: تعیین یک روش مدیریتی واحد، تامین نقدینگی مورد نیاز واحدهای صنعتی و ایجاد راه دسترسی مناسب از جمله مهمترین مسائلی که پهنه صنعتی نیزار به آن نیاز دارد.
محمود سیجانی افزود: واحدهای صنعتی فعال در پهنه نیزار باید یکی از شیوه های رایج در ساماندهی مناطق صنعتی مانند تشکیل اتحادیه، انجمن، هیات امنا، شرکت تعاونی، شهر صنعتی و یا معرفی منطقه به عنوان شهرک صنعتی را انتخاب کنند تا فعالیت آنان منسجم و درخواست هایشان به صورت قانونی پیگیری شود.
وی بیان کرد: در صورت اتحاد واحدهای صنعتی منطقه، آنان می توانند مسایل خود را به صورت جمعی به دستگاه های اجرایی ارائه دهند و مدیران استانی نیز با نگاه جامع به مشکل های منطقه نیزار رسیدگی کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم نیز در این جلسه گفت: منطقه نیزار را می توان به محل استقرار صنایعی که در امر بازیافت فلزات فعالیت می کنند، تبدیل و از ظرفیت های آن برای ایجاد شهرک محیط زیست محور استفاده کرد.
تورج همتی افزود: همچنین پساب تولید شده در واحدهای صنعتی این منطقه را می توان پالایش و از آن برای ایجاد کشت سبز در پهنه نیزار بهره برد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم نیز دراین جلسه با اشاره به حمایت های گسترده دولت از صنایع در قالب اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، گفت: واحدهای فعال در پهنه صنعتی نیزار همچون سایر واحدهای تولیدی می توانند از فرصت ایجاد شده در دولت برای تبدیل حسابرسی های 10 ساله خود به یک سال استفاده کنند.
علی اصغر دادخواه افزود: همچنین تمام واحدهای دارای جریمه تاخیر پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی می توانند با پرداخت حق بیمه خود تا تاریخ دهم تیرماه جاری از بخشودگی کامل جرایم استفاده کنند.
مدیر عامل شرکت فولاد غرب آسیا نیز در این جلسه گفت: با حمایت های دستگاه های اجرایی برای تامین سرمایه ارزی مورد نیاز و نوسازی برخی از تجهیزات این کارخانه می توان تولید آن را به 800 هزار تن ورق فولاد سرد در سال جاری ارتقا داد و حجم گردش مالی این واحد صنعتی را به یکهزار و 500 میلیارد تومان رساند که این رقم در سطح استان قم تحول آفرین است.
نادر سلیمانی افزود: همچنین با این کار حجم اشتغال مستقیم کارخانه 2 برابر وضع موجوده شده و از یک هزار تن عبور خواهد کرد که رقم قابل توجهی است.
در این جلسه مسائل و مشکلات پهنه صنعتی نیزار و واحد صنعتی فولاد غرب آسیا با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان و نمایندگان واحدهای صنعتی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پیشنهادات اجرایی برای رفع آن ارائه شد.
کارخانه فولاد غرب آسیا در جنوب استان قم و در 30 کیلومتری شهرستان دلیجان بوده و محصولات این کارخانه در صنایع مختلف از جمله خودرو سازی، لوازم خانگی و ساختمانی کاربرد دارد. در حال حاضر 12 واحد تولیدی در پهنه صنعتی نیزار به وسعت 100 هکتار مشغول به فعالیت هستند؛ این منطقه در بخش سلفچگان قم و در 35 کیلومتری جاده سلفچگان به دلیجان قرار گرفته است.
** بازدید از کارخانه های فعال در پهنه صنعتی نیزار
مهرداد غضنفری، معاون امور اقتصادی استاندار قم و شماری دیگر از مسئولان دستگاه های اجرایی استان، قبل از تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از چند واحد صنعتی فعال در پهنه نیزار بازدید کردند.
2 هزار و 394 واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که 94 درصد به بخش صنایع کوچک اختصاص یافته است؛ از این تعداد 2 هزار و 256 واحد مربوط به صنایع کوچک، 75 واحد مربوط به صنایع متوسط و 63 واحد مربوط به صنایع بزرگ است؛ همچنین 54 هزار تن در بخش صنعت قم مشغول به فعالیت هستند.
استان قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمود آباد، ثامن الائمه(ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مصاحبه بی‌بی‌سی با امیر تتلو و داغ شدن تتلیتی ها!

عکس های جالب از تغییر چهره ستاره های هالیوود!!/ با رژیم و عمل

نگاهی جدید به موضوع تجاوز در سینمای ایران

گریم شگفت انگیز بازیگر زن 57 ساله با ظاهر پیرمرد 82 ساله!!

بازیگرانی که نماد فیلمشان را روی بدن خود تتو کردند + عکس

طعنه به گلزار؛ جواد رضویان نهمین بازیگر برتر تاریخ!!

بازیگر فیلم «خوک» برنده جایزه بهترین بازیگر از جشنواره اسپانیا

300 میلیارد ریال تسهیلات به طرح های صنعتی در قم پرداخت شد

اعطای 30 میلیارد تومان وام جهت رفع موانع تولید 10واحد صنعتی

نباید برخی از واحدهای صنعتی قم بلاتکیف و راکد باشند

تلویزیون خانه خاله نیست/ مرد زیرابرو برداشته نمی‌خواهد!!

معاون استاندار: وضعیت واحدهای صنعتی راکد قم بررسی شود

اجرای طرح توزیع و نصب کاهنده مصرف آب در قم

عجایب صداوسیما/ از سانسورهای عجیب تا زشت کردن تیپ و گریم!!

اولین عکس لیلا اوتادی در «خرها آدم نمی‌شوند»

بازیگر نقش مرضیه در دلدادگان: از مادربزرگم الگو گرفتم

از فصل 9 سریال مردگان متحرک walking dead چه خبر؟! + عکس

ستاره های مشهوری که علنا به خیانت خود اعتراف کردند! + عکس

زوج مهناز افشار و پرویز پرستویی پرطرفدارترند یا نوید محمدزاده؟!

لاله صبوری: کم مانده طرفدارهای مدیری و ضیاء روی دیوار خانه‌ام بدوبیراه بگن!!

مرگ دردناک صدابردار مشهور سر صحنه فیلمبرداری! + عکس صحنه حادثه

آهنگ «بارون» را با صدای محمدرضا گلزار بشنوید

علی‌ ضیاء درباره‌ حاشیه‌های مهمان «فرمول یک» توضیح داد

گزارشی از دستمزدهای دلاری و پولشویی در سینمای ایران

حقایق جالب از زندگی سرسی لنیستر بازیگر «بازی تاج و تخت »

الهام چرخنده در نقش رییس منافقین + عکس

مراسم وداع با بهرام شفیع در صداوسیما با حضور ... + عکس

اکران «عرق سرد» با حضور باران کوثری، سحر دولتشاهی و...

بازیگر زن آمریکایی در 91 سالگی از دنیا رفت + عکس جوانی

ممنوعیت حضور باران کوثری در مشهد و واکنش وی به این ممنوعیت !!

لاله صبوری: رابطه خوبی با مهران مدیری ندارم!!

سریال جنجالی با حضور سحر قریشی و سمانه پاکدل رفع توقیف شد + عکس

دستمزد رویایی اسکارلت جوهانسون برای بازی در Black Widow

پیام تامل برانگیز نیوشا ضیغمی برای درگذشت بهرام شفیع + عکس

پنج هزار مگاوات به ظرفیت برق کشور افزوده می شود

نیروگاه 6 مگاواتی برق درقم با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

پنج طرح صنعت برق با حضور وزیر نیرو در قم افتتاح شد

قم بهترین مکان برای استقرار نیروگاه های خورشیدی است

اصلاح الگوی مصرف به یک مطالبه اجتماعی تبدیل شود

لاستیکهای اموال تملیکی درقم توزیع می شود

نیروگاه 6مگاواتی برق در شهرک شکوهیه افتتاح شد

26 نیروگاه به ظرفیت برق کشور اضافه می‌شود

نقد و بررسی آلبوم «ابراهیم» محسن چاوشی

لزوم همکاری بیشتر بانک‌ها در اعطای تسهیلات به مددجویان کمیته امداد

کاهش وزن باورنکردنی باران کوثری طی دو ماه!! + عکس

بیوگرافی بهرام شفیع + عکس های بهرام شفیع و پسرش

طرح های روستایی حمایت می شود

بانک های قم در اعطای تسهیلات به مددجویان فعالتر باشند

سریال هایی که نباید تماشا کنید!/ از بازی تاج و تخت تا واکینگ دد

بازیگران ایرانی که تغییر جنسیت دادند!! + عکس