آخرين مطالب

برگزاری یادواره ملی شهدای مدافع حرم در قم ورزشي

برگزاری یادواره ملی شهدای مدافع حرم در قم

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان قم از برگزاری یادواره ملی شهدای مدافع حرم در هفته جوان در استان قم خبر داد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم، حسن عابدی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص برنامه های اداره کل ورزش و جوانان در هفته جوان عنوان کرد: هفته جوان از 8اردیبهشت ماه آغاز می‌شود و تا 15 اردیبهشت ماه ادامه دارد که برنامه های متنوع و مفرح برای این هفته در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه برنامه های هفته جوان در استان قم زودتر آغاز خواهد شد، گفت: شروع برنامه های هفته جوان در استان قم از 5اردیبهشت ماه است و در این روز مهندس تندگویان معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان با علما و شخصیت های علمی و مذهبی و همچنین با سازمان های مردم نهاد دیدار و گفت‌وگو می‌کند.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان قم بیان کرد: همچنین نمایشگاه توانمندی سمن ها در 15غرفه در 6اردیبهشت ماه آغاز بکار می‌کند که در این نمایشگاه توانمندی و دستاورد سمن ها و سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان در معرض بازدید عموم قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: همچنین مراسم تجلیل از جوانان برتر استان در قسمتی از جشنواره حضرت علی اکبر(ع) در 6اردیبهشت ماه در ورزشگاه شهید حیدریان برگزار می‌شود؛ دستگاه ها و سازمان‌ها جوانان نخبه خودر را در 18محور معرفی کردند و همچنین از طریق سایت امکان ثبت نام وجود داشت که داوری نهایی امروز برگزار‌ می‌شود و 18 جوان در روز جشنواره مورد تجلیل قرار می‌گیرند.
حسن عابدی افزود: حضور دسته جمعی جوانان در حرم مطهر و برگزاری آیین خطبه خوانی در روز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و همچنین برپایی نمایشگاه نقاشی و پوستر از 5 اردیبهشت‌ماه در خانه جوان، از دیگر برنامه اداره کل ورزش و جوانان برای این هفته است؛
وی اظهار کرد یادواره ملی شهدای مدافع حرم با حضور نمایندگان خانواده شهدای لشکر فاطمیون، زینبیون و شهدای مدافع حرم در سراسر کشور با حضور مسئولین کشوری برای اولین بار به صورت ملی در 13اردیبهشت‌ماه در مرکز فقهی ائمه اطهار برگزار می‌شود و سعی داریم سردار قاسم سلیمانی نیز در این مراسم به عنوان مهمان ویژه حضور داشته باشد.
مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان قم ادامه داد: همچنین در این مراسم، افتتاحیه جشنواره ملی شهدای مدافع حرم در 10رشته افتتاح، و در نیمه دوم سال 97 اختتامیه آن برگزار می‌شود.
**حواشی در فوتبال موضوع جدیدی نیست
وی در پاسخ به خبرنگاران در خصوص وضعیت تیم صبای قم و حواشی اخیر این تیم گفت: حواشی در فوتبال موضوع جدیدی نیست، ولی مخاطبین باید با نگاه مثبت به اتفاقات نگاه کنند؛ شاید یک رویداد در برنامه های ورزشی رخ بدهد و ما بایستی نسبت به موضوع با رویکرد مثبت واکنش نشان بدهیم.
عابدی بیان کرد: این دست اتفاقات بسیار رخ می‌دهد و مهم این است که بدانیم نسبت به تکالیف خود درست عمل کرده‌ایم یا نه؛ اگر مروری بر عملکرد متولی حوزه فوتبال و دیگر هیات خهای ورزشی نگاه کنیم می‌بینیم با توجه به اختیارات و همچنین امکاناتی که در اختیار داشته اند، به خوبی توانسته‌اند ارائه خدمت کنند.
**مشکلات صبا یک روزه و یکساله به وجود نیامد
وی افزود: تیم صبا یک روزه به وجود نیامد و مشکلات هم یک روزه و یکساله ایجاد نشد؛ مشکلات از روزی که تیم صبا به قم هبه شد شروع شد و بدهی ها سال به سال بیشتر شد؛ سال قبل تیم به لیگ دسته یک سقوط کرد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قم گفت: پس از سقوط تیم به دسته اول، تیم به هیات فوتبال سپرده شد و به دلیل بدهی ها پنجره نقل و انتقال بسته بود و اجازه جذب بازیکن نداشت و به همین دلیل اسپانسر ها راغب به حمایت از این تیم نبودند و دفع شدند.
** به خواسته مردم و جوانان، شاکله تیم صبا بومی شد
وی ادامه داد: به خواسته جوانان و مردم که بومی شدن حداقل 70درصد شاکله تیم بود احترام گذاشته شد و برای تمام اسپانسر ها و حامیان مالی شرط گذاشته شد که بازیکنان و مربیان تیم بومی باشند؛ الحمدالله این اتفاق افتاد ولی به دلیل عدم امکان جذب بازیکان و دلایل متعدد دیگر و علی رغم میل باطنی متصدیان ورزش، تیم به لیگ دسته دو سقوط کرد.
حسن عابدی با بیان اینکه از تیم صبای قم حمایت می‌کنیم، افزود: تیم های پایه تمام رشته ها از جمله تیم های پایه فوتبال صبا باید حمایت شوند و از هیات فوتبال انتظار داریم تیم های پایه را حمایت کنند تا به سطخ قابل انتطار در رشته فوتبال برسیم.
** قم قابلیت تیم لیگ برتری فوتبال را ندارد
وی عنوان کرد: استان قم از نظر زیرساخت و توانایی فنی، قابلیت داشتن تیم لیگ برتری و یا لیگ دسته یکی را ندارد و نکته مثبت حضور صبا در لیگ برتر و دسته یک این بود که جوانان بومی تجربه بازی در میادین بالا را پیدا کردند.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان قم در خصوص مطالب مطرح شده در برنامه نود نیز گفت: نامه مکتوب به فدراسیون فوتبال زده شد تا نماینده ای را برای بررسی موارد طرح شده معرفی کنند و از همه درخواست کردیم تا مستندات خود را به حراست اداره کل ورزش و جوانان ارائه کنند تا مورد بررسی قرار گیرد و نتیجه به رئیس فدراسیون فوتبال ابلاغ می‌شود تا تصمیم اتخاذ شود.
وی با بیان اینکه برگزاری‌ مجمع هیات فوتبال در اختیارات اداره کل نیست، تصریح کرد: اعضا مجمع باید از طریق یک نامه مکتوب از فدراسیون تقاضا کنندکه مجمع برگزار شود و در خصوص رئیس هیات تصمیم گیری شود.
حسن عابدی با اشاره به کمک های اداره کل ورزش و جوانان به تیم های ورزشی، گفت: زمانی که تیم صبا در لیگ برتر حضور داشت و اداره ورزش و جوانان استان، کوچکترین نقشی در هدایت و مدیریت تیم نداشت، برای برگزاری مسابقات کمک های زیادی به این تیم شد که یکی از آن تامین هزینه نگهداری و آماده سازی ورزشگاه یادگار امام برای برگزاری مسابقات بود که سالیانه هزینه های قابل توجه برای نگهداری این مجموعه در اختیار باشگاه صبا قرار میدادیم.؛ همچنین اعتباراتی در اختیار هیات فوتبال برای برگزاری مسابقات قرار میگرفت و برای برد در برخی بازی ها نیز، پاداش هایی از طرف اداره کل ورزش و جوانان به تیم اعطا می‌شد و این حمایت ها بعد از سقوط صبا به دسته یک نیز ادامه داشت.
**انصراف تیم آتلیه طهران از حضور در لیگ برتر صحت ندارد
وی در خصوص تیم های فوتسال استان نیز بیان کرد: برای حمایت های مالی از تیم های فوتسال لیگ برتری استان بالغ بر 400میلیون تومان اعتبار صرف شد و برای فصل آینده نیز از تیم آتلیه طهران حمایت صورت می‌گیرد؛ انصراف این تیم از حضور در لیگ برتر صحت ندارد و در تلاش هستیم با جذب اسپانسر، این تیم با قدرت در لیگ برتر حضور پیدا کند.
مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان با بیان اینکه هر رشته ورزشی متولی تخصصی دارد، گفت: رئیس هیات ورزشی وظیفه دارد برای حمایت از تیم ها، اسپانسر فراهم کند و تیم ها را مدیریت کند و اگر درخواست بدهد، اداره کل تا حد مقدور حمایت مالی از آن تیم انجام می‌دهد.
وی در خصوص تیم کاراته آذرخودرو گفت: تیم آذرخودرو حامی مالی تیم کاراته قم که در سوپرلیگ حضور داشت، شد و این تیم نیز قهرمان شد؛ در اواسط فصل اسپانسر حمایت مالی نکرد و به تعهدات عمل نکرد و وظیفه اداره کل نیست که تعهداتش را عملی کند و باید هیات ها ضمانت های لازم را از اسپانسر ها اخذ کنند تا چنین اتفاقاتی رخ ندهد.
حسن عابدی در خصوص تیم هندبال بانوان هدف پویان جوان نیز تصریح کرد: به رئیس هیات هندبال ماموریت دادیم تا از این تیم حمایت کند حمایت های مالی از این تیم دوبرابر شود و به همین منظور مبلغ 14میلیون تومان به حساب هیات هندبال به منظور هزینه ثبت نام این تیم در لیگ واریز شد ولی مدیرعامل تیم اعلام کرد به دلیل وجود مشکلات مالی، قادر به تیمداری نیست.
وی با بیان اینکه هر کسی اعلام آمادگی برای تیمداری بکند، اداره کل ورزش و جوانان 20تا 30درصد از هزینه ها را به عنوان حمایت، پرداخت می‌کند، گفت: برای حمایت بیشتر از ورزش، به دستور استاندار قم، انجمن خیرین ورزش را در حال تاسیس است و خیرین شناسایی شدند و در اولین فرصت این انجمن تاسیس می‌شود.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قهرمانی تیم دومیدانی استان قم در مسابقات مدارس کشور

«مریم میرزاخانی» بازهم ایران را جهانی کرد

حضور تنیسور قمی در بازی‌های آسیایی قطعی شد

2 زمین بسکتبال خیابانی در قم راه اندازی می‌شود

استعدادیابی اولویت برنامه‌های توسعه کبدی در قم است

تیم بدمینتون بانوان قم در لیگ دسته اول کشور شرکت می‌کند

چشم شاکیان میلیاردی صبا به استاندار قم!

ورزشکاران قمی 429 مدال کشوری و بین المللی کسب کردند

انتقادات به عملکرد اداره کل ورزش و جوانان جای تعجب دارد

تشکیل مجمع خیرین ازدواج در قم

رئیس هیات کبدی قم:به دنبال کسب مدال مسابقات ساحلی هستیم

فصل جدید لیگ فوتسال نوجوانان استان قم آغاز شد

برترین‌های ووشوی بانوان قم معرفی شدند

همه چیز در مورد درگیری شدید ماهینی و لیدر سرشناس پرسپولیس

دختران ووشوکار قم در لیگ دسته اول کشور شرکت می‌کنند

اعزام وزنه‌برداران قمی به رقابت‌های نوجوانان کشور

3 هندبالیست قمی به اردوی تیم ملی هندبال بانوان فراخوانده شدند

حضور کشتی‌گیر قمی در بازی‌های آسیایی جاکارتا قطعی است

راه‌یابی پینگ پنگ باز قمی به جمع 8 نفر برتر نونهالان کشور

مراسم روز جهانی ووشو در قم برگزار می‌شود

تکواندوکار قمی نایب قهرمان مسابقات دانشجویان کشور شد

بدمینتون باز قمی به اردوی انتخابی غرب آسیا دعوت شد

تیم خلیج فارس قم در لیگ دسته اول بسکتبال شرکت می‌کند

آغاز ثبت نام نامزدهای ریاست هیئت‌های اسکواش و روستایی قم

آغاز رقابت کمانداران قمی در لیگ تیراندازی با کمان کشور

نماینده فوتسال قم در بازی تشریفاتی مغلوب شد

ورود به لیگ برتر هدف کبدی کاران بانوی قم است

6 نماینده از قم در مسابقات آسیایی جاکارتا حضور دارند

کسب 9 مدال دو و میدانی کاران قم در لیگ پیشتازان و نونهالان

ثبت 2 پیروزی و 3 شکست در کارنامه دختران والیبالیست قم

نفرات برتر دوچرخه سواری بانوان قم مشخص شدند

عدم استقبال بانوان کارمند از ورزش

آخرین فرصت دو و میدانی کاران قمی برای کسب سهمیه جاکارتا

برترین‌های کونگ فوی بانوان استان قم مشخص شدند

برخی افراد حرفه ای فکر نمی کنند

مسابقات تیراندازی ویژه خبرنگاران قم برگزار می شود

رئیس هیات: ژیمناستیک قم به جایگاه والای خودباز می گردد

کارگاه بدنسازی رشته‌های رزمی برای اولین بار در قم برگزار می‌شود

دختران جودوکار قمی به مسابقات قهرمانی کشور اعزام می‌شوند

آغاز رقابت کمانداران قمی در فصل جدید لیگ تیراندازی با کمان

شروع ناامید کننده نمایندگان فوتسال قم در مشهد و ساری

نداشتن زمین گلف، قم را از میزبانی سوپر لیگ محروم کرد

سه کشتی گیر قمی به اردوی تیم ملی دعوت شدند

توسعه بوستان های بانوان در قم با کندی پیش می رود

تغییر کاربری مسکونی به ورزشی باید از عوارض معاف شود

هنوز وعده‌های شهرداری برای ورزش بانوان در قم محقق نشده است

توسعه ورزش همگانی یک مدیریت همگانی می طلبد

سرانه فضای ورزشی در قم 50 سانتی‌متر است

تدوین سند تحول ورزش‌های همگانی بر مبنای منویات مقام معظم رهبری

انتخاب قم به عنوان مرکز آزمایشی طرح سند تحول ورزشهای همگانی