آخرين مطالب

معاون شهردار قم مطرح کرد؛

اکران 30 اِلمان نوروزی در شهر قم سياسي

اکران 30 اِلمان نوروزی در شهر قم

  بزرگنمايي:

قم آنلاین - قم - معاون خدمات شهری شهردار قم از اکران 30 اِلمان نوروزی طراحی شده توسط هنرمندان قمی همزمان با نوروز در قم خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید امیر سامع در جلسه شامگاه دوشنبه شورای اسلامی شهر قم که در ساختمان شهید باکری برگزار شد با اشاره به اقدامات شهرداری در نوروز امسال اظهار کرد: ارائه خدمات مطلوب به زائران و شهروندان، اطلاع رسانی و راهنمایی زائران، اسکان مطلوب، تغییر و بهبود سیما و منظر شهری، ارتقای سطح بهداشت عمومی، ارتقای نظم و انضباط شهری، ارزیابی عملکرد و تأمین ایمنی شهر و ... از جمله اقدامات شهرداری در نوروز امسال بود.
وی با اشاره به ستادی که در عوارضی قم تهران برای پذیرایی از زائران برقرار شد، افزود: اشکالات سال گذشته هم حل شد و مانع از ترافیک سال گذشته شدیم.
معاون شهردار قم با اشاره به اضافه شدن پنج پایگاه راهنمایی زائران در نوروز امسال در شهر قم، گفت: روزی هزار مراجعه به این پایگاه‌ها صورت گرفت.
وی با بیان اینکه در نوروز امسال همه نیروها در تمام بخش‌های شهری به صورت آماده باش بودند، ادامه داد: طرح مشارکتی خدمات محلی شامل لکه‌گیری آسفالت و زیباسازی و ... در محلات شهر قم اجرا شد.
سامع افزود: در آماده‌سازی شهر طبق آمارها نسبت به سال گذشته کارهای بهتری صورت گرفت و سرویس‌های بهداشتی هم نسبت به سال قبل رشد 10 درصدی داشتند.
کاهش تولید پسماند در نوروز امسال
وی با اشاره به آمار پسماند خشک در نوروز امسال گفت: اسفندماه 95، روزانه 25 تن پسماند خشک جمع آوری شده بود اما امسال این عدد به 66 تن رسید یعنی رشد دو و نیم برابری داشت.
معاون شهردار قم با اشاره به اینکه نوروز امسال رکورد 85 تن پسماند خشک در روز هم شکسته شد اظهار کرد: این موضوع نشان‌دهنده ارتقای فرهنگ تفکیک زباله در شهر است.
وی با مقایسه حجم پسماند دو سال گذشته ادامه داد: با وجود رشد سه درصدی جمعیت و افزایش تعداد مسافران، امسال کاهش پسماند را داشتیم و این نشان می‌دهد کارهای ما در حوزه فرهنگ‌سازی کاهش تولید زباله و تفکیک موفق بوده است.
افزایش 22 درصدی پارکینگ
سامع با اشاره به فعالیت‌های کمیته حمل و نقل ستاد سفر شهرداری قم گفت: امسال افزایش 22 درصدی پارکینگ‌های سطح شهر را داشتیم و از نظر تعداد پارکینگ‌ها رشد خوبی اتفاق افتاد در مجموع 243 هزار و 317 خودرو وارد پارکینگ‌ها شدند.
وی افزود: کمیته فرهنگی تور رایگان قم گردی را برنامه‌ریزی کرد که استقبال خوبی از آن شد. همچنین در هشت بوستان به طور منظم نماز جماعت را داشتیم.
معاون شهردار قم ادامه داد: در کمیته زیباسازی مسائلی مانند فضاسازی شهری، آماده‌سازی دیوارهای فرسوده و نورپردازی مدرسه غیاثیه و نصب المان‌های نوروزی پیگیری شد.
وی با اشاره به انجام فراخوان طراحی المان نوروزی در شهر قم گفت: 130 هنرمندان طرح‌هایی ارائه دادند که 30 طرح انتخاب شد و 18 طرح توسط خود طراح اجرا شد.
برپایی 39 هزار تخته چادر
سامع اظهار کرد: امسال چهار محل اصلی را برای اسکان پیش بینی و تبلیغات کردیم و دو یا سه محل را پیش بینی می‌کردیم که زائر داخل آن برود اما تبلیغات نکردیم. همچنین دو سوله اضطراری را هم آماده داشتیم تا اگر بارندگی باشد بتوانند در آن استراحت کنند.
وی با اشاره به برپایی 39 هزار و 900 تخته چادر در شهر قم در نوروز امسال اضافه کرد: در برخی از شب‌ها 3500 تخته چادر داشتم.
کاشت نهال و اهدای نهال رایگان، کاشت دو میلیون بوته گل فصلی، کاهش آمار معتادان و دست فروشان، کاهش تعداد حوادث و مصدومین و ... از دیگر دستاوردهای نوروز امسال بود که معاون شهردار قم به آن اشاره کرد.
معضل ترافیک هسته مرکزی شهر
وی ترافیک هسته مرکزی شهر را یکی از نقاط ضعف عملکرد نوروزی شهرداری دانست و افزود: به دلیل حضور خیل عظیم زائران در ساعاتی از روز همیشه ترافیک را داشتیم که امیدواریم با دو سه پروژه‌ای که شهرداری در دست اجرا دارد مقداری از بار ترافیکی که روی بلوار زائر است کم شود.
سامع ادامه داد: مشکل دیگر این است که ظرفیت اسکان به صورت استاندارد در سطح شهر و استان کم داریم و این موضوع فشاری روی شهرداری می‌آورد که در این راستا بخش خصوصی باید انعطافی روی قیمت‌ها داشته باشد.
تأکید بر تقویت زیرساخت‌های مسجد جمکران
همچنین همراهی نه چندان قوی دستگاه‌های دیگر در مسائل فرهنگی یا اطلاع رسانی نوروزی از دیگر موضوعاتی بود که وی به آن اشاره کرد.
سامع با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های مسجد جمکران باید تقویت شود، ابراز داشت: بخشی از این کار قرار است در قالب توسعه بوستان نیایش صورت بگیرد.

کمبود سرویس بهداشتی اطراف حرم
محسن محرری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر قم هم در این جلسه با اشاره به محوریت شهرداری در خدمت‌رسانی نوروزی به زائران اظهار کرد: هر ساله هم خدمات از لحاظ کیفی و کمی ارتقا پیدا می‌کند و امسال هم در نظافت شهری. ترافیک و حمل و نقل و در حوزه‌های مختلف ارتقای کیفیت خدمات را داشتیم.
وی افزود: در حوزه اسکان هنوز جای کار داریم و به میزانی که در این عرصه تلاش می‌کنیم جذب سفر را در سطح استان داریم.
این عضو شورای اسلامی شهر قم اظهار داشت: در محدوده مسجد مقدس جمکران بعضی شب‌ها تا 15 هزار خودرو داشتیم که در شبستان و کمپینگ‌ها و مجتمع اقامتی نیمه شعبان مستقر شده بودند.
وی با تأکید بر اینکه نیاز هست که برای تقویت وضعیت اسکان در مسجد جمکران کمک شود ادامه داد: ظرفیت رسمی اسکان در شهر قم برای شرایط عادی تعبیه شده و در مناسبت‌ها نیاز به استفاده از فضاهای عمومی داریم.
محرری تصریح کرد: کمبود سرویس‌های بهداشتی حرم مطهر به ویژه در قسمت شرق حرم مشهود است و نیاز به حل این مشکل حس می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه در مدیریت پارکینگ‌ها باید تسلط بیشتری وجود داشته باشند تا در زمان پیک مسافر دچار مشکل نشویم اظهار کرد: آسانسورهای میدان امام خمینی همچنان مشکلات دارد و مردم ناراضی هستند.
وی خاطرنشان کرد: مقداری هم در تابلوهای اطلاع رسانی مشکلات داریم و جای ارتقای کیفیت در این حوزه هست.
لزوم ایجاد بستر اقتصادی برای مردم
حجت‌الاسلام سید محمد آتش زر، دیگر عضو شورای اسلامی شهر قم هم در این زمینه اظهار کرد: خدمت رسانی به زائرین نزدیک به یک دهه هست که هر سال بهتر می‌شود و امسال مسائل پیش بینی نشده کمتری هم داشتیم.
وی با اشاره به اهمیت انتفاع بخش خصوصی و مردم از حضور زائران افزود: ما باید بستری آماده کنیم که شهر از نظر اقتصادی از این خدمت رسانی منتفع شود.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دو نعمت ائمه(ع) برای مردم/ ثواب زیارت امام حسین(ع) برابر حج است

رشد 25 درصدی تولید کالای استاندارد در قم

پس گرفتن کالا باید امری رایج در کشور شود

تلگرام امنیت و اطلاعات مردم ایران را به بازیچه گرفته است

مسئولان از رهنمودهای علما استفاده کنند/ ضرورت ریشه‌یابی مشکلات

سپاه فراتر از مرزهای جغرافیایی کام مظلومان را شیرین کرده است

مردم قم 38 میلیارد تومان به کمیته امداد کمک کردند

روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 30-01-97

جشن ازدواج پایدار 150 بانوی سرپرست خانوار برگزار شد

استانداردسازی کالاهای تولید استان قم 25 درصد افزایش یافته است

اختصاص وام اشتغال برای خانواده‌های طرح «دوباره زندگی»

پیام استاندار قم به مناسبت روز پاسدار

طرح «دوباره زندگی» اثرات زیادی در جامعه دارد

آغاز ثبت‌نام از مبلغان ماه رمضان/ حمایت از کالای ایرانی تبلیغ شود

شعر طنز اثرگذار باید قواعد و خط قرمزها را رعایت کند

اعیاد شعبانیه بر تمامی شیعیان جهان مبارک باد

طرح تحول سلامت در استان قم موفق بوده است

حوزه‌های علمیه برای کمک به محرومان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند

والدین کم اطلاع عامل سستی پایه‌های ازدواج هستند

‌استان قم در کمک به نیازمندان پیشتاز است

همواره بین خود و خدا حسابرسی داشته باشیم

برخی افراد برکات انقلاب را نادیده می‌گیرند/ تجلی قرآن در قم

کمیته علمی ترویج ازدواج پایدار در قم تشکیل می‌شود

دولتمردان به قم توجه کافی ندارند/ تأکید بر دقت در محتوای کتاب‌ها

طلاق وهن قم است

فضای مجازی بلا و تهدید نسل جوان است

از ظرفیت های حوزوی و دانشگاهی قم برای حل معضل طلاق استفاده شود

حوزه و دانشگاه در زمینه پیشگیری از جرم به پلیس کمک کنند

تکمیل قطار شهری قم در سال 97 نیازمند 600 میلیارد تومان اعتبار است

اگر ارتش نبود نهضت اسلامی به نتیجه نمی رسید

حمله به سوریه نشان داد قانون جنگل بر دنیا حاکم است

مسابقات بین المللی قرآن طلاب جهان اسلام، تلاشی قابل تحسین در جهت ترویج آموزه های قرآنی است/ ضرورت تلاش برای میزبانی شایسته ام القرای جهان تشیع از این رویداد مهم قرآنی

روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 29-01-97

ضوابط دست و پاگیر هزینه تولید در قم را بالا می‌برد

تکنولوژی 130 واحد تولیدی در قم بهسازی و نوسازی می‌شود

مدیران قم اجازه خروج اوراق مشارکت از استان را ندهند

مدیران قم نگاه منتقدانه‌ای نسبت به کارکرد خود داشته باشند

پیام استاندار قم به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران

برنامه ی سال 97 دستگاه های دولتی تا 15 اردیبهشت تنظیم شود

روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 28-01-97

کشف بیش از 4 میلیون نخ سیگار قاچاق در قم

موظف به حفظ نظام هستیم/ توصیه به خبرنگاران

دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن طلاب علوم دینی برگزار می‌شود

افزایش نشاط اجتماعی با جدیت پیگیری شود

تیم فوتبال صبای قم در تهران به مصاف بادران می‌رود

اکران 30 اِلمان نوروزی در شهر قم

سند کاهش فقر استان قم تدوین شود

پرداخت 630 میلیون تومان برای مراسم نیمه خرداد توسط شهرداری قم

عملگرایی مسئولان زیربنای توسعه همه جانبه کشور است

پادشاه عربستان سعودی نمی‌تواند ادعای خادم‌الحرمینی داشته باشد